Porod. Ve kterém týdnu jste rodily?

danca94
23. zář 2019

Zdravim maminky 😊 chtěla bych se zeptat.. v jakem tydnu jste rodily? Dneska jsem ve 38+6tt a strasne se těším na ten den “D” 😂😊 jasné, ze je tam i strach z porodu, bolesti atd.. Ale ta natesenost je velká.. 😂 možná proto, ze jsem prvorodicka a v podstatě nevím co ne vlastně čeká 😂🤷🏻‍♀️
V pátek (38+3tt) jsem byla v poradně na běžné kontrole, která probíhá každý týden.. a při ultrazvuku mi rekl pan doktor, ze mám němé plodovky než tomu bylo doposud.. Myslím si, ze je to v pohodě, když už mám téměř před porodem a ted už to muže přijít kdykoliv.. každopádně mi budou hlídat množství.. což znamená, ze jestli ted v pátek při další kontrole 39+3tt budu mít zase o něco méně, tak si mě tam nechají a vyvolají??? 😂🤷🏻‍♀️😶

misicka1988
23. zář 2019

@danca94 První jsem rodila ve 39+0 tt ( praskla voda) druhé 41+0 tt (rozjely se kontrakce po druhém Hamiltonovi) a třetí 41+0 ( stejně jako u druhého porodu) Já vlastně vůbec nevím kolik jsem měla plodovky ke konci ani u jednoho těhu, ale vím že se plodovka voda může i sama doplňovat. Každopádně to dr určitě ohlídá 😊

petulejan
23. zář 2019

Tak já rodila 41+1 a to díky vyvolání a ještě k tomu císařem. Taky jsem byla natesena docela jako prvorodicka,dokud jsem neabsolvovala tři hodiny kontrakcí 🙈 po pichnuti vody jedna za druhou,ale říká se,že vyvolávacka je horší než přirozený nástup,tak se nenech vystrasit 😉 nakonec jsem skončila na císaři,protože malá ty kontrakce nedávala,měla špatné ozvy. Aspoň vím,jak kontrakce probíhá,když už ten zbytek tak nedopadl 😊 přeji ti hezký porod a zdraví pro vás oba 🍀

krasna_neznama86
23. zář 2019

Ja rodila syna 36+6, praskla mi voda... 8.11.mam termin, ale budu rada, kdyz vydrzim do pulky rijna...

ah1234
23. zář 2019

Ja som rodila 37+3, ale to som sa doslova modlila aby uz sa porod zacal a dietatu cele dni v nemocnici dohovarala nech uz ide von 😁 Porodila som v piatok, v nedelu sa malo najneskor vyvolavat.

denca033
23. zář 2019

Syna i dceru jsem rodila 38tt oba dva cisarem. Teď v listopadu čekám třetí tak jsem taky zvědavá jak to bude

danca94
autor
23. zář 2019

@petulejan my meli špatně ozvy 37+3tt ale nastesti se zlepšovali 🙏 tak štěstí, ze jste dopadli dobre ❤️ A dekujeme 😊

tarja1987
23. zář 2019

@danca94 první syn 39+6 a.druhý 38+3 (ten den jsem byla i na kontrole s tim ze se nic nechysta podle dr.😂) u obou kontrakce, vodu mi pichali az v porodnici.
První porod od příjezdu necelé 2h, druhý hodinku 😊

makronka222
23. zář 2019

36tt a 37tt. Kazdy porod jiny

danca94
autor
23. zář 2019

@tarja1987 no to byla rychlovka 😂😍 kezby jsme to meli také rychle 😂🤷🏻‍♀️

dominikapraha
23. zář 2019

39+0 plodova voda mi odtekala po lzickach 14 hod a kontrakce nikde. Takze zavedena vyvolavaci tabletka a do dvou hodin kontrakce nastoupily. Hned po 3 minutach. Ty vyvolavane jsou fakt hnus. Za 4,5 hodiny od prvni kontrakce byla mala venku. Dnes je ji 14 dni ❤️

veruuu_kubesovic
23. zář 2019

Rodila jsem zatím 2x (plánujeme ještě třetího prcka) a to na začátku 38tt a vždycky se mi rozjel porod pravidelnými kontrakcemi, u dcery co 5min, u syna co 6min 😉

danca94
autor
23. zář 2019

@dominikapraha slyšela jsem, ze vyvolavany porod je horší než normální 😶
Jeeee, taková prďolka mala 😊 už se také těšíme na tu nasi 😊🙏

petula.bir
23. zář 2019

Ahoj, já jsem rodila syna ve 40tt+2 samovolně mi doma praskla voda a u dcery jsem měla vyvolávaný porodu ve 41+2tt vyvolávaný. Též málo plodové vody ale vše v pohodě, nakonec jí bylo dost 😂

leymea
23. zář 2019

Ja rodila syna ve 39+0tt. Trosku mi vytekla plodovka, tak jsme radsi jeli. Po prijezdu do porodnice mi praskla voda 😀 tak jsem si oddychla, ze to aspon nemusim uklizet, ale ja blbka si v aute pod sebe nic nedala. Tak jsme meli stesti. 😀

snazilkakamilka24
23. zář 2019

Ja 38+6 🙂)

jaja01k
23. zář 2019

První 38+0 (v 37+0 mi na kontrole v porodnici doktorka řekla, že do týdne porodím), druhý 38+1.

sudylichozrout
23. zář 2019

40+4 a 39+3 🙂

krista25
23. zář 2019

40+2 přirozeně

olga_
23. zář 2019

První 38+2, druhý (dvojčata) 37+6

lachtanice86
23. zář 2019

41+0

zuzkabrhelova
23. zář 2019

@danca94 1. 38+4 praskla voda,2.39+4vyvolávány 3. 40+5 den předtím proveden Hamilton

kuliseks
23. zář 2019

První 37+0 a druhy 39+0 🙂 oba v poradku.. prvni zacal prasknutim vody, druhy kontrakcemi a vodu mi museli pichnout az v nemocnici. Drzim palce. Ja na to vzpominam v dobrem, ač jsem rodila u Apolinare. Zalezi na kazdem tele a pristupu ke vsemu atd.. nejde to pausalizovat

lennus
23. zář 2019

34, 23 a teď naposledy konečně 40, takže do třetice všeho dobrého 😉
Hodně zdaru!

danca94
autor
24. zář 2019

@kuliseks dneska jsem 39+0tt 😊😂 věřím, ze každá na to vzpomíná nakonec hezky, ikdyz si musíme projít “peklem”.. ale když už vyprdneme ten maly zazrak, tak věřím ze veškerá bolest jde nachvili bokem 🤗🙃

danca94
autor
24. zář 2019

@lennus to jste první miminka měla drobounky 😶 tak ještě, ze vše dopadlo dobre 🙏🙏 mě to malém čekalo ve 23tt, když jsme meli autonehodu, nastesti vše dopadlo dobre 🙏

kuliseks
24. zář 2019

@danca94 no ja nastesti to nemela opravdu tak hrozne s bolestmi jako verim, ze nekdo to tak ma.. jednak jsem u obou pripadu mela epidural, ktery povazuju za zazrak a hodny Nobelovy ceny 🙂 a jednak proto, ze to asi mame v rodine. Doktorka rikala, ze tak ukazkove porody dlouho nevidela a moji mamce to pry kdysi rikali taky 😄ja tim jen chci rict, ze moc nema smysl se strachovat nebo naopak uklidnovat zkusenostmi jinych.. kazdy to ma jinak a i kazdy jednotlivy porod muze byt jiny.. muj prvni syn mel treba pravy uzel na pupecniku, kdyz se narodil. Jinak zdravy, vsechno v pohode ale stacilo by, kdyby se to uvnitr nekdy behem tehotenstvi dotahlo a byl by konec. Proste nemuzeme nektere veci ovlivnit a je lepsi to brat prakticky, jak to je a jde 🙂 drzim palce, aby to vsichni meli rychle a malo bolestive a vsechno s krasnym koncem 🙂

danca94
autor
24. zář 2019

@kuliseks to je naprostá pravda 😊 kamarádky mi říkají o svém porodu, stejně tak jako Mamka a paní máma, ale vyslechnu a neberu to, tak ze bych to měla stejně. To neee 🙂 vím, ze každý mame jiný porod a to komplet vše.. taky jiný práh bolesti 🤷🏻‍♀️ Ale zase nadruhou stranu, já si rada vyslechnu takové příběhy 😊😂

hanulkaha
24. zář 2019

Prvniho syna jsem rodila 41+3,porod byl rychlovka, 4 hodky od prvnich kontrakci byl maly venku 😀
Druheho syna jsem rodila take 41+3, s tim, ze jsem mela hranicni množství PV, ale malemu se dařilo, tak me nechavali do terminu a dal sledovali. Jenze uz jsem prenasela 10dnu takze na dalsi den byla planovana indukce, te10. den mi zacaly kontrakce ale po prijezdu do por. se vse zastavilo ale jelikoz jsem byla ten dalsi den objednana na vyvolavacku, tak ze uz si me tam rovnou nechaji a i kvuli te vode vyvolaji o ten den driv. Nalez pri prijmu byl 1cm, zavedli mi v 7:20 tabletu a v 9:50 byl maly na světě 😂

almara2
24. zář 2019

38+0,40+5,40+0 každý jiný, u prvního odtok vody bez kontrakce, tak vyvolávání. Prostředni spontánní a poslední, vyvolávání, narodil se na termín. Vyvolávání proto, že prostřední měl 5180g, tak aby poslední nebyl taky takový a měl jen 5160g 😉

lennus
24. zář 2019

@danca94 Ve 23. týdnu bohužel ne, měl půl kila a byl příliš nezralý. Ale hodně nám to vše dalo, starší brácha o bráškovi ví a poslední slečna nám vše vynahradila. Po prvním porodu bohužel ještě odešlo miminko v 11.t.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru