Patrik nebo Samuel?

denuliss
6. dub 2024

Zdravím,

za pár dní mám TP a pořád ještě nejsem rozhodnutá ohledně jména pro syna. K příjmení se nám hodí obě z těchto jmen.
Chtěla bych se zeptat, které ze jmen se vám líbí víc? Máte doma děti, které mají tato jména? Jak jim nejčastěji říkáte?
Patrik se mi líbí v základním tvaru, ale ty zdrobněliny pak už tolik ne. U Samuela zase trochu tápu v těch zdrobnělinách a jestli bychom říkali jménem i v základním tvaru nebo jen Sam.
Starší syn je Dominik.

Dneska jsem přemýšlela i nad jménem Nikolas, ale říkám si, jestli to není zvláštní, když Dominikovi se dá říkat taky Niku.

Vybírali jste jména pro sourozence i aby vám k sobě nějakým způsobem ladily?

Přemýšlím, jestli nenechat výběr jména po porodu, vlastně jsme to tak měli i u prvního syna, ale tam už jsme byli v podstatě rozhodnutí už během porodu a jen jsme si to po porodu potvrdili. Teď si nejsem jistá vůbec a nevím, jestli mě po porodu něco osvítí, nebo z toho budu akorát nervózní. Máte někdo zkušenosti s vybíráním jmen až po porodu?

Předem moc děkuji za vaše názory a odpovědi.

makmak28
6. dub 2024

Tak třeba já bych Samuela nechtěla, kamarád je Samuel a když mu říkali Same tak prej že je to jak na psa, jediná jeho útěcha byla, že starší brácha je Max takže to měli stejný 😁 Mně se více líbí Patrik. A na datum svátků ses dívala? Někdy to pomáhá rozhodnout 😉

zmrzlinka
7. dub 2024

Oboji je pěkný.

crejzy
7. dub 2024

Máte stejný vkus jako já 🙂 první syn je teda Daniel, ale u druhého jsem vybírala z těchto 3 jmen ( Patrik, Dominik, Samuel) 🙂 vyhrál to Patrik. Říkáme mu Páťa a starší sourozenec mu říká Paťas protože má kamaráda ve školce co je zase Marťas 🤷‍♀️🙈 taky se mi nejvíc líbí jméno v tom základním tvaru a věřím ze až vyroste bude pro všechny Patrik. Samuel to nevyhrál asi protože se mi zdrobnělina Samík líbila min. i když sourozenci Daniel a Samuel by k sobě ladili víc… ale obě jména jsou hezká ;)

hezz17
7. dub 2024

100% patrik

swan42
7. dub 2024

@denuliss kamaradka ma Samika a furt si myslim, ze se tak jmenuje ten jeji pes 🙈 ten je ale Ben, takze se mi nikdo nemuze divit ze nevim kdo je kdo 🤣

izz76
7. dub 2024

Mě se víc líbí Samuel.

piggy123
7. dub 2024

Jedna známá má dva syny Dominika a Patrika 🙂 A další jiné dvě kamarádky mají obě Samuela, říkají jim obě Samík, Samuelek. Zvolila bych spíše Patrika

kristyneckaa27
7. dub 2024

@denuliss Mě se líbí Patrik. Samuel mi přijde takové zvířecí. Ale to jw jen můj názor.

ele_nka
7. dub 2024

@denuliss jméno Patrik se mi líbí moc! Samuela bych nechtěla, znám jednoho a přesně říká, že lidi na něj volají jak na psa. 🙈

lenickakl
7. dub 2024

Patrik

daasqua
7. dub 2024

@crejzy Já mám Danielu a Patrika 🙂 Taky se nám s manželem líbí jména Daniel a Patrik.

luciska82
7. dub 2024

Máme Samuela a je to krásné jméno ❤️❤️ Ani po 10 letech bychom první jméno nevybrali jinak. Žádného psa Sama ani neznám 😂

gruyerre
7. dub 2024

@denuliss s výběrem jmen neporadím, ani jedno není úplně můj styl. Nechte to až po porodu. Taky jsme se definitivně rozhodli, až když jsme miminko uviděli.

gingermom
7. dub 2024

Přiklonila bych se k Patrikovi. Známí mají doma Samuela a ve škole mu říkají posměšně Sameček, kluk je z toho nešťastný.

colik
7. dub 2024

Patrik.

mumu77
7. dub 2024

Za mě Patrik

jaja01k
7. dub 2024

Mně se víc líbí Patrik.

denuliss
autor
7. dub 2024

@makmak28 Patrik má svátek v únoru, v den narozenin staršího syna. Tak přemýšlím, jestli to jméno dávat, aby na sebe pak třeba nežárlili, že slaví v jeden den. Ale taky by z toho mohli mít třeba radost, to člověk dopředu neví. A Samuel má svátek 1. září, takže taky je tam rozestup od TP, takže obě jména by připadaly v úvahu.

k2792017
7. dub 2024

Za mě Patrik, byl vždy ve výběru, dali jsme pak přednost jinému jménu. Že by slavili spolu mi přijde hezké… Naopak se tím vyhneš žárlení, že jeden něco dostal a druhý ne.

crejzy
8. dub 2024

@denuliss to je naopak hezké že by slavili spolu. A kdyby přece jen to nedělalo dobrotu, tak mezinárodně se slaví Den svatého Patrika až v březnu.

veronicka89
8. dub 2024

Me se Patrik nelibi vubec ...


Vtipne je ze spustu lidi napada na nektera jmena pes a to jen proto ze se tem lidem jmeno libi ale troufli si ho dat jenom psovi... 🙂

Me by se libilo spise Rafael , Florián , Valentýn ... 🤣 aby to bylo popularni se musi jeste tak 5 let pockat 😊

oveckaluky
8. dub 2024

Samuel a Dominik mi zní líp, než Samuel a Patrik. 🙂

manssake
8. dub 2024

Zvolila bych Patrika, zdrobneliny se ti treba libi min, ale ditetem bude jen par let. Pocitam, ze v 15, 20… se mu uz Páťo rikat nebude. I proto bych nedala Samuela (+ se mi vubec nelibi 😀), za me je to na dospelyho chlapa takovy moc mekky. A ze by slavili svatek a narozeniny spolu bych brala spis jako vyhodu. 🙂

ester_ka
8. dub 2024

Samuel...
velký Sam, malý Samík...
Patrik má jen Páťa a nic kloudného za zdrobnělinu

ada22
8. dub 2024

Tak u nás by třeba oslava svátku v den narozenin sourozence byla pár let problém. Děti se mají vzájemně rádi, ale zároveň na sebe umí neskutečně žárlit.

missinka87
8. dub 2024

@ester_ka máme doma syna Patrika a těch zdrobnělin pro malé dítě je hned několik, jak jste psala Páťa, dál třeba Patík, Patriček, Paťulka. U nás doma mu teď nejčastěji říkáme Páťo nebo Paťas (skoro 14let) 🙂

daasqua
8. dub 2024

@ester_ka My synovi říkáme kromě Páťo a Patriku ještě Paty, Pájo, Riky, Pátíku, Páťulko, Patričku... Pro dospělého se kromě základního tvaru hodí i ten Riky nebo Paty.
Samuel - Sam, Samík, Samča a víc mě asi nenapadá. Znám jednoho dospělého a tomu se říká Samuel a jde mi to nějak špatně přes pusu.

rebe
8. dub 2024

Mám bratrance Samuela znám několik Samíků a to jméno je nádherné, líbí se mi v té frajerské podobě Sam i biblický Samuel. A zdrobnělina Sameček mi nepřijde k vysmívání, ale spíš lichotivá. A Patrik se mi taky líbí, tam se mi nelíbí zdrobněliny, ale Patrik zní děsně sexy. Přijde mi ale, že Dominik a Samuel zní líp, hodí se k sobě, ale každý je sám za sebe. Dominik a Patrik se mi tím stejným zakončením tolik nelíbí. Ale neuděláš chybu ani s jedním.

78marcela
8. dub 2024

Já se taky dlouho nemohla rozhodnout pro klučičí jméno.
Nastupovala jsem do porodnice na plánovaného císaře se seznamem 18 jmen. Do rána jsem ho proskrtala na 11. Po porodu jsem dlouze přemýšlela, čekala jsem na nějaké osvícení, které nepřicházelo. Až nějaká mladá sestřička řekla: A co třeba Ondra, Ondrášek? A bylo to ono.. Přitom ani na seznamu nebylo 😃

denuliss
autor
8. dub 2024

@oveckaluky Starší syn je Dominik ☺️ Takže buď Dominik a Patrik nebo Dominik a Samuel.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru