Jaký kočárek pro sportovně založenou a akční rodinku pro vesnické cesty a terén?

Zodpovězené
25. srp 2022

Ahoj,

ráda bych se poradila s výběrem kočárku pro naši červnovou slečnu. Aktuálně máme kočárek Easywalker Rudey. S kočárkem jsem velmi spokojená, tedy až na silné chrastění kol, resp. plastu na přední části. Hluboká korba se také dost otřásá. Byla zkoušena hlavně na vesnických cestách.

Jsme vysocí (171 cm a 180 cm) aktivní rodiče, budeme chodit na výlety, na lehkou turistiku, k jezeru. Přivítala bych skladnou konstrukci, lehké složení, vhodnou konstrukci do terénu, velký koš, + by bylo fajn mít velkou stříšku.

Zatím jsem zírala Easywalker Harvey3, ale také má prý tvrdou konstrukci. A ještě mě zaujal Thule Urban Glide 2.

Jaký kočárek doporučuješ?

Děkuji

Ahoj,

hned mě napadl kočárek Baby Jogger Summit X3, který nyní vychází v novém zlatém designu konstrukce. Tento kočárek je určen nejen do těžšího terénu, ale také na běh a sport. Je to díky jeho velkým nafukovacím pneumatikám a dvojitému odpružení všech třech kol.

Po složení má docela kompaktní rozměry pro tento typ kočárku. Dokonce po složení zadních kol je ještě skladnější. Skládá se pouhým potažením za madlo na sportovním sedadle směrem nahoru. Má ruční brzdu na rodičovské rukojeti, kterou můžeš přibrzďovat dle aktuální potřeby. Zároveň má unikátní způsob aretace předního kola, a to páčkou umístěnou na pravém boku u rodičovské rukojeti. Sedák má o něco prostornější a větších rozměrů. A také stříšku má větších XXL rozměrů. Příslušenství je také třeba dokoupit zvlášť jako je tomu u Glide 2. Jinak jsou si kočárky velmi podobné a na stejné cenové či kvalitativní úrovni. Jsou to právem TOPky na trhu. Jsou to kočárky, které využiješ v každém směru a až do konce kočárkovacího období.

Pokud chceš něco více městského, tak se podívej na jeho bratra Baby Jogger City Elite 2. Oproti X3 má o něco slabší odpružení a o něco menší kola. Nemá ruční brzdu, ale projede i náročnější terén. Cenově jsou na tom skoro stejně, já bych spíše sáhla po X3. I když má v názvu „City" (což v překladu znamená „Město"), tak jeho kola a odpružení jsou vhodná nejen do města, ale i do náročnějšího lesního terénu. Jedinou nevýhodou je jeho možné překlopení na bok při jízdě šikmým, resp. kopcovitým terénem. Ale to má většina tříkolových a čtyřkolových kočárků.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka