Trvalý pobyt dítěte

kimibiancaa
8. dub 2016

Zdravím, chci se zeptat na rady. S přítelem čekáme v červenci miminko. Já mám trvalý pobyt u rodičů, on na obecním úřadě v obci, společně bydlíme v podnájmu. Jaké trvalé bydliště zvolit pro miminko, aby to bylo nejjednoduší - bude mít příjmení po tátovi. Díky za rady

iveta93
8. dub 2016

Já měla trvalé u rodičů a bydleli jsme u přítele v pronájmu. Díte dostalo automaticky tr. bydliště u mých rodičů. Později jsme se přihlásili taky do bytu v pronájmu jen jsme museli na matriku aby nás přihlásili. To byla otázka asi 15. minut. Já bych nechala tvoje trvalé bydliště.

qz
8. dub 2016

Automaticky ma po tobe, dokud nebudou vetsi zmeny, nemenila bych to. My to menili na matrice 10 dni po narozeni, aby mela, kde otec, kde vsichni bydlime.

michaelahou
28. únor 2019

@qz Krásný den. Prosím potřebuji poradit. Nemáte někdo zkusenost? Čekáme miminko a jde mi o to, ze já bydlím s přítelem v jedné obci, ale trvalou adresu mám ještě u rodičů. Jelikož se příští rok budeme brát tak abych si ji teď nemusela měnit, nova občanka a vše a za rok znovu zase (běhání po úřadech). Chtěli bychom, ale aby mimco po narození mělo stejnou adresu jako pritel, kde teď společne bydlíme. Na úřadě jsem se ptala a paní mi řekla, ze to lze aby mimco adresu mělo jako tatínek, ale musím to nahlásit v porodnici před porodem. Takže vše bylo vyřešené. Teď ale pritel přišel s informaci od kamaráda, který mu řekl, ze bude problém s materskou a rodičovskou, ze musí mít dítě adresu tam kde matka jinak by nám ji taky nemuseli zaplatit. Nevíte o tom někdo něco více? Budu si tedy muset opravdu zmenit kvůli tomu trvalou adresu? A za rok po svatbě znovu obíhačka po úřadech? Mooc vám všem děkuji za info a pomoc. Už nevím kde jinde se ptát. Krásný den všem 🙂