Početí podle utz, vyloučení potencionálního otce. Co myslíte?

29. led 2022

Dobrý den,
nejdříve Vas chci poprosit o shovívavost, svědomí mě trestá každý den dost, jsem si vědoma, že to byla obrovská chyba..
Mám za sebou 4 ultrazvuky, u prvních třech vycházelo poceti cca 4-8 dni po tom styku, který bych rada vyloučila. Teď, na 1.screeningu, bylo mimco zase vetsi a vypadá to podle nej na datum poceti den po tom styku. Ten styk byl chráněny (kondom nasazen po chvilce), s partnerem ne. S mužem spolu spíme vcelku pravidelně, takže nevím, kdy to v tom období bylo... Podle utz je to zatím holčička.
14 dni po onom styku me pichlo dole tak, ze me to zlomilo v pase, mozne uhnizdeni? 19 dní po tom styku jsem mela na testu slabou čárku, ne ducha, ale byla slaba. Odpovídající max tak 12,14 dpo.. Takže by mi všechno sedělo na otehotneni až později, ale ted me ten utz zase vykolejil.
Prosím, co si o tom myslíte? Jak jsou ty ultrazvuky presne? Kamarád si je jistý, že nic mimo neuteklo...
Předem děkuji za Vaše názory a ještě jednou prosím jen o komentáře k věci, ne k tomu úletu
Dekuju a omlouvám se za anonym..
Dekuji

klokanka31
29. led 2022

Řeknu to jednoduše, proč to řešíš? Jestli úletu s kamarádem lituješ a jsi spokojená se stálým partnerem,pak dítě je partnera ne?🙂

autor
29. led 2022

@klokanka31 Tak ono se v budoucnu může stát cokoliv.. a teď se z toho miminka nedokážu ani radovat, můžu si za to sama, ja vím a patří mi to. Jen bych se ráda nějak ujistila, že to toho partnera opravdu je. I když vím, že mi to takhle nikdo stopro neřekne. Ale zkušenosti s ultrazvukem a s tím jak to sedělo ostatním, bych si přečetla ráda..

nick1234
29. led 2022

Tak mi tady asi těžko poradíme 🙈🤷‍♀️ Jediná jistota jít po porodu na test otcovství, pokud opravdu chceš mít jistotu…ale jestli jsem to pochopila správně, tak se stálým partnerem nepoužíváte ochranu, kdežto s tím “uletem” jste použili kondom, tak je asi malá šance ze by dite bylo toho “kamaráda”

jaja01k
29. led 2022

Pokud s partnerem máte pravidelně nechráněný styk, dítě je s největší pravděpodobností jeho. Ale na 100 % ti to potvrdí jen genetický test.
Pokud jde o ultrazvuk, na den přesně ti termín početí neřekne, je to tak plus mínus pár dní, týden.

bbarshaa
29. led 2022

Pokud jste použili kondom, není moc pravděpodobné, že by to bylo “kamaráda”. Kor pokud s manželem mate nechráněný pravidelný styk 😉.
Takže bych se snažila nestresovat, miminku to nesvědčí. Hold se stalo, ačkoli tohle fakt nechápu. Tak už to nikdy neopakuj a užívej si těhu…

barmil
29. led 2022

Utz to nepozná, je to vše cca, jeden mm sem a tam a uz to je pár dní.. Takze na den přesně Ti to nikdo, ani lékař, neřekne, pokud to teda není umělé oplodnění, u přirozeného styku se to vše počítá cca. A čím je dítě větší, tím je to méně přesné.

autor
29. led 2022

Holky, všem moc děkuji za komentáře. Já si taky myslím, že je partnerovo, ale v hloubi duše tu nejistotu mám, když je to tak blízko...

petradt1986
29. led 2022

Největší jistota bude az po porodu. (Tedy s podobou), pote eventuálně testy DNA. Ať máš jistotu.
Nemůžeš se orientovat ani podle UTZ. To se muze menit kazdou chvili bohuzel.

autor
29. led 2022

@petradt1986 Ja fakt doufám, že bude hned od narozeni celý on 🙂 a nad testy uvažuji, kamarád by proti si myslím nebyl, aby se to vyloučilo. Děkuji

lachtanice86
29. led 2022

Si zaplať testy. Utz ti to nikdy neřekne přesně. Jediný důležitý datum je ovulace a tu nevíš. A nasadit si kondom až po chvilce prostě není ochrana.

lenulen
29. led 2022

Napadlo me jeste podle krevni skupiny miminka. Na papiru z porodnice je uvedena.

nandule20
29. led 2022

Chápu, že chceš mít jistotu a vědět, že je dítě partnera a uklidnit se tím...
Ale co když po testech otcovství (nad kterými uvažuješ) zjistíš, že je dítě "kamaráda"?
Stojí ti při tvé nejistotě zjišťovat pravdu, když pak tím s největší pravděpodobností přijdeš o stávající partnera?

Pokud teda nemáš v plánu být s "kamarádem", v případě zjištění, šťastná rodinka.

babe_lka
29. led 2022

Já třeba vím přesně den,kdy jsme syna počali a podle utz vycházel o týden mladší. 🙂

sylvka
29. led 2022

S tím utz to ber s rezervou.ja jsem si u holky jistá dnem početí a na utz ve 12 TT byla o týden starší 🙄😁

klokanka31
29. led 2022

@lenulen Ona se ještě zjišťuje krevní skupina mimča? My ji nevíme...

klokanka31
29. led 2022

Taky může být mimčo celé po tobě 🙂

dasipe
29. led 2022

Já se zeptám jinak. Soudit tě nechci. Jen mi nejde do hlavy, proč máš pravidelný nechráněný styk s partnerem? Snažili jste se cíleně o miminko? Pak totiž nějak nechápu úlet s kámošem. Každopádně ještě jedna otázka, s kamarádem jste chvíli měli styk, potom ho vyndal a nasadil kondom...? Ptám se fakt blbě ale v tom případě to je 50 na 50 a z toho že to chlap uhlídal a měla jsem být v klidu nakonec taky byly tenkrát na testu dvě čárky...jestli chceš, napiš mi soukromou zprávu, můžeme pokecat "neveřejně" 😉

amazonkajanik
29. led 2022

@lenulen ty jo a my ji napsanou nemáme 🙄 dostali jsme průkazku, tam jen datum narození, jméno, ale krevní skupina ne.

madamas
29. led 2022

Máme miminko z umělého oplodnění, takže jsem věděla čas početí téměř na hodinu. Nicméně dle utz miminko minimálně o týden mladší.. Jinak manžel má tuto zkušenost, byl nějaký čas otcem ,, cizímu" dítěti (v minulém vztahu). Test DNA si objednal a provedl sám, je to jednoduché a poměrně rychlé.

klokanka31
29. led 2022

@amazonkajanik My taky krevní skupinu malé psanou nemáme, a když jsme se ptali pediatra tak se to prý už nezjišťuje, a pokud bysme ji chtěli vědět, museli bysme si to zařídit a zaplatit sami...

malanoha
29. led 2022

Mám děti z ivf, takže vím na minutu přesne, kdy jsem otěhotněla, ale stejně to úplně přesně na ultrazvuku nevycházelo. Týden sem, týden tam... Stačí, že se doktor pro měření uklikne o milimetr a už to lítá o několik dní. Stoprocentní jistota je jedine test otcovství.

autor
29. led 2022

Holky, já mám RH negativní, takže u mimca by meli zjistit krevní skupinu hned po narození, jenže přítel vůbec neví, jakou skupinu má.. ale od kamaráda to vím, takže teoreticky by se to tím vyloučit dalo.
Co se týče potencionálního vztahu s kamaradem, to určitě ne. Ale nevím, jestli bych dokázala žít v nejistotě, kdybych podobu neviděla a taky tahat za nos chlapa. Taky nevím, jestli bych byla schopna jít případně s pravdou ven a vše tím pokazit. Prostě jsem to posrala no..

janedv
29. led 2022

@klokanka31
@amazonkajanik
ty jo, zeny, vy nevite krevni skupinu sveho decka? Jasne, kazda podle sveho, ale autonehoda, uraz, nemocnice a co pak? zadat O-?! te je nejmin a jw nejvzacnejsi a "plytvat" ji proto, ze nevite... No nevim, prijde mi to jako brutal nezodpovednost.

re. autorka, utz uz ti psaly holky. Ja mam ovulaci jakp hodinky, navic ji dost citim, je bolestiva, vim, kdy jsem otehotnela a presto ty utz byly nektete presne, nektere plus minus autobus. Takze utz neres. Pritel si muze krevni skupinu nechat zjistit, je to par kacek

autor
29. led 2022

@janedv on má panickou hrůzu z jehel, nenechal si vzít krev u doktora už roky rokouci.. a zas na něj nechci nějak tlačit, ať to není divné.. 🤦‍♀️

95newmommy2020
29. led 2022

Otěhotnět přes kondom je praktick nemožný. By musel nějak prosaknout, nebo být poškozeny. Já bych se v tom nevrtala, ať to ještě nepoškodí vás vztah. I když dítě vyjde na tvého muže, tak když se v tom budeš šťourat. Bude jasný, že proběhla nevěra a bude to zbytečně stresující. A pokud mas RH- tak ti skupinu napíšou do průkazky. Já mám RH-, těhotenství po IVF a syn má moji skupinu a řekla bych ze je celej já. 😁 Ale podle podoby to taky nejde úplně poznat, to leda je by byl milenec cernej.

autor
29. led 2022

@janedv tu ovulaci ti závidím, ja ji podle všeho měla poprvé v životě a nepoznala jsem to teda.. jednou nějak v te době mě sex dost bolel, ale.myslela jsem si, že mám cystu, na ty jsem trpěla.. možná to bylo ono? 🙏

autor
29. led 2022

@95newmommy2020 haha černý není 😅 no já na to podvědomě spoléhám, ale v hloubi duše mě to ničí a říkám si co když jsem jedna z těch 3% co to přes kondom vyjde.. a byl nasazený po chvilince.. Holky děkuji za všechny reakce, jste hodne 🙂

amazonkajanik
29. led 2022

@janedv riskovat moc není co. Já mám A+ a partner 0+. takže kdyby měl po otci nulku, musel by ji dostat tak i tak. A fakt, u nás krevní skupina automaticky nebyla (zjistila jsem to až když jsem se ptala pediatra)a představa, nechat do malého píchat z jiného důvodu, než aplikace vakcíny, pro mne byla nepředstavitelná, obzvláště když jsem byla jako dítě často marod a ruce jsem měla rozpícháné hrozně...

janedv
29. led 2022

autorka - me ovulace vyslovene boli, takove pichani, bolest. Neda se to nevsimnout. drzim palce! jasne, partnera do testu netlac, nema cenu. Ale u gyn se neptali na krevni skupinu otce? u me to vzdy chteli vedet kvuli rh faktoru

drep
29. led 2022

@janedv nemáš pravdu. Při dopravní nehodě (život ohrožující krvácenil) dostane každý krev 0- (tzv. Z vitální indikace), ta jediná je na transfuzce připravena “bianco”. Dostane i pokud má ověřenou krevní skupinu (tím, že dostal transfuzi z naší transfuzky). Protože připravit stejnoskupinovou krev zabere min. 40 min. (To je doba doba dodání, pokud žádám na nebezpečí z prodlení) a nejde “jenom” o skupinu i jiné antigenní vlastnosti krve, protilátky a k tomu už je potřeba odběr krve, nestačí křížový test. Odběr děláme v rámci iniciálního zajištěnů pacienta.
Takže já taky neznám krevní skupinu své dcery a hazard to opravdu není.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru