První porod císařem. Nevím, zda jít na císaře znovu

kacuda
21. bře 2016

Zdravím vás,
chtěla jsem se zeptat na radu. První dítě jsem měla CŘ a teď čekám druhé, tak nevím, zda mám jít na císaře znovu nebo rodit normálně. Ani doktor se mi zdá, že to neví, protože jednou řekne tak a podruhé zase jináč. Tak bych byla ráda, kdyby mi někdo poradil a řekl své zkušenosti.
Předem děkuji.
Katka

novynka
23. bře 2016

@kacuda a proč jsi u prvního CS měla? a byl akutní nebo plánovaný? já měla akutní pro nepostupující porod a i kvůli velikosti miminka na mou užší pánev.... teď jsem těhotná podruhé, vlastně už zase přenáším, a celé těhotenství jsem moc chtěla rodit přirozeně, i když tomu nikdo moc nevěřil, doktor mi říkal, že by do přirozenýho porodu šel jen s malým miminkem, což ale stejně váhový odhady moc přesně neřeknou :( no a jak říkám, teď znovu přenáším, třetí den, miminku se daří, prý snad je i menší, ale musím říct, že mě víc a víc napadá, že jsem měla jít už dávno na císaře, protože se bojím, že se sama nerozrodím, půjdu na vyvolávačku a skončí to zase stejně CS :( vlastně bych se být tebou i zamyslela nad tím, proč podruhé rodit přirozeně? já třeba si pořád nepřipadala jako "ženská", protože jsem dítě "neporodila", proto jsem toužila po přirozeným, ale na druhou stranu, když máš možnost volby, proč podstupovat riziko a i náročnost přirozenýho porodu? nevím no, je to těžký rozhodnutí... já jsem teď relativně v klidu díky tomu, že jsem změnila porodnici a v této pustí tatínka i na sál k císaři, ať je u zrození alespoň jednoho dítka... asi jsem ti moc neporadila, co? 🙂

finezuza
23. bře 2016

Za me urcite cisar. Prvni jsem prenasela,vyvolavany porod,nastaly komplikace a porod ukoncen akutnim cisarem,s kterym jsem se dlouho nemohla psychicky smirit. U druheho tehotenstvi jsem mela od zacatku problemy,sice nic vazneho,ale tehu jsem si vubec neuzivala. Po druhe jsem chtela rodit prirozene. Cim vic se blizil porod,tim vic me gynekolog stresoval,a ja vedela,ze nechci opet vyvolavani. Ani ja,ani porodnici se do posledni chvile neumeli rozhodnout. Vedela jsem,ze cisar bude jednodussi varianta,na druhou stranu jsem chtela zkusit rodit sama. Do posledni chvile taky nic nenaznacovalo,ze by se porod blizil a ja si uz byla jista,ze sama neporodim. Byla jsem u 4 doktoru a kazdy mi rekl neco jineho. Nakonec jsem se nahodou dostala ke gynekolozce,ktera asistovala u prvniho cisare a prohlasila,ze ona za sebe by nikdy po cisari nesla rodit normalne,natoz vyvolavat porod. Navic z pocitace vycetla informace o prvnim porodu,ktete byly zasadni,ale nemam je v poporodni zprave ani me nikdo jiny na to neupozornil,takze bych se opet trapila a zkoncila na akutnim cisari. Pro me byla nejvetsi hruza,ze budu mit jizvu po prvnim a jeste mozna budu roztrhana sesivana vevnitr. Cisar byl nakonec pro me nejlepsi volba,byla jsem absolutne klidna,v pohode, vedela jsem do ceho jdu. A dite? Adelka je uzasna,kojim stale a ma 11mesicu,spi od porodnice skoro celou noc a je dokonale klidne,vysmate dite,ktere skoro vubec nebreci. A pak ze deti rozene cisarem jsou stresovane,ze je problemove kojeni,atd.

drakenn
23. bře 2016

Zalezi na prvnim cisari, proc vlastne byl? Fyzicke prekazky atd? Jo a prenasi se az po 42 tydnu!

novynka
23. bře 2016

@finezuza byla jsi na tom dost podobně, co já teď, do termínu jsem doufala, že přijde porod sám, v den termínu mi bylo řečeno, že se vůbec neotevírám, mám jen měkký čípek, a od té doby si začínám říkat, že to dopadne úplně stejně jako s prvním, toho mi začali vyvolávat čtvrtý den po termínu kvůli ozvám, ale stejně se narodil až osmý den po termínu, vyvolávačku mý tělo moc nepřijímalo :( teď jdu na kontrolu v pátek, tedy pátý den přenášení, a pomalu začínám tu vidinu přirozenýho porodu vzdávat... je fakt i to s tím šitím na dvou místech, jak říkáš... jinak náš malý, teď dvouletý, je taky zlatíčko, od narození kliďánek, a kojila jsem taky do 11 měsíců 🙂

magdalenan
23. bře 2016

Obecně se uvádí, že pokud už jednou porod SC byl, bude znovu. Záleží ale na indikaci, kterou neuvádíš, jak už psaly přede mnou. Já mám zdravotní indikaci na SC, takže kdybych se na hlavu stavěla, půjdu SC znovu. 🙂

laska.nezna.hranic
23. bře 2016

já měla prvního akutním císařem, druhého normálně po vyvolávačce a třetí ze mě vypadl, ani nevím jak, bez jakýchkoliv zásahů. po císaři jsem se rozkojila bez problémů, u druhého už to byla větší práce, ale šlo to, při třetím jsem odcházeli napůl s dokrmem.
ale v tomhle ti nikdo neporadí, každý ti jen může napsat svou zkušenost.

shine2015
24. bře 2016

@finezuza souhlas....mame deti 3 a vsechny sekci a nelituji ani na chvilku. A milujeme je i ony nas....vsechny kojene....ja bych neriskovala a sla na sekci.

paja1986
24. bře 2016

Ahoj,jsem na tom podobně jako ty.Akorát s tím rozdílem,že čekám každým dnem,kdy zacnu rodit.Je to moc těžké rozhodování a já doufám,že tentokrát to dopadne tak,že porodim přirozeně,protoze muj predchozi porod sekci byl dost zbytecny.Musíš si to v hlavě srovnat sama.Já jsem si řekla,že chci zažít normální porod,chci poznat jake to je a stejně mi nikdo nevymluvi,ze i po císaři je to pro maminku i dítě přirozenější a zdravejsi. Bojím se,to je jasný,ale bojím se i císaře,toho prvního jsem taky dost špatně snášela,nemohla se na začátku rozkojit (nakonec jsem teda kojila dva roky,ale na začátku ti byla hrůza) a hrozně dlouho jsem se dávala dohromady.Pry se VBAC zacina u nas darit a statistika uvadi,ze maminky po cisari jsou uspesne z 50-85℅.Ale zalezi na hodne faktorech,aby ti prirozeny porod schvalili.Moje gyndarka mi sama rekla,ze se jim do toho vetsinou nechce i z duvodu toho,ze je to pro ne jednodussi a lepe zaplacene...Tak hodně zdaru ;)

paja1986
24. bře 2016

@novynka koukám, že máme podobný TP,tak držím palce,ať jde vše jako másle a dopadne tak,jak to bude pro všechny nejlepší ;)

tulena
Autor odpověď smazal
Zobraz
anetka1701
24. bře 2016

Já bych to zkusila normálně, když to nepůjde, tak tě riznou... Mám dva císaře a lituji obou, co bych dala za to moct rodit normálně...

kacuda
autor
24. bře 2016

@novynka První CS jsem měla neplánovaný a také malej se neotočil, takže proto.

kacuda
autor
24. bře 2016

Bylo mi řečeno, když bych šla na druhý porod normálně, tak by mi mohla prasknout děloha.

zmrzlinka
24. bře 2016

ja jsem mela prvyho cisare.....porod zacal spontanne,dostala jsem se na 4 cm a pak ani tuk.Dostala jsem oxytocin a vubec nepomohol.Tak nakonec moje trapeni ukoncili sekci.V zari cekam druheho prcka a doktor uz mi naznacoval at si porod nemaluji v ruzovych barvach.Ze by bylo lepsi to naplanovat a udelat cisare.Zacinam se s tym zmirovat....hlavne si mysim,ze to bude lepsi pro moji psychiku.Po prvy jsem mela velky problem zmirit se s tym,ze jsem neporodila prirozene.Ted vim,ze nejdulezitejsi je aby sme byli vsichni zdravi a spokojeni.

tulena
Autor odpověď smazal
Zobraz
novynka
24. bře 2016

@kacuda aha? tak ale pak nevím, proč váháš, když ti hrozí rupnutí dělohy... jestli máš špatnou jizvu, tak být tebou nic neriskuju... já ji mám po dvou a čtvrt letech srostlou dobře

tulena
Autor odpověď smazal
Zobraz
novynka
24. bře 2016

@zmrzlinka můj Dr. se mě taky snažil nasměrovat na druhého císaře, říkal, že když jsem řízlá jednou na břiše, proč riskovat šití jinde, ale u něj jsem si vždycky říkala, že je to chlap a neví co to je touha po přirozeným porodu, pak v porodnici se přirozenýmu porodu u mě nebrání, ale vzhledem k tomu, že už zase přenáším a ani se neotvírám, to pomalu vzdávám, protože si myslím, že to skončí stejně :(

tulena
Autor odpověď smazal
Zobraz
papucka_27
24. bře 2016

U mě první akutní císař v 34.týdnu pro preeklampsii. Druhé těhotenství jsem se celé bála že se to zopakuje, že dítě bude zase nedonošené atd. Nakonec v den termínu nástup do porodnice s tím, že po císaři nesmím dlouho přenášet a malé se ale nechtělo, tak vyvolaný porod. Nikdy jsem nevěřila, že dokážu porodit normálně a ještě 4kg dítě. A dokázala. A i přes tu vyvolávačku, oxytocin, větší krevní ztrátu atd. nejkrásnější zážitek. A po porodu balada, člověk se hýbe, aniž by ho děsně bolelo celé břicho. Až jsem tomu ráno po probuzení (porodila jsem v noci) nemohla uvěřit, že mě nic nebolí! Chtěla bych to ještě zažít! Třeba by to potřetí vyšlo naprosto podle představ - přijet do porodnice z domu s kontrakcemi, rychle porodit a za tři dny být zase doma😀
Ale jak tu psaly ostatní, záleží na indikaci a nejdůležitější je zdraví tvé a miminka.

novynka
24. bře 2016

@tulena no vidíš a já bych zas radši než vyvolávačku šla rovnou na CS, protože mě to u prvního vůbec nezabíralo, první tři dny zaváděcí tableta, další dva dny polykací a stejně jsem se otevřela max na 3 cm... a teď mám doma dvouletýho kloučka a odmítám strávit v nemocnici 10 dní ;(

tulena
Autor odpověď smazal
Zobraz
kacuda
autor
25. bře 2016

@tulena Jizva je si myslím v pohodě.

kacuda
autor
25. bře 2016

Po císaři to bude dva a půl let a něco. Docela váhám a přítel mě z normálního porodu zrazuje, takže jsem sama na vážkách, ale chtěla bych zkusit něco jiného, vždyť jsem pořád pod kudlou (noha, břicho a zuby), tak tentokrát by to mohlo být jiné.

zazana81
25. bře 2016

První porod císař, u druhého těhotenství k tomu nebyla žádná indikace. Takže přirozený porod a nedám na něj dopustit, vše mnohem lepší, než u císaře.

veverun
25. bře 2016

@kacuda Je to velice individuální, záleží na hodně okolnostech... Já jsem poprvé začala rodit normálně, pak zásek a SC zachránil mě i moje dítě. U druhého těhotenství jsem se ptala mojí gyn., zda i podruhé budu rodit SC, řekla, že to tak být nemusí, že se ukáže na kontrole v porodnici. Hned na první ko mě vyšetřila doktorka, konstatovala, že mám užší pánev a navíc nějak vpáčenou kostrč, což by mohlo opět způsobit komplikace a doporučila (nenutila) SC. Po první zkušenosti jsem nechtěla riskovat, proto i druhé dítě jsem porodila SC. Rekonvalescence u každého odlišná-poprvé jsem se z toho hrabala celé šestinedělí, podruhé se divili, že jsem došla z pooper. na šestined. po svých. Obě děti byly plně kojené (první do 14 měs., druhé do dvou let 😊 ). Sice jsem nezažila přirozený porod, ale všechno je, jak má být a já prostě vím, že takhle to u nás být mělo.
Takže zvaž si všechny okolnosti, komplikace, srovnej si všechno v hlavě a podle toho jednej. Prostě rozumně - nenechat se nutit ale ani nebýt zbytečně radikální...

papucka_27
25. bře 2016

@kacuda Rozhodni se tak, jak to cítíš ty a nenech si vnutit názor ostatních. Doporučení na druhého císaře mi můj gyndr taky nabízel, nenutil. Manžel předpokládal císaře (když jsme to spolu řešili, tak u něj to bylo z nedostatku informací). Moje máma radila císaře jako "jistotu". Nejlepší kamarádka taky. A já se rozhodla jinak a stála si za svým - ostatně je to moje tělo. A nelituju🙂

tulena
Autor odpověď smazal
Zobraz
anetka1701
25. bře 2016

@kacuda můj chlap taky chtěl druhýho císaře a já nadávala... JEMU nikdo kuchat břicho nebude... On chtěl mít klid a nemuset semnou rodit... blbec :(

tulena
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru