Focení ve školce. Jak jste spokojeni?

veru181
5. pro 2023

Jen taková anketa 🙂 Jak jste spokojeni s focením ve školce a jak fotka vypadá? U nás je fotka před modrým plátnem vložená do produktů (rámečků, přáníček…) s vánočním motivem a mně přijde, že je ti zbytečně zastaralé a nucené. Na minifocení se děti fotily rovnou s vánočním pozadím a rekvizitami a je to mnohem hezčí.

g_m
5. pro 2023

@veru181 😂😂😂 Vzdyt vanocni foceni ve skolce byva ten nejvetsi oldschool a kyc jak svina 😂 Nastesti to ve skolce mame dobrovolne a není zadny balicek povinný pro všechny.

pipi_puncocha
5. pro 2023

U nás bych řekla, že je stejné pozadí tak od doby, co jsem tam před 30 lety chodila já 😅 fotky jsou ošklivé a kýčovité, ale beru to jako takový školkový evergreen, dětem to koupím a jednou se tomu třeba zasmějou. Když chci hezké fotky, fotíme se jinde.

arzakon
5. pro 2023

@pipi_puncocha přesně tak to máme i my. Pro hezké fotky jezdíme k soukromé fotografce.

petulkadodo
5. pro 2023

@veru181 My máme hezké focení, s vánočním pozadím a rekvizitami, fotky hezky upravené. Ale soukromá školka a platíme za focení 500 Kč.

sorboni30
5. pro 2023

@veru181 u nás ve školce mají krásné focení. Vždycky jsem z toho byla na měkko.. Krásné pozadí, nápady. Je to o fotografovi který fotí. Každý má jiný styl. Za mě focení ve školce nebývalo.

michaela666
5. pro 2023

Nechala jsem dcerku fotit ( chodí prvním rokem). Na letáčku v šatně bylo ukázané pozadí s vločkami, pan fotograf letos nový tak ani učitelky nevěděly co očekávat. Malá říkala, že se fotila s dárečkem v ruce, ale nevím jestli si to neplete s rodinným focením.
Co mě zarazilo, tak musela už v 6 ráno přijít do školky nastojená. Občas se počůrá a náhradní outfit na focení neměla, tak jsem se bála aby se do těch 9 nepočůrala nebo nepolila kakaem.
Politá domů přišla, tak doufám že to stihla až po focení. 😃🙈 Uvidíme co z toho bude.

lovemusicsun
5. pro 2023

V soukromé školce to bylo moc hezký, s pozadím, i si fotograf dal záležet a udělal víc fotek, které nám pak bez problémů zdarma nasdílel.
Ve státní je to jak kdy. Loni měli hezkou vánoční s lucerničkou v ruce, letos jen modré pozadí. Ale holky tam vypadají hezky, jako portrét je to pěkná fotografie. Mě spíš štve, že dostaneme jednu fotku 4x a vkládají to do takových kartonových rámečků nebo kalendářů. Já to z toho hnedka vyndám a rámečky letí do koše, což je podle mě strašné plýtvání.
Co mám ráda jsou ty společné fotky na konci roku, kdy je celá třída pohromadě. Loni byly ale strašné, takové bublinky jen s obličejem. Doufám, že letos udělají klasickou všech dětí u sebe, abychom se právě za pár let mohli zasmát co měli děti tou dobou na sobě 😀

aktakd
5. pro 2023

@veru181 Máme šikovnou fotografku, je místní a má moc pěkné dekorace, každý rok je to jiné. A neplatíme moc, máme na výber ze tří balíčků a ten nejmenší stojí 250,-.

krisstina93
5. pro 2023

Letos nevím, fotila sem si děti nakonec sama, aby neměl každý jiné fotky, ale loni měli ve školce nádherné fotky. Takové decentní, žádné pitomé rámečky apod, dostali sme jednu i ve formátu A3, syn to má pomalu v životní velikosti a je fakt krásná, starší zato ve skole měl fotky strašné, jednobarevne hnědé pozadí, malé formáty fotek byly ještě navíc nacpane v hnusnem rámečku, který zabral půlku te fotky. Fotograf musel zamrznout někde před 20 lety. Proto už sem na to letos kaslala a udělala si vlastní fotky, aspoň mají všechny děti stejné :D

nnnadja
5. pro 2023

U nas-skola,skola nejvetsi hnus co jsrm kdy videla vcetne kvality materialu. Reditelce jsem nabizela jine,i levnejsi fotografy,poslala me do haje,ze pry oststni jsou spokojeni🤣🤣🤣 marne jsem hledala kdo🤣

daasqua
5. pro 2023

U nás loni taky ty rámečky a dítě (jen hlava) na modrém pozadí. Vršek trička měla zrovna nudný, takže nic moc, měla načinčanou jen sukni a punčocháče. Letos mi říkala, že pozadí bylo jiné, tak uvidíme. Já každopádně fotím i hodně sama, plyš chodíme do ateliérů, takže to tolik nehrotim.

marimanta
5. pro 2023

Přesně z toho důvodu se nikdy žádné z mých dětí ve školce takhle tematicky nefotilo.
Fotí se vždy jen na společné foto na konci roku.

petrasipkova1
5. pro 2023

u nás mají fotky krásné, s krásným pozadím. Celý set za 350 Kč.

jirovapa
5. pro 2023

@veru181 já jsem s focením ve školce moc spokojená. Každý rok si můžeme jako rodiče odhlasovat téma fotek, jestli vánoční nebo neutrální. První rok má dcera neutrální a krásný jsou, potom minulý rok a letos vánoční focení. Paní fotografka má pro děti na zapůjčení šatičky a pro kluky košile a motýlky, takže to vždy ladí s pozadím. Loni měli bílé šatičky se zlatými doplňky a letos červené šatičky se zlatými čelenkami. Vždy jsou okolo dekorace apod. Nechávám fotit všechny naše děti, paní fotografka je moc příjemná. Takže asi záleží na vedení školky. 🙂

jirovapa
5. pro 2023
veru181
autor
5. pro 2023

@g_m Tak jsem si asi naivně myslela, že už se to někam posunulo 😀. Povinné to také nemáme, ale bylo to letos poprvé, tak jsme zkusili a čekali něco jiného 🙂.

veru181
autor
5. pro 2023

@pipi_puncocha @arzakon Právě jsem doufala, že jdou fotografové trochu s dobou 😀. Na profi focení máme taky vybranou fotografku, ale říkala jsem si, že když už to ve školce nabízí, bude to fajn.

vikinkav
5. pro 2023

U nas hezke, kupuju fotky ze statni i soukrome skolky, vodim i mladsiho sourozence, at se vyfoti vsichni spolu.

veru181
autor
5. pro 2023

@petulkadodo My jsme právě za fotku před plátnem (a ještě focenou jak na občanku) v několika rámečcích dali 350 Kč, to už není takový rozdíl. Nakonec jsme byli na minifocení obou dětí, kde máme právě za 500 Kč 24 hezkých fotek v digitální podobě, s jednoduchou scénou, a zjistila jsem, že tento fotograf fotí ve stejném duchu všechny školky a školy v okolí, jen ta naše chce někoho jiného 🙈

veru181
autor
5. pro 2023

@michaela666 😀 Tak držím palce. U nás stačilo přijít na běžný čas a fotit se naštěstí šli hned 😀. Ale je pravda, že z vyprávění se toho moc nezjistí. Jedna holčička říkala mamince, že místo sýr měli říkat kobliha (což by i odpovídalo té fotce 😀) - ale když jsem se ptala učitelky, prý to jen používal fotograf pro rozesmátí.

veru181
autor
5. pro 2023

@lovemusicsun Rámeček byl bohužel ta hezčí část fotky 🙈 Ale zase jsme dostali fotku i ve formě průkazkových fotek, což dnes už taky nemá moc využití. Právě je mi to trochu líto, že jsme si ani nemohli fotku vybrat. Na společnou fotku jsem taky zvědavá 😀.

veru181
autor
5. pro 2023

@krisstina93 Právě se obávám, že i když se firma chlubí 30letou praxí, není to v tomhle případě úplně výhra 😀. Doma taky fotíme, manžel to má jako koníček a fotky jsou to hezké, jen jsem zkrátka asi měla příliš velká očekávání 😀.

hezz17
5. pro 2023

Ve skolce foti deti ucitelka z vedlejsi tridy na svuj fotak. Fotograf nechodi a fotky jsou moc krasne.

veru181
autor
5. pro 2023

@nnnadja Taky mám pocit, že to u nás bude fotograf ze známosti 😀. Slušně jsem se učitelky zeptala, jak to focení probíhalo, protože mi prostě přišlo, že pominu-li provedení, i z toho našeho chlapečka mohli dostat víc 😀. Na minifocení byl právě fotograf, který fotí všechny školky v okolí a jen tuhle (a jednu sousední) ne. Prý dá každý rok nabídku a nechtějí, že mají svého. Přitom tenhle fotograf má jednoduchou scénu a evidentně to s dětmi umí. Bohužel nechci být kvůli takové maličkosti za potížistu, abych něco iniciovala 😀. Ale chtěla jsem aspoň vědět, jak je to jinde.

veru181
autor
5. pro 2023

@daasqua Taky fotíme doma "hezky" a čas od času zajdeme k profíkovi. Jen jsem byla nějak zklamaná a chtěla aspoň zjistit, jak je to jinde 🙂

veru181
autor
5. pro 2023

@marimanta U nás to bylo letos poprvé. Zase si říkám, aby pak nebyl zklamaný, že všechny děti na focení jdou/dostanou domů fotky a on ne.

veru181
autor
5. pro 2023

@jirovapa Je vidět, že to paní fotografku baví. V něco podobného, klidně i jednoduššího, jsem taky doufala. A taky je super, že vám dá školka na výběr.

veru181
autor
5. pro 2023

@hezz17 To je někdy možná lepší 😀

michaela666
5. pro 2023

@hezz17 To je asi lepší varianta, než místní fotografka, která si postavila portfolio hlavně na focení bagrů a zemědělských strojů. 🤣 Podle toho vypadají všechny moje fotky ze ZŠ a jsme ráda, že už ji fotky dětí dělat nenechají.

andelka
5. pro 2023

U nás ve školce se fotí hezky. Můžeme si vybrat ze dvou zátiší, rekvizit ( letos Červené vánoce nebo Kouzelná světýlka). Tuším set 4x portrét a 4x postava stojí 400. Tato v práci ( ZŠ) mi to nepřijde nic moc, právě modré pozadí a rekvizity žádné.