Rozjetý porod. Poradíte, prosím?

adela1399
6. srp 2020

Holky včera jsem měla kontrakce po 5min cca 1,5hodin,vyrazila jsem do porodnice...řekli mi,že jsem na prst těsně ale že hlava naléhá...kontrakce slabší,porodní asistentka řekla že si mysli,že se v noci vrátím. Doktor že porodim během dneška...ale že kontrakce ještě nejsou tak silné ať jedu domu ještě nabrat síly.::v noci nic jen bolesti,ráno trosku a teď mi přijde že ustávají..:.boli mě stále podbrisek,stahuje se mi brisko a tvrdne pořád ale už nemám pravidelné kontrakce...jsem z toho nešťastná...už jsem se těšila...ráno jsem byla dvakrát na toaletě tak jsem si řekla,že to je určitě znamení ale prestavam tomu věřit...vrhnu se do skákání na míči prosím poraďte a řekněte mi že to přijde během dneška😔😔😔

vladienka
6. srp 2020

@adela1399 no ono to takto moze byt kludne 1-3 dni.. ja som mala kontrakcie cele dopo, pak odpo nic, na druhy den nic a v noci to zacalo a uz to boli naozajstne kontrakcie.. do porodnice som isla po 9 hodinach pravidelnych kontrakcii pretoze som uz citila ze budem radsej v nemocnici no a rodila som o dalsich 11 hodin 😁

veronikav31
6. srp 2020

@adela1399 jít na nákup, do schodů, sex. mě praskla voda, nepravidelné kontrakce, už jsem zůstala v porodnici, přijali mě ve 22.30 v pondělí, syn se narodil v úterý v 10.30

adela1399
autor
6. srp 2020

@veronikav31 Mě voda zatím neprask´a...skáču na míči snad to přijde..:byla bych nejšťastnější...je jedno jaká to bude bolest ale ať už ji mám u sebe a zasebou tohle čekání😒

cilkat
6. srp 2020

Ten pocit přesně znám. Držím palce, ať míč pomůže (u mě pomáhal, ale bylo to už po odtoku vody).

codal
6. srp 2020

@adela1399 tohle čekání je hrozný, nekonečný, ale už to bude brzo, vydrž!

lalolita
6. srp 2020

@adela1399 Zkus si dát i sprchu jakože teplejší a vyloženě na bříško.😉

adela1399
autor
6. srp 2020

Já už jsem zoufalá pořád nic😢

lalolita
6. srp 2020

@adela1399 zkus pár drepu, tu sprchu na bříško.

mourovatakocka
6. srp 2020

@adela1399 Já den před porodem čistila akvárko a nosila kýble vody. Jestli chceš, přijeď, je to osvědčené 😁 To přijde, buď připravená a užívej poslední chvíle klidu před bouří ❤️

martiniquest
6. srp 2020

Bez na prochazku, dej si korenene jidlo a sex. Pripadne jeste sklenku cerveneho

normalnimatka
6. srp 2020

klid, nějak evolučně je tělo nastavený častjěc rodit v noci🙂 aby nepřišel predátor a nechal matku v klidu rodit:D takže vyčkej na večer. odpočívej, těš se, prožívej přítomnost toho brzkýho příchodu🙂 už nikdy pak nebudeš jen sama, navždy k tobě bude ten drobek už patřit🙂

normalnimatka
6. srp 2020

a jinak nevim, proč zoufáš. rozhodně bych neskákala na míči ani nic, prasknutí vody je něco, co bys spíš chtít neměla. čím pozdějc prdne, tím líp. pokud už jsi pravidelný kontrakce měla, stejně do pár dnů porodíš🙂

adela1399
autor
6. srp 2020

To není zoufání jako zoufání...spis nedočkavost,když mi včera řekli,že dnes porodím tak čekám čekám a stále nic🙈

xxx3d
6. srp 2020

@adela1399 no, ale dnešek má ještě pár hodin, takže to klidně může klapnout, jak říkal pan doktor, že porodíš dneska, nezoufej, těš se 🙂
já vím, psala si, že nejsi zoufalá, že si nedočkavá, tak buď dál a přidej k tomu i radost 🙂

palja
6. srp 2020

@adela1399 mne pomohla dlouhá náročná procházka, pak se porod rozjel. Silné kontrakce po 2 minutách. Voda hned prasknout nemusí. Mně praskla až na sále a malá byla do 5 minut venku po prasknutí vody.

adela1399
autor
6. srp 2020

@xxx3d To vis,že radost mám obrovskou ale jak se těším...tak jsem taková nervózní a už bych to chtěla hned...asi nejsem jediná já vím...to čekání je dlouhé i když stojí za to✊🏻❤️

adela1399
autor
6. srp 2020

@palja Voda nepraskla...zatím..tak se pohupuji po míči a uvidíme🙊

petula.bir
6. srp 2020

Znám ten pocit ☺️ Rodila jsem před 14.dny 🤣
Já byla od soboty otevřená na 1cm kontrakce po 5-10min cca 2hodiny - jela jsem do porodnice a doktorka mě poslala domů s tím, ze se vecer možná vrátím. Ve středu ráno jsem šla na wc (klasika na malou) lehla si do postele v 5:00 a začalo mi tvrdnout bricho a víc než do té doby a hned po 3-8.min po hodině jsem vzbudila manžela, že rodím ať je v klidu, ze chci ještě dát sprchu a uvidíme zda se to rozjede nebo ne 🤣 kontrakce byly silnější tak se jelo do porodnice. Prijem cca 7.15 (otevřená na 2cm) a malý se narodil 11.31 - byl to můj 3.porod 🥰
Dej si horkou sprchu, či vanu a buď se ti to rozjede nebo zastaví 😉 nebo sex, schody 🤣 držím pěsti 🥰❤️

honeya
6. srp 2020

@adela1399 Mně takto začaly kontrakce po 5ti minutách ze čtvrtka na pátek v noci. V pátek ráno jsme jeli do porodnice, otevřená na půl prstu. Poslali mě domů, že do večera se to rozjede. Kontrakce furt kolem 5-10 minut, teplá sprcha nezastavila. Večer jsme jeli zase. Postoupilo to o něco málo, otevřená jen na 1 prst. Zase mě poslali dom, že prý poslíčci. Kontrakce nepřestávaly. ikdyž občas nebyly úplně pravidelně, ale většinou kolem těch 10 minut. Vyčkala jsem teda další den s bolestma. V sobotu kolem 10 večer jsme jeli do porodnice. Kontrakce o něco silnější kolem 5 minut. Doktorka asi udělala hamiltona. Malý se narodil v neděli ráno. Po 3 dnech v bolestech konečně vysvobození :D snad druhej porod bude rychlejší

sigyn
6. srp 2020

Mně PA říkala, že většinou se porod odehrává v noci, že to má příroda vymyšlené. 😉

adela1399
autor
6. srp 2020

Holky a já pořád nic😭🤣

misicka1988
6. srp 2020

@adela1399 Takhle mi začal druhý porod, v pondělí po obědě ( byla jsem 40+5) lehčí nepravidelné kontrakce, pokračovalo to do úterý. Po obědě se kontrakce začaly zintenzivňovat a zpravidelňovat. Kolem 15 hod jsem jela do porodnice. Už si mě tam nechali, v podvečer už začaly brutální kontrakce, a porodila jsem ve středu 45 minut po půlnoci. Držím moc palce, počítám že nejpozději do 2 dnů se dočkáš 😊🍀

nikol125
6. srp 2020

Taky si myslím že to během noci přijde a nebo zítra.. je fakt že většinou to bývá v noci prý jak je člověk v klidu.. ještě bych třeba zkusila něco poklidit, dát si vanu a víno a šla spát ať si kdyžtak odpočatá a uvidíš třeba tě to v noci opravdu překvapí 😊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru