Jiný trvalý pobyt než má dítě. Nebude s tím mít úřad problém?

khristeesi
6. čer 2021

Zdravim.
Rada bych věděla, jestli není problém s tím, že mám jiné trvalé bydliště než dítě ?
Dítě, bydli u mích rodičů, ja přes týden bývám v Praze a na víkendy jezdím dom. Zařídila jsem si tam trvale bydliště, s tím, že dítě ma trvalé hlášeno kde bydlí rodiče.
Je v tom problém? Hlavně mě tohle zajímá skrz vyhotovení pasu. Nebude mít s tím úřad problém?
Děkuji

nazka
6. čer 2021

@khristeesi moje kamarádka má být v Praze, má tam trvalou adresu a bydlí jinde s rodinou. Tam maji trvalou adresu její dvě děti a manžel. Cestují normálně a nikdo to neřešil. I do ciziny.

kackakastanka
6. čer 2021

je to úplně jedno, netřeba řešit... dokud nebudeš chtít školku v místě tvého trvalého pobytu

jjasmina
7. čer 2021

@kackakastanka a v čem by byl problém, to musí mít matka i dítě stejné?

jako_mala_holka
7. čer 2021

@jjasmina já si myslím, že by dítě vzali spíš tam, kde má samo trvale bydliště, ne tam, kde má matka... Ale nevím

jaja01k
7. čer 2021

@jjasmina Problém to opravdu být může. Nevím, jak školky, ale některé ZŠ (např. v okolí Prahy, kde je míst zoufale málo) nevezmou dítě jako spádové, pokud nemá v místě trvalý pobyt dítě a zároveň alespoň jeden z rodičů.

felixfelicis
7. čer 2021

@jako_mala_holka jojo, nedostat body za spadovou oblast je docela problém.

khristeesi
autor
7. čer 2021

@jaja01k škola, mě nezajímá, ale děkuji 🙂 Jde jen o ten cestovní pas 🙂

kackakastanka
7. čer 2021

@jjasmina přesně, jak píšou holky, musíš mít jako rodič trvalý pobyt tam, kde chceš mít spádovou školku..., nestačí dítě

jaja01k
7. čer 2021

@khristeesi Já vím, trochu jsme v debatě odbočily od tématu, omlouvám se.
A abych tedy odpověděla na původní otázku, pokud jde o vyhotovení pasu, vůbec nevadí, že máš trvalé bydliště jinde než dítě 🙂

jjasmina
Autor odpověď smazal
Zobraz
jjasmina
7. čer 2021

@kackakastanka a nestačí, že malá ma trvalak tam kdev manžel?

jjasmina
7. čer 2021

@jako_mala_holka nooo takhle jsem to měla v plánu, proto jsem malé udělala trvalak v místě, kde má manžel

kackakastanka
7. čer 2021

@jjasmina to myslím stačí...