Přechod na UM kvůli vyčerpaní. Udělala jste to také některá?

21. kvě 2021

Maminky, mám doma měsíční miminko který mi skoro vůbec nespí. Jen tedy ve dne spí, to ja si ale lehnout nemůžu, protože mám ještě další dítě, které ve dne už nespí a musím se mu věnovat. Takže jsem totálně vyčerpaná. Musím dokrmovat UM protože jsrm se doteď plně netozkojila. A vážně uvažuji, že přejdeme na UM plně. Udělala jste to taky některá? Já prostě nemám čas se dal rozkojovat. Nemůžu trávit hodiny s miminem v posteli. Každý mi rádi at přejdu plně na UM ale mám z toho nějak výčitky.... Na druhou stranu takhke to taky dal nejde, to brzo zkolabuju.... Co byste dělali vy? Hlídání bohužel nemám. Muž je věčně na cestách, sestra daleko....

deaneira29
21. kvě 2021

Já kojila tři měsíce částečně a pak o mléko přišla. Syn byl na um a rozhodně z toho výčitky nemám. Laktační poradkyně mi tehdy řekla úžasnou věc, důležitá je spokojená maminka pak je spokojené i dítě a nekojit není žádná ostuda 😉

emillyhk
21. kvě 2021

Taky jsem se úplně nerozkojila, dokrmovali jsme, potom kolem druhého měsíce bojkot kojení tak jsem odsávala, ale i tak to byly max. 2 dávky denně. Taky jsem už padala na pusu, protože i když malý v noci spal, já vstávala kvůli odsávání a přes den, když na chvilku usnul, tak jsem byla ráda, že se najím. Někdy v polovině třetího měsíce jsme přešli plně na UM a oba jsme víc v pohodě 😊 Ano, měla jsem trochu výčitky, ale když mi došlo, že mám konečně čas a energii věnovat se mimču, tak bylo po výčitkách... 😉

petulkadodo
21. kvě 2021

Já jsem takhle bojovala osm týdnů. Neustálý kolotoč nakojit, zvážit, dokrmit, odsát. Taky jsem z toho byla hrozně vyčerpaná, bylo mi líto, že to nejde. Pak jsme přešli komplet na UM, mléko samo zmizelo, jak ho bylo málo a v tu ránu jsme já i miminko byli mnohem spokojenější. Opravdu platí: spokojená máma, spokojené dítě.

autor
21. kvě 2021

Holky a když jste přešly plně na UM, začaly vám miminka spát lépe nebo ne?

deaneira29
21. kvě 2021

Syn spal i tak dobře on byl fakt spac, ale co vím od kamarádek co měli stejný problém tak ano začali děti lépe spát. Zaprvé um asi prostě víc zasiti a i min bolí bříško protože se nemicha um s mateřským.

95newmommy2020
21. kvě 2021

Já jsem byla dost unavená a vycerpana. A prechod na UM fakt pomohl. Vydržel 4-5 hodiny a od 3 měsíců spal minimálně 6-7. Od 4 mesicu zhruba vydrží celou noc. To jsme začali dávat kasicky.

emillyhk
21. kvě 2021

Mě syn v noci spal hezky i předtím, budil se cca co tři hodiny na kojení a spal dál. Pro mě to bylo peklo kvůli odsávání... Ale když začal dostávat na noc UM, tak najednou spal celou noc. A spí tak do teď (jsou mu necelé čtyři měsíce)

jjasmina
22. kvě 2021

Já kojim 15 měsíců a tu samou dobu jsem se pořádně nevyspala.. pokud už dáváte Um tak klidně přejděte do plneho Um a výčitky nemějte, ale ani taj není záruka, že bude spát. Já upřímně bych další dítě supla na um hned, je to teror, ale teď mi malá Um už nevezme. Tak vzhůru do toho 🙂

alubif
22. kvě 2021

Ano v měsíci a půl jsem dokrmováním vzdala. Už v porodnici měl malý málo, co hodinu jsem ho měla na prsu. Nepřibírál. Začal kolotoč dokrmováním stříkačkou přes prst. To odmítal, následně začal odmítat i jedno prso, pak druhé. S druhým dítětem, které muselo být do 8 ve školce, jiné povinnosti, odpoledne vyzvednout a venoclvat se i starší to bylo opravdu o nervy. Malý nespokojený, já nešťastná, starší i manzela se to samozřejmě dotklo taky. Tak jsem řekla dost. Dala um a spokojenost na všech stranách. Starší milovala krmit malého. Udělal si režim po 2,5-3h, takže jak starší kterou jsem kojila do9m. V noci jen jednou. Začal krásné přibírat.
Kojení je důležité, ale podle mě je důležitější aby byli všichni v klidu, zvlášť když nemáš žádnou pomoc.