Černá kojící košile do porodnice. Musí být?

tautau
12. únor 2020

Ahoj,
asi mám úplně hloupý dotaz, ale vybírám košilku do porodnice. A černá je prostě praktická. Ale nechci si kupovat něco, co pak nechci dál nosit. Jak jste to řešily vy? Mám počítat s tím, že se mi v porodnici ta košile zničí?

meronym
12. únor 2020

Nezničí. Proč by se ničila? S nejvyšší pravděpodobností se zašpiní, ale to vyřeší pračka. Počítejte s tím, že určitě budete potřebovat více než jednu.

jjasmina
12. únor 2020

@tautau no mě bylo hlavně doporučeno at využívám v porodnici ty jejich erarní, že se ušpiní raz dva a prostě si řekneš jen o čistou..Budu mít svuj župan.

barcachejn
12. únor 2020

Ahojky ja jsem si koupila tedy dve sede :/ bohuzel az pote jsem si uvedomila ze to asi neni moc prakticke,ale uz se stalo 🙂 ale myslim si ze v porodnici nemaji nejake pozadavky na barvu kosile akorat by jsi mela pocitat s tim ze se ti muze znicit coz ja jsem si moc neuvedomila a ted se s tim smiruju ze to tak mozna bude :D ale doufam ze vse se da vyprat takze to nehrotim 🙂

meronym
12. únor 2020

Souhlas s @jjasmina. Měla jsem nakoupeny svoje košile, ale nakonec jsem využívala erární, protože to bylo velice pohodlné - zašpiní se, vypere někdo jiný ;)

barcachejn
12. únor 2020

@jjasmina A mate pravdu i to je varianta 🙂 koukam ze vy uz mate porod za dvermi :D 🙂)))

kapii
12. únor 2020

@tautau já jsem používala ty jejich. Po porodu jsem byla ráda, že nějak pečuji o malého a nemusela jsem řešit prádlo.

pipi_puncocha
12. únor 2020

Můžeš mít na sobě cokoliv, ale opravdu doporučuju jejich košile, měnila jsem je i 5x za den a furt jsem byla v čistém. Měla jsem dvě svoje hezké, že si je vezmu jak budou návštěvy, no nakonec jsem měla úplně jiné starosti, tak jsem byla celou dobu v erárních.

jjasmina
12. únor 2020

@barcachejn jj a doufám, že malá tam nějaký ten den ještě vydrží, protože mě skolila viroza :(

katkapavlik
12. únor 2020

@tautau ahoj já jsem košile vůbec neměla zabalila jsem si sebou klasické pižamo( kratasi a tílko) na 3 dny jsem měla vše 6x. V porodnici bylo stejně strašně přetopeno tak mi.bylo fajn.

barcachejn
12. únor 2020

@jjasmina Ajaj :/ tak snad se z toho brzy dostanete :/ bohuzel je to neco co se moc ovlivnit neda...

katkapavlik
12. únor 2020

@katkapavlik na barvě nezáleželo 😁

jjasmina
12. únor 2020

@barcachejn To teda ne, takže ležím a kurýruju se. No včera mi bylo daleko huř, tak doufám, že se to nějak zvládne. No včera jsem si říkala, že nevim jak bych ten porod dala a dnes si už říkám, že by to snad šlo 😅 Navíc mám tak šikovneho manžela, že je sice v práci, ale navařil kuřecího vyvaru, mám nějake homeopatiku na rýmu , krk a kašel, tak se to snad poddá 🙂

barcachejn
12. únor 2020

@jjasmina Tak jeste ze nejste na vsechno sama 🙂 to je dulezite... Preji vam brzke uzdraveni a hladky porod 🍀

jjasmina
12. únor 2020

@barcachejn No když to kolikrát slyším z každe strany je super mit po boku partnera, který se umí postarat 🙂 děkuji snad to bude rychlé, ale zatim mi nepřijde , že by se něco chystalo 🙂

gruyerre
12. únor 2020

@tautau proč bys s sebou musela mít zrovna černou košili? Já jsem s sebou měla na porodní sál letní šaty, na spaní normální noční košilky, co nosím doma a přes den jsem nosila leginy a tričko. Můžeš si s sebou vzít cokoliv chceš 🙂

barcachejn
12. únor 2020

@jjasmina Ano v tom naprostou souhlasim 🙂 take mam manzela ktery se o me postara a kdyz nechci nemusim delat vubec nic 🙂 ale tak me ani netvrdne brisko a nemam zadne komplikace tak se snazim normalne fungovat 🙂 me spis trapi cele tehotenstvi silena ale silena unava :D takze spise kvuli tomu mam nekdy problem fungovat :D.... No ono muzete i prenaset kort pokud jste prvorodicka 🙂

jjasmina
12. únor 2020

@barcachejn jj no já nebyla ani včera schopná ničeho, tak manžel lítal s vysavačem a mopem, rano mě odvezl k dr , zašel do lekarny, navařil a ještě k večeři nam udělal krupici. No v dnešní době si toho važme, je to opravdu velká podpora 🙂jj asi přenášet budu, uvidime v pátek jsem byla otevřená na prst, tak uvidíme co tenhle pátek, jestli se to nějak hnulo dál. Ono mam nějake bolesti jen když zahajim prochazkovaní 🙂

market177
12. únor 2020

Ja mela ruzovou 😃 a kazdymu to bylo uplne fuk 🙂

kafr
12. únor 2020

Barva je fakt jedno, hlavně ať se ti v ní dobře kojí a chodí na WC (do sprchy).
Já nakonec ty svoje dvě použila jen při návštěvách a když jsem šla s miminkem na vyšetření. A doma jsem pak spala v manželově košili.

sobist
12. únor 2020

Měla jsem jednu s kočičkama a každému by to bylo úplně jedno, ale stejně jsem používala ty nemocniční. Nejsou sice hezké, ale je super, že nemusíš řešit když se zašpiní. 🙂

Jinak po prvním porodu jsem nosila jen košile, po druhém bych zvládla asi i triko a kalhoty, jen je to nepraktické - ale záleží na tom jestli si poraněná, jak moc a jak silně se čistíš. Moje "spolubydlící" v obou případech spotřebovaly sotva dvě balení poporodních vložek zatím co já tak osm.. :D

malytlustyhroch
12. únor 2020

Tip: nez zacnes spolehat na erarni kosile, jak holky radi, tak se ujisti, ze "tvoje" porodnice tuhle sluzbu nabizi. Neni to tak vsude.

vladienka
12. únor 2020

Ja som mala jednu dokonca bielu a jednu ruzovu a nezaspinila som ich.. ked som videla jak vyzeraju tie erarne tak som bola rada ze mam svoje

jjasmina
12. únor 2020

@vladienka Tak žádná hitparáda to není, ale mám pocit , že tam nějakou top eleganci člověk řešit ani nemusí 🙂

dandaa
12. únor 2020

Měla jsem své košile a žádná nebyla špinavá, natož zničená a to jsem rodila hodně dlouho . Erarni velikosti xxl byla šílená, ve své jsem se cítila nejlíp.

vladienka
12. únor 2020

@jjasmina no spis ako pisu podo mnou, bola neskutocne velka, myslim ze by som sa do nej vosla 2x.. a aj potrhane co som si tak vsimla

similenka
12. únor 2020

@tautau Vyuzila jsem jen ty jejich kosile, rano do sprchy a cista kosile....uzasny pocit

prejeta_zaba
12. únor 2020

Ano, bez černé košile tě nenechají porodit. 🤣 Nepřestane mě udivovat, nad čím vším jsou lidi schopní přemýšlet. 🤷‍♀️ Z vlastní zkušenosti bych raději byla 2,5 dne za méně elegantní v jejich košilích. Protože to poslední co se ti bude po návratu z porodnice chtít řešit je kufr zakrvácených a poblinkaných zaschlých košil. 😉

atekram42
12. únor 2020

Jak už tu někdo psal, ne všude ty erární poskytují. V Krči třeba na šestinedělí nic takového nenabízeli, jen jednu přímo k porodu. A v takovém případě je fajn jich mít víc, aspoň tři, aby se člověk mohl převléct, i když se ta košile třeba nijak nezašpiní, tak člověk se zpotí a je fajn být v čistém.

whitechocolate
12. únor 2020

Já měla dvě krásné košilky, které se stihly zašpinit ještě v den porodu a sláva za ty erární, protože ani nepočítám, kolik jsem jich za ten pobyt v porodnici využila, takže za mě snad netřeba žádnou vlastní.

martaskaaa
12. únor 2020

Ja měla první dva dny jejich erární na to nejhorší a pak jsem si vzala na sebe svoji a stačila mi bohatě jedna a ta se mi ani nezašpinila (měla jsem růžovou) 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru