Fotograf při porodu, máte zkušenost?

sleepers
10. srp 2015

Ahoj holky,

chci se zeptat, zda máte některá zkušenost s fotografem u porodu a případně zda můžete někoho doporučit?

Děkuji

verusky
10. srp 2015

@sleepers tak to je zajimavy dotaz... ja na prvni porod (takze vlastne pohoda- nevis, co Te ceka!) mela fotak i kameru... ale kdyz na to prichazelo, unava hodin, unava bolesti, mela jsem jine starosti a i kdyz jsem si na to vzpomnela, nic jsem nerekla... porodem telo bylo v soku a mela jsem co delat se sebou...
na druhou stranu u tretiho porodu jsem priteli hned, jak mi ji dali na bricho, rekla fotak a mam krasne dve fotky, jedna s nezakrytou dcerkou, druha uz se zakrytou, muselo to tedy byt hned. ale na poprve krize, druhy porod traumaticky, to bych i vrazdila, takze napotreti teprve dobry... 🙂

majkylove
10. srp 2015

Mam fotky hned po porodu mobilem,o to bych nerada prisla,ale behem porodu by tak mohl nekdo fotak vytahnout 😀

nov777
10. srp 2015

@sleepers Asi bych tam nechtela cizi osobu. Kdybych rodila ted, vzala bych si pani, ktera nas foti nekolikrat za rok, uz je tam proste nejaky vztah, takze by me tam nerusila. Pokud bys chtela nekoho dobryho z Brna, tak Blanka Teplanova.

filipatereza
10. srp 2015

Zkušenosti nemám, ale z mého pohledu je to divné... porod je podle mě hodně intimní záležitost a asi by mi i vadilo se dívat na fotky když jsem se rodila mé mámě já...🙂

sleepers
autor
10. srp 2015

@majkylove jj, chápu. Neumím si to představit, teprve mě to čeká ale chci pořádnou památku i na tu bolest.

sleepers
autor
10. srp 2015

@filipatereza jj, vím, že je to hodně intimní. Pevně rozhodnutá nejsem a přijímám veškerý názory. Zároveň vím, že pokud by k tomu mělo dojít, musí to být fotografka, která mi bude sympatická, bude příjemná, milá, kamarádská. Takže lámat to přes koleno určitě nebudu....

aklin
10. srp 2015

Manžel mě fotil před porodem v porodnici, když na baloně se snažím ulevit od bolesti a až po porodu jak mi ji hned přiložili na hrudník a jak byla zabalená a další. Fotit během porodu nemyslím, že fotky by byly úžasné.

evcann
10. srp 2015

@sleepers no ty blaho, tak to obdivuju plan jak se u toho jeste fotit cizim clovekem, to je tak soukrome, ze to bych nechtela. Navic staci fotky klasicke treba od partnera. To je takova bolest, ze vazne nebudete mit naladu se jeste fotit, je to o uplne necem jinem nez o foceni. Chtelo by to spis prozit nez se nejak extra fotit, ale jo jak bylo receno jde o prvni nevite o cem to je. Tak preji dobre rozhodnuti 🙂

terry1512
10. srp 2015

Může to vypadat i takhle vkusně,a myslím že je to super památka http://hromkova.cz/fotoalbum/s-fotakem-u-porodu/

sleepers
autor
10. srp 2015

Holky děkuju všem za názor.

NEříkám, že jsem 100% rozhodnutá, to ani náhodou. Viděla jsem jen pár fakt krásných záběrů a tak nějak se mi to zalíbilo.
Je docela dost možný, že to přehodnotím 🙂

terinda
10. srp 2015

No, nevím, dle mě je možné mít u porodu jen jednoho člověka 😕
Není lepší tam mít manžela, který to vyfotí a zároveň bude podporou? 😉
Stejně se to moc plánovat nedá. Já měla porody předčasné. První akutní císař v celk. nark., chlap byl na služebce, dojel až později, ale stihl vyfotit první kontakt s miminkem 😵
Poslední byl ještě více předčasný a přirozený, u toho chlap byl a mám pěkné fotky na vzpomínku 😉

sleepers
autor
10. srp 2015

@terry1512 jj, přesně na tuhle fotografku jsem koukala. Ty první koláže jsou přesně to, co bych chtěla 😉

sleepers
autor
10. srp 2015

@terinda tak pokud bude možnost jen jednoho člověka tak je jasný, že u sebe chci jen přítele a nikoho jinýho. To je bez debat

bajunka
10. srp 2015

@nov777 Blanka je super znám ji osobně a chci ji překecat,aby mi fotila můj třetí porod ( ještě nejsem těhotná 🙂 ale moc se na to netváří,ale času na přesvědčení mám ještě dost...ty výsledné fotky od profesionála jsou prostě něco jiného jasně, že budeme vděčné za mobil,ale profik je profik a ta kvalita fotek je super... Já se chystám nafotit taky kamarádce a moc se na to těším, od Zlína doporučuju třeba Simonu Bláhovou z Prahy Kateřina Svobodová, ve výsledku ani nevíte, že je tam s Vámi někdo navíc. Tak bych se nebála i cizího člověka, kdo z nás má to štěstí,aby znal celý personál co ho bude rodit 🙂
http://www.zuzanazlabova.cz/portfolio/dokument-...
http://hellobabyphoto.com/

medwidkowa
10. srp 2015

já za sebe bych asi poprosila partnera aby, až mi dítě přiloží vyfotil ten krásný okamžik prvního pohledu, ten okamžik asi je nejkrásnější a nejdůležitější, jinak pro sebe nevidím důvod focení porodu fotografkou, nebylo by mi to příjemné, nemyslím si, že všechny intimní chvilky života je potřeba mít zdokumentovány dopodrobna

sleepers
autor
10. srp 2015

@bajunka díky moc za odkazy. Krásná práce 🙂

verusky
10. srp 2015

no jeste me napada shlednout par porodu... najdi na youtube, myslim, ze jeden tocil primo manzel 🙂 a teda mazec... to paneboze, to boli... (kdyz krici rodicka). jako pravda je, ze s odstupem by se clovek i podival, ale je to prece jen drastak...
ale ty fotky, co je odkaz vyse jsou pekne, tak nejak je to fajn. ale stejne myslim, ze postaci manzel 🙂

jitavrtule
10. srp 2015

Foťák jsme u porodu měli, fotil přítel. pro mě je to zajímavá vzpomínka plus máme pár opravdu hezkých fotek. stejně ale fotil vlastně až když už byla malá venku, myslím že při akci měl myšlenky úplně jinde. společnou fotku ve třech hned po porodu nám vyfotila porodní asistentka. co jsem zjistila až doma, že to bylo vyfoceno na mód video, takže to zároveň natočilo i asi 15vteřinové video - je strašně krásné, spontánní, přítel mě tam hladí po vlasech a na obou jsou vidět ty emoce. vlastně je to mnohem lepší než statická fotka.
upřímně si nedovedu představit, že bych si tam pozvala někoho cizího, aby mi to zdokumentoval. nejen proto, že to beru jako vysoce intimní záležitost. porodní sál je v Podolí, kde jsem rodila já, byl docela malý pokojíček a myslím, že další osoba navíc by se akorát motala a překážela.

mandala
10. srp 2015

No, já byla tak vyčerpaná a bolestí nevěděla kudy kam, že jsem málem vypoklonkovala i manžela, když mě fotil, jak se svíjím v těch největších bolestech, bych ho za to zabila. 😀 A i když se dnes na tu fotku podívám, tak mě teda moc dobře není, myslím, že úplně stačí, když vyfotí pár fotek manžel tebe s dítětem a pokud tam chceš mít i jeho, porodní asistenka určitě ráda vyfotí.

sleepers
autor
10. srp 2015

@verusky jj, na porody jsem koukala. Beru to jako naprosto přirozený, prostě to bolí, to je jasný 😉

bajunka
10. srp 2015

tak jako profit ti právě nafotí citlivě i to bolestivé a někdy i dost krvavé divadlo 🙂, u nás to ještě není moc rozšířené,ale prostě při porodu vznikají jedny z nejemotivnějších fotek a památek, jasně, když si někdo představuje, že mu fotograf bude stát mezi nohama a fotit každou vteřinu tak chápu, že o to nestojí 🙂

bajunka
10. srp 2015

http://emilygoodstein.com/
ta je taky moc šikovná

pajdousekk
10. srp 2015

@sleepers za mě super nápad! Přítel u porodu sice fotil, ale jen když jsem byla relativně "v pohodě", ty poslední 3 hodiny, kdy jsem se svíjela v bolestech a potřebovala se o něho podržet atd., tak žádnou fotku nemáme, já si z té doby téměř nic nepamatuji, takže fotky by pro mě byly úžasné. Fotil pak až jak je malá venku a i nás vyfotila porodní asistentka za což jsem jí doteď nesmírně vděčná!!
Škoda, že mě taková možnost nenapadla před porodem, fotky mohou být vkusné a úžasně zachytí ten zázrak zrození malého človíčka. A další plus vidím i to, že se přítel nemusí o focení starat a může si pak mimčo užívat společně s maminkou. Takže za mě super nápad.

miavory
11. srp 2015

Kateřina Faltýnková zrovna včera na facebooku psala, že by šla fotit porod.. Fotky má nádherné. https://www.facebook.com/KaterinaFaltynkovaPhot...

apacheee
AMBASADORKA
11. srp 2015

@sleepers ahoj, koukni ke mně na blog, mám tam album fotek z porodu a je to nádhera. Jsou teda posbírané především z ciziny, ale já bych o tom klidně uvažovala🙂

sleepers
autor
11. srp 2015

@miavory diky moc. Uz jsem ji kontaktovala.

miavory
11. srp 2015

@sleepers není zač 🙂

bajunka
18. led 2016

@sleepers ahoj tak už taky řeším to focení 🙂 teď přemýšlím oblečení,.ale mám na rozdíl od tebe dost času u nás je spousta dobrých fotografů co toto fotí...pokud nemáš někoho ke komu chodíš asi bych si našla podle recenzí a k němu si zašla na fotky s bříškem a pokud by byly vzájemné sympatie tak bych se domluvila i nafocení porodu a volila bych asi spíš ženu...,

gulganka
10. dub 2017

Rozhodně odporucam!!!!! Máme pamiatku na celý život 🙂

https://vimeo.com/167963350

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru