Nonstop naštvaný dítě 😂

24. bře 2024

Asi než radu tady hledám prostor k vypuštění svých emocí.. pokud nevadí. Dceři budou v září 4roky. Chodí do školky, má ráda děti a společnost. S každým je chychychacha ale semnou ... Všechno problém 🙄. Furt je naštvaná a nebo se zlobí. Vždycky kolem mě projde a řekne, já se na tebe zlobím. Proč? To se nedozvím😂. A pak to začíná... Chce ven, jdeme ven.. udělá tři kroky a je nasrána že musí chodit.
Jindy chce na koloběžku/kolo... Ok jdeme. Opět pár kroků a opět nasrána, že jako nechce. Doma si malujeme a vzteklá z ničeho nic začne bodat pastelkama do papíru, jako že jí to nejde a nebaví.... Dohodneme se že budou špagety a pak si otevírá hubu, že jsou špagety že chtěla těstoviny 😂. A furt a furt a furt.
Já nevím ale přijde mi, že to je snad u všeho 😶..
Jenže to je začátek. Pak se třeba naštve a venku potkáme třeba paní... Ta na nás kouká. A moje dcera, začne na ní nekoukej na mě a začne se schovávat za mě. Nebo doma. Něco jí zakážu, ona se naštve a letí za manželem a opět... Nekoukej na mě, já tě nechci. Jindy v opačným případě.
Když se s ní snažím mluvit tak je to o ničem. Kolikrát se zeptám 20x a nic, prostě ignor. Někdy odpoví stroze jindy vůbec.
Mě se tak občas klepe ruka 😂😂😂 bože já bych švihala rukama sem tam 😂😂(vtip)

ina10
24. bře 2024

S tím nekoukej na mě to naše taky zkoušela (věkově stejně stará jako u vás), jednou i na jiného příbuzného,který byl na návštěvě, ten jí řekl, že dnes se ještě bude dívat, ale zítra tedy už ne. A opravdu to dodržel - jak byla naštvaná, že ten příbuzný má zavřené oči 😀 a furt na něj, ať ty oči otevře...a on, že chce tedy vysvětlení, proč mu včera říkala, ať se nedívá?!
Ohledně jídla - kdo nejí obědy, má až večeři (bez svačinky, bez dobrot,bez ovoce) - to říkám pokaždé,když odmítají jíst (samozřejmě jim nedávám, co jim nechutná)
Ohledně koloběžky/kola/chození - nechceš to? OK, pojď, půjdeme to vrátit domů/nechceš chodit? Vratíme se domů, ale žádná TV,dobroty, sladkosti...ale tedy asi každé dítě je jiné.

squezy
25. bře 2024

Prudi jen tebe, protože s ni tu komedii hraješ. Na me to syn taky zkousel a občas ještě zkusí a hned ze začátku tohle utnu. Musíš jasně a důrazně nastavit hranice.

marie_nn
25. bře 2024

Jzs to je jak u nás .. syn 3 roky, taky se furt vzteká, řve, když chce tak umí být úplný zlatíčko ale jak mu přepne je to o nervy. Taky mi furt říká jak je na mě naštvaný, že mě nechce, kvůli blbostem aleee🙈 někdy už to nedávám.