Pohlaví jako překvapení u porodu

chasing_rabbits
10. črc 2021

Ahoj holky,
jaký jste měli pocit když se vám narodilo mimi a sdělili vám poprvé jeho/ její pohlavi?☺️
U prvního mimi jsme si nechali říct pohlaví hned když to šlo poznat a u dalšího bychom se chtěli nechat překvapit 😇

ajja87
10. črc 2021

Pocit.... Radostný, nepopsatelny... Sice mi bylo jedno jestlivto bude holka nebo kluk, ale co si budem nalhavat, v koutku duše jsem si holčičku přála a solnilo se to.... Ja bych to tak nějak přirovnala k Vánocům 😀miluju totiž to rozbalování dárků a překvapení co v nich je 😆😆

ckei
10. črc 2021

Nádherný! Nenechali jsme si říct ani u jednoho a to oznámení mělo vždy nepopsatelnou sílu.

chasing_rabbits
autor
10. črc 2021

@ajja87 pamatuji si když mi v 16tt řekla doktorka, že to bude chlapeček… měla jsem velkou radost… ale zažít to až u porodu po tak dlouhém čekání musí být ještě o něco krásnější❤️

pexi
10. črc 2021

@chasing_rabbits takto - čekáme druhé a zase bude u porodu překvapení 😊 před tím jsem to tak chtěla hlavně já. Po krásném zážitku už to tentokrát rovnou navrhoval manžel 😊

konidana
10. črc 2021

@chasing_rabbits pocit... no proste to prislo. Takovy konecne prozreni a potvrzeni svych tuseni spravnych a vyvraceni těch nespravnych. Nenechali jsme si rict pohlavi predem ani u jednoho.

chasing_rabbits
autor
10. črc 2021

@konidana a tušila jste pohlaví? Vyšlo to? 🙂

konidana
10. črc 2021

@chasing_rabbits jako tusila, ale zaroven jsem nevedela jestli to nakonec nebude naopak. Ja furt pochybuju o vsem😅. U druhyho jsem uz teda vubec nevedela jmeno pro druhou holku a neco tam placla. Nastesti to byl fakt kluk. Od ditete jsem chtela holku a kluka☺

marimanta
10. črc 2021

Poprvé: juu, holčička, jsem si to myslela.
Podruhé: panebože, kluk a ještě takovej vošklivej 🤣🙈

klokanka31
10. črc 2021

@chasing_rabbits Bylo to neskutečné ☺ hned jak malá byla venku tak jsem na doktora vybafla co to je, tak jí honem natáčel aby se kouknul, a porodní asistentka hned lezla pod něj aby koukla taky. Když řekli že děvčátko tak jsem se cítila jako by ve mě bouchlo milion duhovýho ohňostroje, neskutečný štěstí (a úlevy), protože až na tchýni jsme všichni chtěli holčičku. Ať už my s manželem, moji rodiče, i sousedi a známí ☺

majena39
10. črc 2021

@chasing_rabbits nejtěžší bylo vydržet ty první měsíce. Pak se po oznámení těhotenství všichni ptali co to bude aby mohli nakupovat. Když už jsme byli na posledním screeningu a vydrželi jsme to, tak jsme se hecli.
U porodu bohužel nastaly komplikace tak prcka vytahli a hned ho nesli pryč. Já byla tak vyřízená, že jsem se jen zmohla na větu "co to je?" pulka personálu ani nevěděla jak to bylo rychlý než zmizel s dětskou doktorkou ale jak řekli kluk tak jsem si jen řekla v duchu fajn Vojtik a jelo se dal. Čekala jsem, že to překvapení budu prožívat intenzivněji. Ale možná za to mohly ty komplikace ke konci. Nevím. Každopádně u druhého si taky nenecháme říct, byla to docela sranda jak všichni hádali co to bude 🙈😂

cherie24
10. črc 2021

@chasing_rabbits já jsem si celé těhu říkala, že mi to bude pomáhat u porodu. U porodu mi to bylo ale úplně putna, co že mě vyleze, hlavně když už to bude zdárně za mnou. Byla jsem šťastná, že mám holčičku, protože jsem si jí moc přála, ale že bych to považovala za nějaký zázračný zážitek, že jsem nevěděla pohlaví, to mi teda nepřišlo. Po druhé už si to říct nechám, všichni mě přesvědčovali, jak to bude nádherné překvapení, no jako nádherné to podle mě je úplně stejně jako když to řeknou u ultrazvuku 😄

lida9
10. črc 2021

ani u jednoho ditete jsme nevedeli pohlavi... byl to uzasny zazitek 🙂 kolik prekvapeni ma clovek za zivot? jsem zpetne moooooc rada, ze jsem se nenechala zlomit a rict si to...

fouskovi
10. črc 2021

@chasing_rabbits My nakonec u prvního on se nám neukázal ve 20tt a pak už jsem to nechtěla vědět a pocit nepopsatelny nádherný a manžel ten nebyl schopný ani mluvit

zuzkasim
10. črc 2021

Zažila jsem to až na potřetí, kdy už mi bylo úplně jedno, co to bude a počítala jsem prostě s dalším klukem. Zpráva, že je to holka, byla naprosto úžasná, rozhodně dovědět se to na ultrazvuku by vůbec tu sílu nemělo. Za mě je překvapení super, pokud jsou rodiče naklonění oběma variantám🙂 Kdybych si přála holku, tajně v ni doufala a u porodu zjistila, že je to kluk, nevím, jestli by to bylo tak úžasné.

zelenaesmolda
10. črc 2021

@konidana
jak se da vytusit pohlavi?

bemo
10. črc 2021

Pro mě to byl krásný pocit. Je to hrozně hezké se těšit na miminko a ještě k tomu na to odhalení.
U posledního dítěte jsme si to říct nechali, měla jsem doma holky i kluka a už se mi nechtělo růžové přát třeba zbytečně. A trochu mě to mrzí, fakt to má své kouzlo nevědět to.

bemo
10. črc 2021

Ještě dodám, že u čtvrtého porodu jsme tak jako trochu doufali v chlapečka, měli jsme doma dvě holky a jednoho kluka a narodil se nám další holka.
Ale vůbec si nepatuju, jestli mě to nějak jako zamrzelo. To asi ani trochu. Jen jsme neměli vybrané žádné jméno, tak jsem to rozhodl během vteřiny já 😉

neomenia
10. črc 2021

Nádherný pocit . Ten moment překvapení ☺️ narodil se kluk, ale stejně nádherný pocit bych měla i z holky. Prostě ten moment, kdy zjistíš, koho jsi 9 měsíců nosila pod srdcem😍

potaplice
10. črc 2021

Nechali jsme se překvapit 3x a bylo to super. Přijde mi to takové lepší i na oznamování ostatním. Podle mě lepší říkat:máme holčičku, než: tak už se nám ta holčička narodila.

misaa56
10. črc 2021

Já si celou dobu myslela že to bude kluk a taky to kluk je. Takže žádný překvapení, spíš se mi to jen potvrdilo. 😁

darkwitch
10. črc 2021

U nás překvapení bude i teď po třetí. Na pohlaví nám nezáleží. Máme dvě holky a jestli třetí bude holka nebo kluk je úplně jedno a u toho porodu je to hezké. Zvlášť když u druhé mě nechali abych se koukla sama 🙂

konidana
10. črc 2021

@zelenaesmolda neda, ale mozna mas nejake predstavy zalozene na podvedomi😉

kosi_cek
10. črc 2021

Máme doma 5* překvapení a neměnila bych, popravdě, pokaždé to bylo jiné, asi nejpřekvapivější to pro mne bylo, když po klukovi (či více klucích) přišla holka nebo naopak, to jsem měla možnost zažít 2*, u jednoho z porodů to bylo ještě umocněno mým milným typem, to byl teda vau pocit, z tak nečekané radosti. Někdy to je jen nádherné potvrzení správného typu. Taky když se narodí stejné pohlaví v řadě, tak je to takové klidné, smířlivé, protože je člověk aktuálně zvyklý na to pohlaví nebo jak bych to popsala, tak ho stejné pohlaví už tak nepřekvapí, ale i tak jsem vždy cítila takové štěstí a radost, že jsem se konečně dočkala a ten nejkrásnější, tak tajemný dáreček si "vybalila"...

malinkaelinka
10. črc 2021

U prvniho se doktor seknul a narodila se mi holcicka místo chlapečka. Teď jsme si to říct nenechali, a přiznám se, že mi to u porodu bylo jedno, cekala jsem až zakrici ( první dceru museli resuscitovat) a že je to holcicka už byla jen tresinka. Tentokrat mi to bylo fakt jedno, jen aby miminko bylo ok, co nejvíc donosene. Ale z holcicky mám samozřejmě velkou radost, jen ten okamzik sdělení pro me nějak nebyl podstatný 😅

malytlustyhroch
10. črc 2021

@chasing_rabbits 2x nedobrovolne prekvapeni - cele tehu mi u obou rikali "tak 50:50". Oba porody rychly pohodovy. A presto si vubec nepamatuju, jak jsem se dozvedela, ze to jsou kluci. U prvniho bylo hlavni, ze dejcha, protoze nekricel. U druheho bylo hlavni, ze jsem se ovladla a nevyrvala ho sestrickam z paratu, kdyz ho furt merily, vazily a dite rvalo a rvalo a rvalo.

chasing_rabbits
autor
10. črc 2021

To se tak krásně čte 🙂

zzuzinda
10. črc 2021

My si to nechali u obou dětí jako překvapení. U obou jsem to tušila. U Adama mi to hlásil anesteziolog, že na nás křičí Adámek. Měla jsem hroznou radost. I proto, že se porod nevyvíjel dobře, takže jsem byla ráda, že vůbec křičí. A u Báry mě tak překvapilo, jak je krásná, že jsem ani nevnímala, co se nám narodilo 🙂 A když jsem se začala ptát, nikdo mi to už neříkal 🙂
@zelenaesmolda Můžeš to vytušit. Já to u obou dětí "věděla". A "věděla" jsem to i u mých sourozenců 🙂

bervidova
10. črc 2021

U obou dvou těhotenství jsme si nechali překvapení k porodu (u druhého se stačilo podívat na výsledky plodovky a věděla bych to na 100%, ale neměla jsem chuť si kazit překvapení). Tušila jsem u obou dvou a vždy to bylo úplně opačně 🙂

zelenaesmolda
10. črc 2021

@zzuzinda tak ja tusila kluka a msm holku :D

netopejr
10. črc 2021

Nejkrásnější je zjistit si to sama. Vsichni meli zakazany mi to říkat.
To těšení se na to, kdo to bude, je to nejktasnejsi na celym těhotenství . U porodu mi to vzdy dost pomahalo, kdo to jako bude.... Vybírání jmen je taky vetsi zabava. Neni zadny zklamání z pohlaví po zbytek tehotenstvi, proste se těšíš na to dítě.... Neni ani ochuzen o představy, jake to bude, kdyz do party pribude kluk nebo holka....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru