Terénní kočárek vč. korby. Poradíte?

zirafka11
9. srp 2019

Dobrý den,
aktuálně vybírám kočárek pro své první dítě. S partnerem jsme oba sportovci + bydlíme v podstatě na vesnici, takže potřebujeme něco terénního (aby to projelo sníh, štěrk, kořeny a kamení na lesní cestě) a optimálně i na in-line a běh. Z dosavadního hledání uvažuji o těchto:
- Easywalker Sky Plus
- Thule urban glide 2
- Babyjogger summit x3
- TFK joggster adventure 2
Jelikož se mi dítě narodí v listopadu, na zimu budu určitě pořizovat hlubokou korbu. A tam nastává kámen úrazu - přijde mi, že všechny tyto kočárky mají korbu hrozně u země. Jakože dno korby budu mít někde u kolen (já i chlap měříme 180 cm), což je šílené se k tomu ohýbat.
Chci se tedy zeptat - je to jen zdání, nebo jsou korby opravdu tak nízko? Je tu někdo s výše uvedenými kočárky, kdo by mi to mohl případně přeměřit? Nebo ta výška korby není takový problém? Moc děkuji za každou radu, i za doporučení konkrétního typu kočárku.

nekiaxy
9. srp 2019

@zirafka11 Já na výše uvedené koukala taky ale nakonec vyhrála Emmaljunga Edge, zjuste mrknout i na tuhle značku, jsou nesmrtelné, korba veliká a sporťák taky. Podvozky mají různé, podle toho, co máš ráda...

zirafka11
autor
9. srp 2019

@nekiaxy Díky za tip. Na ty jsou koukala taky, ale přijde mi, že mají hrozně malá ty přední kola, pokud si nepořídím všechny napevno. Resp. na první pohled jsem nenašla žádný sportovní podvozek. A fakt si nedovedu představit s ním jít běhat/na inline. Používáš je na to, nebo jen na procházky?

jirovapa
9. srp 2019

@zirafka11 z vašeho výběru bych vybrala buď TFK, Thule nebo Easywalker. Mám kamarádku co měří také cca 180cm a nejvíc jí výškově seděl kočárek TFK nebo Thule. Vím jak tyto kočárky vypadají naživo u vyššího člověka a přijde mi, že hluboká korba je tak akorát. Já jsem menšího vzrůstu (160cm) a hrozně jsem chtěla Thule nebo TFK, ale neviděla jsem přes korbu ani sporťák, nejsou to kočárky pro prcky jako já 😃. Do terénu máme Easywalker a ten je nižší, vidím přes něj 😃. Kočárek Babyjogger jsem neviděla a nemám v okolí někoho, kdo by měl zkušenost. Na veletrhu kočárků mne zaujal terénní kočárek Bob, ale na mne byl opět zase moc velký 🙂.

zirafka11
autor
9. srp 2019

@jirovapa Přesně takovou odpověď jsem si představovala, hrozně moc vám děkuji, moc mi pomohla 🙂

alebo67
9. srp 2019

@zirafka11 já mám teda x lander x run a velká spokojenost. Beham s nim denně.
Mám ho už na druhou dceru a vše v pořádku.
Behala jsem s nim, i když malá byla ještě v hluboké korbe. A je taky narozena na podzim.
Jo a merim 175 cm.

zirafka11
autor
9. srp 2019

@alebo67 dělají ho jen s pevným předním kolečkem nebo i otočným? Bojím se, že s tím pevným se ve městě (např. v supermarketu) nehnu. Resp. zatáčení pomocí přizvednutí mi přijde do města nepraktické. Zas chci něco "univerzálnějšího".

ivis_b
9. srp 2019

Urcite doporucuju si kocarky vyzkouset a nevybirat z netu podle namerenych centimetru, to neodhadnete. Jinak Thule ma kamoska a do terenu super, projede fakt vse, ale do sportaku bych dala az tak dvoulete dite. Nejde totiz dat do roviny a nema polohovani nozicek, na to bacha, pro male dite je podle me nevhodny. Easywalker zase nejde dat proti smeru jizdy a nekterym miminkum vadi, ze nevidi mamu a pak v kocarku placou.

zirafka11
autor
9. srp 2019

@ivis_b určitě vyzkoušet pojedu, ale chci vědět na co se dívat a na co se zaměřit. O nepolohovatelných nohách sporťáku vím, že snad nemá žádný z nich, stejně tak i ta nemožnost protisměru. Ale zase si myslím, že je to o zvyku...třeba se pletu, to mi stejně ukáže jedině čas a konkrétní dítě.

tonicka16
9. srp 2019

@zirafka11 máme Britax Go Big, není to trojkolka, ale projeli jsme pohodlně všechno 🙂. Sportak má taky nízko, ale to je dobre, dcera si do něj od 14 měsíců klidně sama nastoupí🙂. Hluboká korba je na adaptéru,takže je naopak pěkně vysoko. Líbil se mi taky Easywalker, ale právě kvůli té korbě jsme ho nezvolili..

nekiaxy
9. srp 2019

@zirafka11 ta emmaljunga s pevnými koly na brusle určitě není, tam by to asi chtělo ruční brzdu. Já ho mám do terénu a i do města a to je super. Na brusle jsou u nás moc kopce a polňačky, jsme na samotě, takže ani běh s kočárem není reálný, po kořenech bych dítě vyklepala:D

nekiaxy
9. srp 2019

@zirafka11 já mám zkusenost s EW jen pro dvojcata a prisel mi vysoký akorát, jen tedy zoufale málo.odpruený, jko miminko v něm syn nespal, vadilo mu drncání. Jako sportak v pohode. Co zvazit koupi hlubokeho a sportaku zvlast? U prvniho ditete jswm o tom nechtela slyset, ted uz mluvim jinak🙂) mimino potrebovalo houpani, batole uz ne a klidne bylo v protismeru. Hluboka korba byla u nas aai do 8 mesicu.

ivis_b
9. srp 2019

@zirafka11 naopak, polohovaci nohy maji skoro vsechny kocary, nechapu, proc zrovna Thule to nema🙄

zirafka11
autor
9. srp 2019

@ivis_b myslela jsem z mnou vyjmenovaných :D taky nechápu, proč to Thule nemá, je to škoda

zirafka11
autor
9. srp 2019

@nekiaxy ano, i to je varianta, byť z ní nejsem vůbec nadšená, protože hluboké zvlášť vychází velmi draho. Pokud bych chtěla oželet běh a in-line, tak bych vybráno měla Jasmine Benetta Soft

tervi
9. srp 2019

@zirafka11 Mám EW čtyřkolku, jsem s ním spokojení. Korba je velká, vejde se tam krásně velký fusak i mimčo. Je nižší, ale jde krásně nastavit rukojeť, můj táta má 185, nastaví si rukojeť a dranďí spokojeně. To, že sporťák je níž beru za výhodu, holka si tam sama vleze, a když náhodou padá, není to takový problém, jako když je vyšší. Za nevýhody považuji: u korby potřebuješ dvě ruce na sklopení strechy, u sporťáku mi vadí, že se blbě leze do košíku, když dítě leží (to je fakt o nervy), a potom je věda sehnat podložku, která by byla po celé délce a vyhovovala nam (máme tři a stále nesedí-holka je dlouhá a když usne, má hlavičku mimo...). Ale jízdní vlastnosti jsou super, vyjedu všude, odpružení se musí nastavit, ale pak je ok, do sporťáku se vejde i tříleté dítě. V porovnání s Britax big EW lépe jede. To, že si sporťák n dám čelem k dítěti mi nevadí, holka na mě není zvědavá, chce koukat kolem.

jednaholkaa
9. srp 2019

Mame TFK trail a pro 180 cm (ma chlap) podle me ok.. Neprijde mi ta korba nizko. Madlo navic je nastavitelne pro vyssi postavy.. U easywalkera byla nizko se mi zdalo.

avital
9. srp 2019

Mam babyjogger a je akorat na 160cm, muz o nej dole i dost zakopava

tawiyelan
9. srp 2019

Taky se přidám k xrun od xlander. Mám ho ve městě, v obchodě žádný problém, jen je hodně dlouhý, což třeba v mhd vadí. Pokud chceš na polní cesty, podivej de jeste na kocarek znacky b.o.b., je celoodpruzeny a do terénu nejlepší. X run má kojení vysoko, syn narozený v prosinci a vozil se korbě do června. Já si do ní dala jako izolaci ovčí podložku a vše ok.

jirovapa
10. srp 2019

@zirafka11 to jsem ráda, není zač 🙂. Přeji šťastnou ruku při výběru 🍀.

pataja
10. srp 2019

Mám TFK Adventure a korba je opravdu nízko, zřejmě kvůli těžišti. Ale kočárek je velice stabilní a projede vše 🙂 Koukala jsem, že spousta kočárků je takhle nízkých.

pataja
10. srp 2019

Ten xlander má to přední kolečko napevno, to je hodně nepraktické při běžném chození s kočárkem, např. po městě. 😉

carolinca88
10. srp 2019

@zirafka11 máme summit x3 a s novým typem hluboké korby na výšku osoby 180cm akorát.. Já mám 161 cm a korba byla dost vysoko. Ostatní příspěvky jsem nečetla, ale s kočárkem jsme maximálně spokojeni, má odpružená všechna 3 kola a ruční brzdu. Což jsou pro mě výrazné výhody 🙂