Zimní období a děti. Měl někdo podobně?

9. zář 2024

Ahojte, jdu si k vám pro nejakou úlevu a povzbuzen, jelikož zacina pro me asi náročné období psychicky 🤦‍♀️ Mám dve deti 3m a 3,5 roku. Miminko spi jen na mé v nositku a bohužel ne vždy je spánek natolik tvrdý abych si pri nem mohla hrát se starším. Nekdy proste hluk zvlada ale pak se v nem po pul hodine budi a nekdy proste musím být v klidne místnosti a nic nedelat jen houpat stále 🤦‍♀️ starší už je ted po prvním týdnu ve školce nemocný a tím pádem je doma a vím, že to tak bude pravidelně, a neumí si skoro vubec Sam.hrat, porad mé volá a volá. Ja se snažím docházet nekdy si s ním muzu povídat a malovat číst knížku, Albi tužku a nekdy nesmím rict ani slovo. Mimco je spac, takže se snažím at má.za den alespon jednou minimálně hodinu, protože tech 39minut v kraválu ji nestači🤦‍♀️ kolikrát chystam i zábavu pro staršího dopredu a vždy pred uspavanim mu ji dám, nekdy vydrží a nekdy ne, no a prave když ne, chce pohádku 🤦‍♀️a tak se občas stává, zvlaste když je hnusné počasí a manžel je na odpolední, že často sedí u pohadky a já jsem z toho nestastna 🤦‍♀️ vždy jsem mu venovala vsechen čas, tvorenu, uceni, venek a ted hruza 🤦‍♀️ snažím se mimco učit nejak spát samo v posteli,, ale zatím to nejde. Neumím se smirit s tím, že se bude koukat tak často na TV. Navíc pres den nespí a tak je často protivny a schválně mimco budi. Když je manžel doma tak to samozrejme TV neexistuje, ale s tou zimou to vidim na caste období bez školky a doma 🤦‍♀️ mela jste nektera podobnou situaci? Podařilo se vám mimco naučit časem spát jinak nebo k tomu samo došlo?😔

zmrzlinka
9. zář 2024

Já teda nevidím nic špatného na tom,že kouká na pohádku.Nemuzes se mu venovat pořád.Sam si nehraje?
Je to jenom období,které přejde a přijde jiné...držím palce ♥️

patypresdevaty
9. zář 2024

Ta období s děti se mění tak rychle... Než jsem si na něco zvykla/postěžovala, bylo to zase všechno jinak, kór s tím malým miminkem.
Televize není ideál, ale hodina denně mu neublíží, navíc když půjde zejména jen o dny, kdy není ve školce (kvůli nemoci apod.)
Nehrotila bych to na sílu a prostě se vždy přizpůsobila situaci, ono si to sedne a jak píšu - stejně se to zase brzy změní...

autor
9. zář 2024

@patypresdevaty jak kdy, ale starší vstává v 5 ráno,takže to se kouká po ránu protože tak brzo se mu nic nechce ani mé Teda a k večeru a pak už je to jak kdy. Nekdy jen ráno a nekdy více krát. Záleží na situaci,ale delam maximum aby se koukat nemusel.😏