Hormonální nitroděložní tělísko. Zkušenosti?

maki90
14. led 2022

Dobré ráno, řešíme s manželem formu antikoncepce, děti máme dvě a další rozhodně neplanujeme. Zatím fungujeme s kondomy, ale radši bychom něco pohodlnějšího. Byli jsme rozhodnutí pro vasektomii nebo sterilizaci u mě. Jde však o to, že mě dlouhodobě trápí krvácení a špinění mimo cyklus, cca 7-10 dní před MS (důvod nezjištěn). Můj gynekolog mi navrhl hormonální tělísko, konkrétně zavádí Mirenu. Vím, že mírní krvácení a říkám si, že by možná pomohlo vyřešit můj problém. Vy, které tělísko máte, můžete se podělit o zkušenosti? V okolí mám bohužel jen dvě ne moc dobré... Opravdu tělísko mírní krvácení? Má vliv na libido?(nepotlacuje ho jako perorální HA?) Klasickou hormonální antikoncepci moc nemůžu, způsobuje mi otoky a zhoršuje migrény. Moc děkuji za odpovědi.

lencaa11
14. led 2022

@maki90 mám teda nehormonalni tělísko na 5 let -1300kc jsem spokojená MS 6 dní u Mireni je možnost že Ms nebude a nebo jen špinění ale taky ne záleží na těle jak to vezme jinak to spíneni mimo cyklus bych řešila z Dr úplně normální to není já na to brala od Dr měsíc léky a dělala mi hormonální profil jinak jak se říká 100 žen / 100 zkušenosti co sedne jedné nemusí sednout vám 😉

maki90
autor
14. led 2022

@lencaa11 no já už to řeším s gynekologem několik let... několikrát hormonální profil, cytologie, kultivace, přeléčení antibiotiky, hormony na srovnání...nic nepomáhá.

lencaa11
14. led 2022

@maki90 mě na to pomohla kyretáž sice je to zákrok od té doby mám klid jinak bych ještě nechala udělat DNA test na HPV vir a na přenosné nemoci jako chlamidie atd ještě mě napadla štítná žláza může to bejt i od stresu atd...

maki90
autor
14. led 2022

@lencaa11 chlamydie mám negativní, se stitkou se léčím,ale od té to není, výsledky mám dobré (zrovna jsem byla v úterý na kontrole). Na ten test na HPV se zeptám, i když moc pravděpodobné to není (jediný partner), cytologii mám čistou. Díky

lencaa11
14. led 2022

@maki90 mám též jediného partnera cytologii vzdy v pořádku v září byla v pořádku a v listopadu zjištěn díky Dna testu HPV vir (45 pozitivni) muži to mají v sobě ještě bych zvolila pro klid toto vyšetření a když by bylo i toto ok tak pak max tu kyretáž že by se vám obnovila nová výstelka dělohy atd a nebo může a nemusí pomoct tělísko

emamaira
14. led 2022

S dovolením se pripichnu. Máme stejnou situaci, ale na sterilizaci nebo vasektomii se necítím ani já ani manžel. Mám 8 měsíců po druhém porodu, až mi naběhne MS, tak asi do tělíska půjdu. Můj gynekolog ho chválí jako nejlepší možnost.

lencaa11
14. led 2022

@emamaira za mě můžu doporučit samozřejmě je to čistě na vás zda si dáte hormonální / nehormonalni může sednou jedno druhé je to 50/50 taky záleží co od tělíska očekáváte atd poradit se i z vašim Dr ...

pipi_puncocha
14. led 2022

Já jsem měla nejdříve Mirenu na 5 let a potom Jaydess na 3 roky. Zavedení bylo nepříjemné a první rok jsem nepravidelně špinila, od té doby ani ťuk a de facto jsem 8 let byla bez menstruace. Žádné nežádoucí účinky ve smyslu vlivu na libido nebo váhu, pleť atd. jsem nezaznamenala. Jediné co, tak že po vytažení trvalo, než se mi cyklus upravil a na první miminko jsme čekali rok a třičtvrtě, ale těžko říct, zda to bylo tím tělískem. Druhé dítě se povedlo hned. Až budeme mít finální počet dětí, půjdu do tělíska znova, teď se bojím toho vlivu na početí.

lencaa11
14. led 2022

@pipi_puncocha Mirena má vliv na plodnost je to jako když vysite prášky tím že je horninová a že jste neměla Ms tak než tělo zas dostane podmět skrz Ms mě nehormonalni vyndala Dr v lednu a ke konci února/začátek března jsem měla na testu //

escapelle
14. led 2022

@lencaa11 Mirena nemá vliv na poceti. Hormony působí pouze lokalne-neroste děložní sliznice. Jakmile se vynda, další cyklus naroste normálně . a proto taky přijde menstruace.

Pro autorku : měla jsem dvě mireny a půjdu do ni zase. Bez starostí, bez menstruace.

keksikova1
15. led 2022

@maki90 mám mirenu krátce,asi 3 týdny. Zavedení nepříjemný,ale nejsem malá. Pár dní po zavedení jsem měla menstruační bolesti, pak jsem začala špinit,spinim pořád. Ale nic hroznyho. Nic jiného nepociťuji, jsem spokojena, pokud to takhle bude pokračovat a vymizí špinění, budu za 6let zavádět znovu. Pokud špinění nezmizí, no asi i s tím se smirim 🤷‍♀️.Hormonální by měla mít vyšší spolehlivost,než nehormonalni.

janches
15. led 2022

Já jsem měla nehormonalni tělísko cca 3 roky a vše bez problému. Akorát až na třetí pokus mi drželo tak, jak mělo. Museli jsme vyměnit měděné za stříbrné.

iris92
15. led 2022

Ja mam zkusenost ne osobni, ale jako sestricka z gynekologicke ambulance, kde jsme teliska zenam zavadeli. Temer zadna z nasich pacientek nekrvacela, max mirne spineni, casto si davaly mirenu uz opakovane. Vzhledem k tomu, ze pusobi jenom mistne, tak neovlivnuje hladinu tvych hormonu, tudiz libido by ovlivnovat nemela. Jen pozor jestli jeste kojis, tak muze mit vliv na tvorbu mleka, na to se casto zapomina.

jajik63
15. led 2022

@maki90 ja jsem měla mirenu plánovanou ze ji budu mít 5 let ale nakonec jsem si ji nechala vyndat protože plánujeme mimco,každopádně moje zkušenost je dobra.. sice trvalo než si telisko sedlo cca měsíc jsem krvacela nebo spinila ale pak úplně super,ms jsem měla slabou jen 3 dny a některý měsíc třeba vůbec takže za mě super.. po dítěti do ni půjdu určitě znovu..ale to zalezi jak ji vaše tělo přijme někdo má problém a někdo v pohodě ja jsem si sice měsíc pockala než si sedlo ale nelituju..

shirilka
15. led 2022

@maki90 Měla jsem dvě, obě nehormonalni, jedno 5 let, druhé necelé 3 roky. Spokojenost maximální, perioda pravidelná, jediné co bych řekla, že první dva měsíce jsem spinila i mimo cyklus a pobolivalo to, ale jakmile si to sedlo, tak jsem o něm nevěděla.

jukanek
15. led 2022

@maki90 já mám Mirenu od srpna 2020 a všechno je v pohodě, menstruace zmizela, jen občas v čase ms špiním trošičku, ale třeba mamce zmizela ms úplně, je to dost individuální. Jsem teda spokojená a určitě pak půjdu do další.

maki90
autor
15. led 2022

@iris92 díky za reakci, většinou se všude píší jen ty negativní zkušenosti, tohle je relevantní 🙂už nekojim, takže to mě netrápí.

maki90
autor
15. led 2022

@keksikova1 díky, bolest snáším dobře, zavedení se nebojím. Spíš právě toho špinění, krvácení... Právě mamka ji měla a rok neustále krvácela nebo spinila, měla bolesti, tak si ji nakonec nechala vyndat. Já už to takhle mám několik let, že většinu cyklu spinim nebo krvácím a už toho mám dost, neustále chodit s vložkou, s tím se smířit nehodlám...

maki90
autor
15. led 2022

@janches
@shirilka díky, nad nehormonalnim jsem taky přemýšlela, ale spíš půjdu do té Mireny, právě kvůli tomu vlivu na krvácení.

maki90
autor
15. led 2022

@jukanek
@jajik63
@escapelle
Díky za reakce, asi do toho půjdu. Ještě by mě zajímalo, jestli jste zaznamenaly vliv na pleť (mám akné a nerada bych ho ještě horší...), vliv na váhu, zadržování vody, padání vlasů? A jde tělísko cítit, víte o něm? Trochu se mi příčí ta myšlenka cizího tělesa v těle 😄

jajik63
15. led 2022

@maki90 ja neměla žádnou reakci na pleť ani hmotnost a cítit taky nejde, ani manžel ho necítil ale už jsem slyšela ze u některých ho chlap cítil a museli zakratit vlákna,mě to zkrátila dr hned.. co pro mě bylo nepříjemné bylo zavedení ale dá se to přežít 😉 rozhodne bych se toho nebala

corry21
15. led 2022

Mám mirenu rok a moc spokojená nejsem. První tři měsíce jsem téměř v kuse spinila, ale to chápu že si musí sednout. Menstruace mi nevymizela, je slabší, ale mnohem delší, třeba 12 dní spinim. Při sexu mě poboliva podbřišek. Reálne přemýšlím že nechám vytáhnout, ale nenapadá mě lepší alternativa bohužel. Je to asi hrozně individuální

jukanek
15. led 2022

@maki90 žádný vliv na pleť nebo váhu jsem nezaznamenala, o tělísku nevím a přítel už také ne 😂. Ze začátku občas cítil to vlákno, ale teď už ne, doktorka říkala, že se po nějaké době přilepí ke straně a přestane trčet a to se evidentně stalo.

blondynka400
15. led 2022

Mám Mirenu, už druhou. Za mne spokojenost. Žádné negativní účinky a nebo snížení libida. Jen si tělo jede svůj cyklus co 28 dní, ale je to cca 3-4 dny lehké špinění a předtím mi zadržuje vodu jako při běžném cyklu (u první po porodu jsem byla i dva roky bez, tak různě se to měnilo). To samé i velikost a bolest prsou, vše je stejné jako při běžném cyklu 😀 Ale toto má málokterá, asi se moje tělo nechce vzdát 😀 Ohledně zavedení/vyndání to není nic extra, ale dá se v pohodě

keksikova1
16. led 2022

@maki90 ono to špinění ale bývá dočasně,stačí kouknout do pribalaku 😉

ivka_a
16. led 2022

Já mám Kyleenu, to je jen menší verze Mireny.. zavedena ještě v době kojení.. špinění dlouho asi pul roku, pak i špinění mimo cyklus, přicítala jsem to pořád tomu kojení.. teď je to asi 3 měsíce, co nekojím a zda se, ze si to začíná teprve sedat a dá se mluvit o nějakém cyklu.. špinění a krvácení se zdá být slabší a zda se mi, že trvá déle.. zatím ale neuvažuji o tom, že bych si ho nechala vyjmout

arwene
19. led 2022

Mam od zari Levosert a spokojenost. Prvni dva mesice jsem spinila/slabe krvacela skoro furt, pak se to zlepsilo a krvaceni ustalo. Ted po 4 mesicich mohu rict, ze krvaceni, resp. spineni je jen pri MS a jen 4dny (predtim jsem mela 8-10dni velmi silneho krvaceni), pozoruji, ze to postupne kazdy mesic slabne, takze uz se tesim, az to odezni zcela. Telisko jsem si davala hlavne z duvodu silne MS, tyden v mesici me opravdu nebavilo menit si co max. 2h vlozku). Negativni efekt nepozoruji (libido stejne, plet stejna, hlava neboli, otoky nula).

crejzy
22. srp 2022

Holky co mate Mirenu mate i PMS? Nebo pomáhá i na tyhle stavy?

maki90
autor
25. srp 2022

@crejzy
@crejzy Tak já mám už třetí měsíc zavedený Levosert a cítím se,jak kdybych měla PMS permanentně 🙄

lencaa11
25. srp 2022

@maki90 asi si to musí sednout může to trvat i rok 🤔