Rozšířená ledvinová pánvička u novorozence. Máte zkušenost?

16. pro 2020

Holky, jsem v háji. Včera při vyšetření ledvin (v porodnici) zjistila doktorka naší malé rozšířenou pánvičku. Na druhé straně je to v pohodě. Já teda od včerejška brečím. Doktorka mi pořádně nic nevysvětlila, jen říkala, že je v případě nouze možná nějaká operace. Na internetu jsem četla, že se to může časem spravit samo. Máte některá zkušenost? Je mi z toho vážně smutno.

saarunka
16. pro 2020

Hele malá se narodila o necelé 3 týdny dřív ,v porodnici měla nějaké hraniční hodnoty a tak jsme se hned z porodnice objednali po 6nedělí na kontrolu. A tam bylo už vše v pořádku. Neboj ,to se určitě srovná🙈 držím palce

neomenia
16. pro 2020

Klid, většinou se to spraví samo. Plakat kvůli tomu nemusíš 😉🍀🌞

antoinet
16. pro 2020

Nic hlavně nečti, ve většině případů se to spraví samo, nás vyřadili v roce věku že sledování. Opravdu to není nic neobvyklého a i kdyby, má to řešení 🙂

kristynkal
16. pro 2020

Náš malej má jednu pánvičku menší, jezdíme pravidelně na kontroly do Brna, jen kvuli sledování. Nemáme žádné omezení, jen pokud má horečku, chce naše doktorka i moč. Už jsme tak domluvené, takže mám doma nachystané odběrové sáčky nebo zkumavky a vše je ok. Teď pojedeme na kontrolu po roce zase do toho Brna, jsou to spíš preventivky, aby to bylo podchycené. Držím palce, aby to nic nebylo a miminko bylo ok 🙂

any2any
16. pro 2020

Kamaradcina dcerka mela to stejne. Porod prirozeny, v terminu, prvni mesice byla vice kontrolovana, vse se ji srovnalo a je uplne zdrave a krasne dite. 😊

madamas
16. pro 2020

Syn také tak, narozen o měsíc dříve a toto zjištěno v porodnici. Jezdili jsme jednou za rok na utz, ve čtyřech letech s ním byl manžel naposled (měla jsem zrovna neštovice) a přijeli s tím že už jezdit nemusíme, jen v případě nějakých potíží, které se ale nepředpokládají.

eva118
16. pro 2020

Dcera měla taky rozšířenou ledvinovou pánvičku, chodila jsem s ní na kontroly, dr říkala, že se to časem, jak poroste, srovná. Jenom kdyby měla teploty, tak zkontrolovat moč, jestli nemá zánět močového měchýře, snadněji by to šlo do těch ledvin, což se nestalo. Po půl roce se to srovnalo a vše je v pořádku. Kdyby se v dnešní době miminka tak nekontrolovala, tak o tom ani nevíš. A syn měl zase zúženou, taky to dorostlo.

kirunka
16. pro 2020

Dceři toto našli taky při ultrazvuku po porodu..obvykle to bývá v pohodě..ale ta moje šla teda ve třech měsících na operaci 🙂 není to nic vážného..ted už chodíme jen co půl roku na kontroly 🙂

iris92
16. pro 2020

Muj syn to mel zhruba od prvniho screeningu, sledovalo se to a postupne se to zmensovalo. Po porodu jeste byla rozsirena (taky jen na jedne strane), tak si nas pozvali na kontrolu tusim ve 3 mesicich a uz to bylo v norme. Pry kdyz je to rozsirene, tak je vetsi riziko zanetu, ale operace se snad dela jen u tezkych pripadu. Strasit hned operaci bylo asi trosku moc, ale samozrejme nevim jak moc to holcicka ma rozsirene. Zkuste se zitra znovu poptat a at vam to vysvetli, na to mate prece pravo. Ale chapu to rozruseni, taky jsem z toho byla dlouho spatna.

llenka1
17. pro 2020

My sme po operácii, keby si chcela pokecať kľudne píš 🙂 ale je fakt že 90percent týchto dilatacii sa upraví vekom samo

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru