Doba porodu. Jak se lišila od prvního?

positivemind
10. pro 2021

Ahoj,
jak dlouhé jste měly všechny porody? Kratší, delší, stejný jak první? A od jaké doby počítáte dobu porodu? Od první bolesti? Například znám ženy, které řekly, že porodily za hodinu, ale po delším povídání zjistím, že počítají až druhou dobu porodní. Jak to berete vy? ☺️

janiczka16
10. pro 2021

@positivemind ahoj,u obou mi odtekla plodova voda,od te doby byla první venku za cca 6 hodin a druhý za dvě😊

terkync
10. pro 2021

@positivemind u prvního porodu celkem asi 13h od prvnich bolesti. Ale porod v noci. Nic moc.
Druhy uz byl rychlejší, ,,pouze,, 8h a pres den. Moje mamka tenkrat rodila prvne 36h velkyho brachu, ale treba kamarádka opravdu jen 2h celkem. Rupla voda, hned bolesti, do hodiny v nemocnici a do dalsi hodiny ditko venku. A to mela taky prvni porod. Je to strasne individualni. Kezby člověk aspon dopredu vedel 😄 me ted ceka treti, a po mych zkusenostech mam husi kuzi az na zadku..

veronicka89
10. pro 2021

@positivemind
1.dite jsem měla 1 jemnou kontrakci okolo 4 ráno odpoledne už jsem se svijela a za 24h jsem porodila....

2.dite jsem se chtěla vyhnout být tak dlouho v nemocnici ,tak jsem už pár dní dopředu dělala vaginální naparku...vanu... čaje...

1 kontrakce nevím kdy byla .ale chlap šel se synem na hoďku ven a nepoznal na mě nic a když za hodinu přišel já už stála v křečích u dveří s taškou a rvala jsem že to nedám 🤣 kontrakce i co 2minuty ...cesta 20min a do hodinky byl malý venku...

veronicka89
10. pro 2021

Voda mi rupla vždy až u porodu...
Jinak možná že ty porody nebyly až tak moc odlišné ale ta napařka podle mě udělala fakt hodně ....

U prvního jsem si dala epidural takže po něm to nebyl porod ale dovolená 😅🤣

veronicka89
10. pro 2021

Jsem ráda že jsem rodila vždy večer nebo v noci ...miluju to přítmí a intimní atmosféru a klid v nemocnici 🙂

krisstina93
10. pro 2021

Počítám od prvních kontrakcí po vytlačení dítěte, oba podobne, druhý cca o hodinku rychlejší.

maki90
10. pro 2021

@positivemind první 5,5 hodiny od odtoku vody, druhý hodinu a čtvrt od prvního divného pocitu 🤣

misamisenka
10. pro 2021

Prvni 3 hodiny od prvni kontrakce, co me vzbudila. Druhy 3 hodiny od prasknuti vody (ukapavala mi, tak ji vypustili a hned zacaly kontrakce). Treti cca 2.5 hodiny od prvni "nelehtaci" kontrakce.

me_druhe_ja
10. pro 2021

První 24h, počítám od zavedení balonku pro vyvolání, hned začly kontrakce. Druhy přesně nevím: kolem 10h jsem si nechala udělat Hamilton, první lehké kontrakce přišly kolem 13h (ale to byly tak dvě za hodinu) a porodila jsem 21:48. 🙂 Nicméně příjem v porodnici 21:15 (nechala jsem si náramek 😀) furt jsem váhala, jestli jet, protože jsem nevěřila, že je to ono. 😀

pe_tu_ss_ka
10. pro 2021

@positivemind u staršího syna mi praskla voda ve středu kolem 10 večer, ale ještě ČT a PÁ mi zastavovali porod, protože si malý vypustil bazén na začátku 33 týdne. V sobotu když mi dokapala kapačka, tak jsem sem tam něco cítila od 12 hodin, ale bylo to tak jednou za hodinu. Ve 3 mě převezli na box (od 3 se to tak nějak zpravidelnilo) , a ve 20:59 se malý narodil. Počítám těch 6 hodin. A u druhého porodu mi praskla voda ve 4 ráno, před tím žádné poslíčky, a v 8 se malá narodila. Takže druhý porod byl o 2 hodiny kratší.

leymea
10. pro 2021

Oba porody zacaly uplne stejne (odteklo mi trosicku vody), u obou kontrakce 3,5 hodiny, ale prece jen u druheho porodu bylo neco jinak 😀 nedoslo to do zadne velke bolesti, ze sama jsem nechapala a nechtela tomu verit, samozrejme jsem za to byla rada 😊

felixfelicis
10. pro 2021

No taky nevím, jak to počítat, já jsem měla už večer předem tušení, že to přijde🙂 Jako porod beru celý ten proces, kdy se něco dělo. A to bylo pokaždé stejně, lišila se jen 2. DP. Rodila jsem i ve stejnou denní dobu🙂

sudylichozrout
10. pro 2021

1. porod 9 hodin, 2. porod tez 9 hodin, treti (extra prekotny) porod 20 minut. 😂

jaja01k
10. pro 2021

První porod 14 hodin od první kontrakce, druhý porod 7 hodin.

palja
10. pro 2021

@positivemind porod počítám od pravidelných kontrakcí po dvou minutách u první dcery, ta se rodila 5,5 hodiny.
U druhé dcery nic nevypadalo na porod, praskla voda a hned kontrakce co 2 minuty. Takže tady to počítám od prasknutí vody. Porod byl prekotny. Malá se rodila hodinu a 20 minut celkem.

daasqua
10. pro 2021

Já to počítám od začátku. První - kontrakce začaly v půlnoci, postupné zhoršování, v 8:30 na sál a v 9:00 se narodila (tlačila jsem asi 10 minut maximálně, šla na jeden zátah, žádná zdržovačka s otáčením ramínek a podobně). Druhý - pustil si před 1 hodinou ranní bazének, potom do 4 hod klid, potom trošku kontrakce, od 5 hodin horší, tlačení asi taky 10 minut, ven šel spořádaně na dva zatáhy v 6:15. Takže ta druhá doba byla hodně rychlá, vše bylo připravné a děti spolupracovaly 😀 Krásné porody, rychlé.

lenerka1
11. pro 2021

Počítám od první kontrakce, první trval 4,5hodiny, druhý 40 minut.

nikishkaaaa
11. pro 2021

@positivemind vždy mi praskla voda a začala postupně odtékat v 34+0, první dcera narozena za 2,5 hodiny od odtečení plodové vody a druhá dcera za 4 hodiny (byla by rychlejší, ale snažili se porod přes hodinu zastavovat) takže za mě porody jak přes kopírák, jen druhý k tomu všemu ještě koncem pánevním s 2x omotaným pupečníkem kolem krku, jelikož nález dostal tak rychlý progres, že už nešel udělat císařský řez. Naštěstí vše dobře dopadlo 🙏❤

lv
11. pro 2021

Lišila, asi o 14h kratší - po prvním jsem omdlevala, vyčerpaná, po druhým jsem byla úplně v pohodě

cikitkapb
11. pro 2021

1. Dítě - první kontrakce mezi 2 - 2:30 ráno, odjezd do porodnice po 8, příjezd do porodnice v asi 8:15, v 10:07 byl venku, po rupnutí vody uměle v porodnici.
2. Dítě - první kontrakce ve 2:30, odjezd do porodnice v asi 3:50, příjezd do porodnice v asi 4:05, ve 4:50 byla venku po prasknutí vody přirozeně, prorazila si cestu sama hlavou.

terisek2222
11. pro 2021

U syna to pocitam od kontrakci po par minutach takze kolem 2 rano a narodil se v 8,35 a u dcery mi vyvolavali a tam to bylo rychlejsi, zaclo nejhorsi v 11 a pred pul 3 uz byla na svete 🙂

myssmetanova
11. pro 2021

@positivemind Ahoj, první porod cca 8 hodin, od příjezdu do porodnice a druhý cca 3 hodiny od příjezdu do porodnice. U obou mi pouštěli vodu až na porodním pokoji a u obou při přijetí nepravidelné slabé kontrakce.

lachtanice86
11. pro 2021

Počítám od prvnich kontrakci, prvni po 40hodinach, druhy po 24hodinach, ale skončil akutním císařem.

agneska7
11. pro 2021

1. Porod ukapavani plodovky cca v 14:00, do 21:00 se nic nedělo tak mi dali oxytocin a za 3 hodiny byla malá venku
2. Porod praskla voda v cca 15:00 hned kontrakce a malý venku 15:30 ( překotný porod - nestíhalo se nic takže narozen doma)
3. Porod 6:13 první slabounka kontrakce hned odjezd do porodnice a 7:04 malý venku ( tentokrát jsme to stihli, sotva jsem se dostala na lůžko 2 zatlačení a byl venku

tynka9
11. pro 2021

1. asi 11 hodin od první kontrakce (spíš šimrání 🙂)
2. plánovaný SC
3. asi 7 hod od prasknutí vody

mandala
11. pro 2021

Rodila jsem 4x a první byl jednoznačně nejdelší, nejtěžší a nejhorší. Jinak počítám zhruba od větších bolestí, takové ty první slabé, podobné poslíčkům, ještě nepovažuji za regulérní porod 😀 Takže první asi 15 h, druhý, třetí , čtvrtý kolem 8 hodin 😉

klokanka31
11. pro 2021

@positivemind Já to brala od prvních bolestí (zároveň odešla zátka). Bylo to nějakých 32 hodin, ale že vážně rodím jsem zjistila až v porodnici, to chybělo do konce asi 4 hodiny (byla jsem na 8 cm).

konidana
11. pro 2021

Pocitam od prvnich naznaku nepravidelnych kontrakci. Oba porody cca stejne dlouhe, asi 16h. U prvniho mi to zaclo vecer, ja byla z nervu celou noc vzhuru, ráno jsme jeli a porodila jsem v poledne. U druheho to zaclo asi ve 2 nebo ve 3 rano, ja jeste dospala a porodila jsem kolem 16.h. vodu mi obou pichali az v porodnici.

konidana
11. pro 2021

@mandala nechapu jak to rozlisite, ja poslicky nemela, a pak se uz neco delo. To jakou intenzitou fakt nevim, od zacatku to pro mne bylo nove a tedy strasne🤣 A u druheho zas postupny nabeh, takze v tom plynulem prechodu taky proste nedokazu urcit nejakou hranici...

ee.liska
11. pro 2021

První porod hodina a půl, ale také tři měsíce. Otvírání totiž začalo už v šestém měsíci. Druhý byl překotný, cca 40 minut. Třetí osm hodin

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru