Tělísko versus kroužek. Máte srovnání?

dudlajdada
26. črc 2024

Zdravím maminky, má prosím někdo srovnání těchto dvou druhů antikoncepce? Zkusila jsem kroužek, vydržela jsem 20 dní a dnes už jsem ho vyhodila, celou dobu svědění, pálení, mykóza 🤦 obecně na to trpím, ale tohle bylo vážně po celou dobu, prsa bolavá, nálada na sex žádná. A tak se ptám, jelikož tělísko je poslední antikoncepce, o které jsem ochotná ještě uvažovat, je možné, že mi Mirena sedne, nebo je to podobné jako kroužek, tudíž to bude jen vyhozených x tisíc 🤷 je tu někdo, kdo nesnesl kroužek a tělísko ano? Co jeho vliv na mykózy? Děkuji za každý postřeh 🙏

anniej
26. črc 2024

Ten kroužek pro mě byl zlo. Mně z toho bylo vyloženě blbě… Ten jsem nasadila, když jsem zjistila, že brutálně přibírám po práškách. No, z bláta do louže. Došlo mi, že teda hormonální antikoncepci nezvládám, takže za mě lepší nehormonální tělísko spíš.

elis101
27. črc 2024

Já se pokoušela doptávat se tu ta kroužek několikrát...a nic moc..prijde mi, že o něm.moc lidí neví...taly jsem váhala...mám jej. Začínám 4 měsíc pro asi 10letech bez HA. Bylo to pro me ,,psychocky lepsi" ze to muzu kdykoli celkem jednoduše zkončit a do tělíska se mi nechtělo. Respektive nehormonální má prý dost negativ, že prý nakonec je lepší hormonální...takže, než bych ze zoufalství zkusila tělísko, vyzkoušela jsem kroužek....pořád nevím

Moje pocity:
Prsa bolí, zvětšila se...nebo spíš po kojení vyplnila. Muž nadšený, já to přijala, ale jestli to bude ještě o fous...končím.

Zatím mám nahoře cca 2kg, u mě to ale neni potíž, byla jsem hodně hubená...jde jen o zvyk...jestli ale budu mít pocit, že jdu ještě nahoru, končím

Nedokážu si predstavit, že by byl ve mě kdyby- hrátky, sex-cítit prostě je. Takze takovy to hup bwz přípravy (jde o vteřinku ale) se nekoná

Kdyz to jde jednou denně vyndám a omyji, mám lepší pocit....ale pořád/často mi přijde že jsem někde na hranici mykózou a zánětem...nevím. ,,prostředí" se zménilo, i výtok jsem z toho nervozní....byla jsem na něco zvyklá...

No a dál...
Máš pocit, že jsi chráněná...(cíl, že...)

MS i předtím není mi blbě vůbec a to bylo, je krátká, slabší...(ale chodí dřív, 24 den)

Nestalo se mi, že by vypadával, vyklouzával...cokoli

Můžeš ho mít i 3 hodiny v kuse venku, četnost prý nema vliv, přemýšlím, ze to budu praktikovat 2x denně třeba

Změna chuti na sex, nepozoruji, ale možná míň cítím sama sebe...což mi vadi dost 💁‍♀️...

A upřímně...přemýšlím, jestli může...ehm....roztahovat prostor uvnitř....🙄....

Takže stále opravdu nevím, jestli mi to za to stojí....ale do tělíska se mi nechce vůbec...spíš pak holt přemýšlím nad...ničím...

dudlajdada
autor
27. črc 2024

Koukam, mela jsem s tim krouzkem velice podobne pocity, vcetne te mensi citlivosti 🙈 Nic je taky samozřejmě moznost, ja resim telisko spis z duvodu toho, ze mam menses tyden a fakt silnou. Nejde mi ani tak o ten antikoncepcni ucinek, to bychom klidne byli bez antikoncepce. *Kdyby nahodou nekdo vyuzil 2 krouzky Ornibel, dejte vedet 🙂

lencaa11
27. črc 2024

@dudlajdada je to 50/50 nelze tak to srovnávat zda když nesedne kroužek zda sedne tělísko to vše je o těle a jak tělo přijme cizí věc v děloze a jak zareagují hormony zda ok ci změna pokud se bavíme o hormonálním jiné je to u nehormonalniho tam žádná změna u mě třeba nenastala ...

lencaa11
27. črc 2024

@elis101 každá žena si musí vyzkoušet telisko nelze říct že když jedna dvě ženy řeknou že nehormonalni je hrůza tak to samé může žena jedna dvě říct o hormonálním tam je taky plno vedlejsich účinků já měla třeba dvě nehormonalni cca přes 8 let a za mě nejlepsi volba klídek sex kdykoliv /kdekoliv Ms pravidelná kdybych nešla na hysterektomii pokračovala bych dal ...každá si to musí vyzkoušet