Karanténa. Co to znamená?

makkki
15. bře 2020

Holky co si myslite o tom ze zvazuji karantenu pro celou cr? Mam pulrocni ditko a kdyz nejdeme aspon na chvili ven tak je protivna a nechce pak ani spat..je zvykla chodit za kazdeho pocasi aspon na 15 minut..bydlime v byte ve meste..zadna zahrada ani balkon..nosim ji v satku a kdyz prsi projdeme se kolem baraku a to ji staci ale kdyz nejdeme vubec je to des :( hlavne nechapu tu logiku nasich politiku ze do prace lidi muzou a matky s detmi musi sedet doma? Manzel pracuje ve firme kde je 50 lidi v jedne hale blizko u sebe..to ma asi vetsi pravdepodobnost ze se nakazi nebo nekoho nez kdyz ja pujdu s ditetem na louki a nikoho nepotkam ne? Nechapu to...proc teda nezavrou i tyhle firmy? Jsem z toho akorat vytocena a nevim jak pulrocnimu diteti vysvetlim ze nemuzem ven protoze mame karantenu ale tatinek si vesele jede do prace mezi lidi :/

veronika8808
15. bře 2020

Ono kdyby se zavřeli fabriky tak by se zhoutila ekonomika.Treba tchýně pracuje ve fabrice kde na každou směnu pracuje několik stovek lidí.Zatim jim tam udělali opatření takové,že všude mají dezinfekce atd a než zaměstnanci vstoupí do fabriky tak jim před vstupem měří teplotu.Kamaradka dělá ve firmě kde jich je cca 80 lidí.Take jim meri teplotu,dostali dezinfekce,nějaké vitamíny a zítra budou dostávat pratelne rousky.Takze ono už pak asi také záleží jak který zaměstnavatel se k tomu postaví.Ja jsem přestala chodit do města a do velkých obchodů jako je Kaufland atd.Hlavne když jsem viděla jak tam lidi šíleli...Já mám 4 měsíční mimco.Prochazky řeším tak,že každý den chodím pro čerstvé pečivo takže malou dám do kocarku a potraviny máme cca 20 minut chůze takže nákup spojený s procházkou

20190418
15. bře 2020

Mě to taky děsí. Mám 5r živého, zdravého kluka. Mám ho nechat několik dnů zavřeného doma, aby si z TV nebo tabletu vypálil díru do hlavy? Věnovat se mu v bytě celej den tak, aby na obrazovky nedošlo, není zvladnutelne. Bez ohledu na to, že mám home office a několik Skype conf callu. Hnedam možnost, kam se vrtnout na chatu. Do lesa za panelakem chodit budu tak i tak. Pro mě je to v podstatě cesta do lékárny, namísto piluli stromy. Bureš je úplně mimo. Roušky furt nikde, jen velká gesta, aby se neřešil, jak je neschopnej.

blondynka400
15. bře 2020

@makkki protože ekonomika musí nějak fungovat. Nejde, aby nikdo nechodil do práce....
Osobně ale souhlasím, že procházka venku, kde člověk nikoho moc nepotká, škodit nemůže.... Řada nařízení je hodně nedomyšlená, bohužel

viridie
15. bře 2020

Ahoj.🙂 No,myslim si, že teď zvesela do práce nechodí asi nikdo.Za druhé,zavřít továrny, vodárny,zdrav.zařízení, obchody s jídlem by patrně vedlo fakt k průseru,který nás tedy i tak čeká.Prostě pointa je přerušit sociální kontakt na naprosté minimum, tam kde to není nutné.Půlročnímu dítěti nejsi povinná nic vysvětlovat, prostě je teď omezení a holt musíme teď ubrat na komfortu a zatnout zuby.Ale zároveň dodám, že za 10 min procházku kolem domu Ti nikdo pokutu nedá a uspat venku dítě v šátku mi nepřijde jako katastrofa.

alcar
15. bře 2020

@makkki Pokud jsi presvedcena, ze nepotkate ani zivacka, tak na tech 15 min proste jdi. Pochybuju, ze te zrovna chytne policajt. Nehlede na to, ze treba nakoupit do obchodu a zpet jit muzes. Nebo i vyvencit psa. Ale treba na hodinu na hriste uz ne. Takze vzit penezenku, tasku a na listecku nakupni seznam a tohle kdyztak ukazes kontrole.

veronika8808
15. bře 2020

Ještě jsem zapomela dodat,že starší dcera 11 let,s ní už to je horší...Nerada sedí u počítače nebo telefonu a raději běhá venku.Zitra se vrací domů od svého bio. otce tak si budeme muset vymyslet nějakou zábavu.Skola bude zítra rozesílat úkoly tak vlastně o zábavu bude postaráno 😀

prejeta_zaba
15. bře 2020

Bohužel nejde ohlídat cesty všech všude. Samozřejmě, že cesta z paneláku na louku je každému úplně někde, ale kde je ta hranice? Pro někoho je to park (plný lidí), jiný pojede "jen na chatu", ale tramvají, jiný se staví jen nakoupit cestou od lékaře a už šíří viry.. prostě se musí zakázat vše, aby z toho lidí nehledali výjimky a nesirilo se to pořád dokolečka, ne? Vzdyt o houby jde. Tak budem pár týdnů doma, a co. Jsou horší věci na světě. (Ano, taky mám 2 děti a nejspíš s nimi budu obíhat panelák, abychom doma nelezli po zdi, ale jde přece o chození mezi lidi, ne, že měsíc neuvidí molekulu čerstvého vzduchu). Vydržme to, lepší než nechat nemoc rozšířit a vybírat komu pomoci a komu ne, nikdy nevíte, jestli třeba i vy nejste sami zdravým přenašečem.

amazonkajanik
15. bře 2020

Taky řeším, že většina mých procházek je mimo "civilizaci ". Jsem na vesnici,kde člověka sotva potkáte v běžném režimu,natož teď a to,kam chodím,tam si troufne akorát známá na koni a pár terénních jedinců. Do obchodu půjdu jedině sama,jelikož malému roušku těžko dám,že. Navíc bylo řečeno,že nemají lidi skupovat potraviny a oni místo toho stojí fronty bez roušek jak stádo na porážku,z toho hlava nebere. Hm,tak mám 10kg mouky a k tomu bonus- kovida 🤦
A že roušky nejsou? Hlavně že jsme je poslali číně v humanitární pomoci ...

ilonne
15. bře 2020

Prosím vás proberte a začněte normálně myslet. Přesně kvůli těmto názorům, že karanténa je k ničemu, když stejně ostatní chodí do práce a kvi porušování karantény, se velice pravděpodobně zavede plošná karanténa. Tak snad to pár dní vydržíte, ne? A vysvětlovat neco půlročnímu dítěti? To snad ne. A když bude půlroční dítě nemocné a bude mít horečky, také s ním budes chodit ven? Opravdu, vždycky se najde někdo, kdo si to bude vykládat po svém. Cílem karantény je omezit styk lidi. No u nás v lese, kde by jsi řekla, ze nepotkás ani nohu, to dneska vypadalo jako v Praze na Vaclavaku.

blondynka400
15. bře 2020

Tak už to schválili.... :-/

lm_lm
15. bře 2020

holky na procházky můžete co jsem pochopila,akorát se zbytečně nezdržovat v kolektivu,takže žádný zákaz vycházení ven

blondynka400
15. bře 2020

@lm_lm když koukneš třeba sem, "povolená" procházka jen tak tedy není....
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/prehledne-co...

eviicka
15. bře 2020

@lm_lm přesně tak, Babiš jasně řekl, že jsou povoleny pobyty v přírodě a v parcích. Jen se nesmíme s nikým družit a držet velké rozestupy. Rozhodnutí komplexně velmi rozumné, teď ještě by byli rozumní lidé...

ilonne
15. bře 2020

@lm_lm No to nemůžeš, proto je to "zákaz volného pohybu osob". Můžeš pouze na nutný nákup, do lékárny, do práce (pokud nemáš možnost Ho), k lékaři a nutne na úřady. Žádné courani po venku.

eviicka
15. bře 2020

@blondynka400 ten článek je psaný hodně horkou jehlou... Babiš to četl před pár minutami...

lm_lm
15. bře 2020

@blondynka400
@eviicka
@ilonne holky,ale oni dodali,že nenařizují domací vězení,ale omezení pohybu,nezdržovat se někde kolketivně třeba v parku,ale pochopila jsem,že třeba na procházku do lesa krátkou se může

ilonne
15. bře 2020
merope
15. bře 2020

Roušky nejsou, kupu průšvihů to má, ale co jsem kde četla na sociálních sítích, tak to skoro jinak nešlo - kupa lidí na to fakt kašlala a ignorovala nebezpečí. Jedinou otázkou je, zda to bude mít smysl, když Británie jde cestou "kdo umře, umře, kdo přežije, toho už to nezabije, lidi nad 65 let teď 4 měsíce nechoďte ven, kdo onemocní, toho v nemocnici ošetřovat nebudeme".

ilonne
15. bře 2020

@lm_lm Podle mě to tedy takto vážně nemysleli. Aspoň tak si to vykládá já. Jako chápu, že psa vyvencis, ale nemyslím si, že by tím bylo mysleno - hurá, s dětmi do parku...

lm_lm
15. bře 2020

@ilonne Česko bude od půlnoci z neděle na pondělí do 24. března ráno v karanténě. Znamená to omezení volného pohybu. "Není to zákaz vycházení," ujistil místopředseda vlády Jan Hamáček.

blondynka400
15. bře 2020

@ilonne a kde je psáno, že člověk smí do parku? Já to v textu tedy nikde nanašla... Je tam psané to samé, co odkaz, co jsem posílala

lm_lm
15. bře 2020

@ilonne právě Babiš něco řekl o lese a procházce,něco ve smyslu,že se může,ale já mu moc nerozumněla,si to pak pustím znovu,no a právěhamáček řekl,že to není zákaz vycházení,jen prostě máme být raději doma a nechodit ven a nezdržovat se v kolektivu

eviicka
15. bře 2020

@blondynka400 a ty už máš k dispozici oficiální text? Vždyť teď teprve jde v přímým přenosu to vyhlášení. A v něm to řekli.

ilonne
15. bře 2020

Tady je to hezký napsané.

ilonne
15. bře 2020
eviicka
15. bře 2020

@ilonne ale tenhle článek je neaktuální a o ničem, ten měli předpřipravený a teprve ho budou aktualizovat

takyjedna
15. bře 2020

Jsem v panelakovem byte s triletym hyperaktivem, co se každou chvili pta, jestli nepujdeme ven. Jsme na okraji maleho mesta, kde dal uz nic neni. Jenom lesopark. Do mesta courat vubec nemusime. Na nakup muzu jet jednou za tyden sama autem. Ale aby jsme nesli ani na chvilku do prirody a doma lezli zoufalstvim po zdi, tak to ani náhodou, at si nas treba zatknou 🙄

ilonne
15. bře 2020

@blondynka400 Já říkám, že nemůžeš do parku 😁

blondynka400
15. bře 2020

@eviicka a v čem není aktuální? Je v něm to samé, co říkal Babiš v přímém přenosu... Ok, zamlumal tam něco a parku, ale dost nejasně. A celkově to nedává smysl s tím zbytkem, co číká celý den a co má být cílem

blondynka400
15. bře 2020

@ilonne promiň, spletla jsem si tě s
@lm_lm 🙂