Porod. Je možné si rovnou domluvit císaře nebo rozhoduje pouze doktor?

barborat13
14. pro 2021

Ahoj děvčata chtěla jsem se zeptat...chtěla bych se zeptat ohledně porodu...je možnost si rovnou domluvit plánovaný císař...nebo rozhoduje pouze doktor...dekuji

nikjean
14. pro 2021

@barborat13 Asi záleží na jakého doktora narazíš, ale standardně si určitě jen tak císaře vyžádat nemůžeš, pakliže k tomu nemáš pádný důvod.

lachtanice86
14. pro 2021

@barborat13 a jaky mas důvod? Vím že někde si to můžeš "zaplatit" natajno, ale jinak o tom rozhoduje lékař

adula000
14. pro 2021

@barborat13 a proč chceš císař? je to šílený zásad do těla. Takže pokud není důvod, nevidí důvod

barborat13
autor
14. pro 2021

@nikjean dekuji

barborat13
autor
14. pro 2021

@adula000 dekuji za odpověď nechci rodit spodek tak mě zajímalo jestli je i tahle možnost

pampeliska1313
14. pro 2021

Měly by k tomu byt důvody. Já třeba měla akutní pro nepostupující porod. A teda radši bych odrodila normálně, protože ta omezeni po císaři jsou vážně naprd. Jinak ta bolest, pokud se bojíte tohohle, není “tak strašná” jak si dokážete představit - a že já se toho opravdu bála.:D kdyby to netrvalo tak dlouho a postupovalo by to, jsem vděčná, ale nepoštěstilo se.

barborat13
autor
14. pro 2021

@adula000 dekuji pokud bych si mohla vybrat chtěla bych císaře ne přirozený porod

barborat13
autor
14. pro 2021

@pampeliska1313 nene bolesti se nebojím...mam kolem sebe ted hodně kamarádek po porodu...a kdyby byla má volba chtěla bych císařem

michaela666
14. pro 2021

@barborat13 Budeš muset najít i vstřícnou porodnici, protože spousta z nich se snaží dělat císaře jenom pokud jsou zdravotní problémy.
Kdysi jsem taky chtěla císaře protože představa porodu byla horor. Špatně snáším doktory a všechno s nimi spojené. Dceru jsem nakonec porodila normálně a řekla bych, že všechno je to o nastavení v hlavě.
Takže jestli jde jenom o strach, určitě to můžeš zvládnout a psychicky se na něj připravit.

neomenia
14. pro 2021

Zbytečný zasah do těla, ale k dotazu: určitě to jde, jde o to, jak moc se za to dokážeš bít. Řekla bych, že některé porodnice s tím kseftuji docela běžně a ochotně - jinak se neda vysvětlit ta epidemie císařů u absolutní vetsiny porodů celebritek. Oni s oblibou říkají " miminko se neotocilo, je zadeckem napřed, tak jsem šla na císař". Tak určitě....😁

barborat13
autor
14. pro 2021

@michaela666 dekuji⚘

pampeliska1313
14. pro 2021

@barborat13 a jste seznámena s riziky? I třeba s tim, že miminko nebude mít takovou nálož těch zdravých bakterii jako je to pri klasickým porodu? Tohle mi třeba vadilo dost a nevim jestli je to tím, ale třeba syn se z nemoci hrabe vždycky dlouho. Je teda pravda, ze jsem kojila asi jen tři týdny, ale myslím ze oboje na to má vliv.

barborat13
autor
14. pro 2021

@neomenia jojo to věřím...čekala jsem ze mě tady holky ukamenuji ja se vymlouvat na pretocenimiminka atd. nechci ja se proste sama za sebe rozhodla že chci rodit tak...a jen jsem chtěla zjistit jaké jsou možnosti právě...⚘🍀

barborat13
autor
14. pro 2021

@pampeliska1313 ano všechna rizika jsem přečetla i tak ....mě to neodradilo...

neomenia
14. pro 2021

@barborat13 já tě určitě kamenovat nebudu, je to tvoje věc. Jen je potřeba si zjistit všechny negativní věci s tím spojené, i trrba horší bakteriální osídlení miminka po porodu sekcí, horší rozkojovani, separace miminka od tebe první den až dva po porodu ( jsi na JIP), o bolesti jizvy a šrámu na tele ani nemluvím. Ale pokud jsi s tím ok, proč ne .

michaela666
14. pro 2021

@barborat13 Už čekáš miminko nebo zatím jenom plánujete? Já změnila názor až v těhotenství, kdy jsem se začala víc zajímat o pro, proti a hlavně co je nejlepší pro malou. Po všech těch kontrolách, odběrech krve a vyšetřeních jsem si zvykla i na doktory. Vybrala si porodnici, která měla spoustu dobrých ohlasů na personál a vybavení. Ikdyz to není záruka dobrého porodu byla jsem klidnější.

barborat13
autor
14. pro 2021

@neomenia určitě samozřejmě kdyby mi řekli ne to vůbec akceptuji to....ale když by řekli ano jde to a jste zdravá atd půjdu do toho .... dekuji ti za odezvu

barborat13
autor
14. pro 2021

@michaela666 ano jsem ve 3 měsíci...věk 35 let 1 miminko...nebojim se přirozeného porodu...mam kolem sebe ted 5 novorozenců...nedávno rodila i ma sestra a kdybych si právě mohla vybrat ....tak si vyberu císaře...

barborat13
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
madaki31
14. pro 2021

@barborat13 já ti nic vyvracet nebudu. Je to tvoje tělo, tvoje dítě...
Určitě to někde jde, jinak by každá známá osobnost neměla za sebou císařský řez...
Za mě, moc nechápu proč do toho jdou ale jejich věc.
Můžu jen ze zvědavosti tedy přečíst, jaký k tomu máš důvod?? Proč chceš císaře??

nikjean
14. pro 2021

Taky by mě zajímal ten důvod, proč tak moc chceš císaře? Je to jen dotaz ze zvědavosti. 🙂

barborat13
autor
14. pro 2021

@madaki31 známé osobnosti jsou mi jedno ....z okolí mam teď nake zkušenosti...jak císař Tak přirozeně...a ja se rozhodla pro volbu císaře

barborat13
autor
14. pro 2021

@nikjean jasně napíšu... ja chci aby spodek zůstal tak jak je je mi jedno jestli si bude někdo myslet že he to sobecké atd...pokud je jiná možnost a ta je rada bych si ji zvolula

nikjean
14. pro 2021

@barborat13 Není to sobecké, ale naivní. Pokud tě trápí jen tohle, můžeš být v klidu, spodek se ti po čase vrátí do normálu, z toho opravdu nemusíš mít obavy. 😀 To mě spíš děsí rozřezané a nevzhledné břicho, než spodek, který se ti vrátí do původní podoby, případně ti jej doktor poupraví (při poranění např.), abys byla spokojená 🙂

madaki31
14. pro 2021

@barborat13 jasně, já asi chápu jak to myslíš...
Já mám za sebou 3 porody, všechny vyvoláváné a teď čekám 4té miminko...
Spodek sice nemám jako dřív, ale rozhodně ne škaredý...
Bříško mi vždy hezky splasklo a mimochodem, vevnitř i dle drahého je vše v pořádku 😊 a za mě, až po posledním porodu před skoro 9ti lety jsem zažila první pořádný orgasmus 😊😊

Ale jak říkám, nesoudím a je to tvoje věc...
Já mám z císaře hrůzu a to mě teď možná čeká poprvé.
Už jen proto že bych opět chtěla ambulantní porod, pokud by bylo vše v pořádku... Což císař vylučuje...

barborat13
autor
14. pro 2021

@nikjean dekuji ja samozřejmě jsem připravena i na normální porod jen mě to zajímalo...a hlavně dam i na Doktory ....

barborat13
autor
14. pro 2021

@nikjean dekuji ja samozřejmě jsem připravena i na normální porod jen mě to zajímalo...a hlavně dam i na Doktory ....

darinka84
14. pro 2021

@barborat13 tohle není tak jednoduché, že spodek chceš zachovat tak si necháš rozřezat břicho.. Řeže se kůže a všechny vrstvy svalů.. Větší pitomost jsem nečetla... sorry.. Pochybuji že ti to někdo udělá.. Víš ono vše souvisí se vším.. A to jak fyzicky tak na nějaké psychické a duchovní úrovni.. A vše se nám,, vrací '' a má své důsledky.. Jen si je často zpětně nespojime.

barborat13
autor
14. pro 2021

@darinka84 taky nazor

gracinka7
14. pro 2021

@barborat13 na spoustě míst to za úplatek jde.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru