Tablet pro děti, máte tip? Klady, zápory

pajuska_hajkova
2. lis 2014

Maminky máte některá doma tablet pro děti? Zajímá mě váš názor na věc, jaký máte tip, klady a zápory apod.
Předem moc děkuji za jakýkoliv názor.
Chtěli by jsme prckovi pořídit tablet k Vánocům, aby si na něm mohl pouštět videa, prohlížet obrázky a třeba časem se i pomocí her učit. Hlavně aby měl svůj "mobil" a nebral mi pořád ten můj 🙂

tarra27
2. lis 2014

@pajuska_hajkova máme holky dve 2 a 3 roky...tablet jsem dostala na vánoce já, ale používají ho holky 🙂 máme lenovo, klasický...umí ho obe zapnout, pustit si video v knihovně, obrázky....najedou i na youtube a pustí si i tam....přepnou si samy pohádku jakou chtejí.....

mysím si, že tablet je dobrý nápad, jen ne do auta, přitom se nám pozvracely....ale pokud se nepřehání časově, občas si ho pustí, tak to nevadí.... 😉 v dnešní době...

mandala
2. lis 2014

No nevím, my ho nemáme a dle mého je na to ještě malý, starší dcery 8 a 10 let nemají ani svůj mobil. I když je to třeba pro dobrou věc, já tohle moc nepodporuju. 😉

kacisek_1
2. lis 2014

Koupila jsem tablet když měl syn dva roky. Jeli jsme na dovolenou a jedna cesta byla 4100 km, nacpala jsem tablet pohádkami a aplikacemi pro malé děti a musím říct že nemít ho, nevím jak by jsme dojeli. Na dovče se taky občas na pohádky koukal. Pak cestu domů. No a od té doby co jsme se vrátili tablet leží v šuplíku, to je někdy od září a malej si na něj ani nevzpomene. Pokud ho chcete na zabavení do auta, je to v pohodě. Jinak si myslím že je to zbytečné. Pohádky jsou i v televizi a syn ví že jak mile pohádka skončí, jiná není a tv se vypíná a jde se hrát. U tabletu na dovče věděl že se pustí další pohádka.
Máme Sencor a vše ok.

tarra27
2. lis 2014

@kacisek_1 nase si na neho taky nekdy ani nevzpomenou...

celkove si myslim,ze to neni spatna vec,pokud se to neprehani - ale to je jako s tv...
my ho vyuzili v letadle,na letisti,cekani na uradu...a obcas si ho pusti doma...ale ne nejak casto,chodime ven,do bazenu,na vylety...nesmi se to samozrejme prehanet a rodina musi traviit cas spolu...

pajuska_hajkova
autor
3. lis 2014

@tarra27 přesně pokud se to bude používat s rozumem tak proč ne. Myslím si, že v dnešní době se tomu stejně nevyhneme aby děti uměli ovládat pc už velice brzy.
Chtěla bych aby ho měl časem i na hry při kterých se bude učit např barvy, tvary, počítání, hláskování apod.
No snad něco vybereme a bude to mít úspěch 🙂

tarra27
3. lis 2014

@pajuska_hajkova souhlasím....já nejsem moc zastáncem toho, že dítě k pc vůbec nepatří....já myslím, že se nedá izlovat...nemůžeme děcko schovávat....nebo před ním schovávat věci, naopak, a si sáhne, podívá, zkusí....a pak šup ven, na písek, výlet, kolo, plavat atd 😉

achjonetusim
3. lis 2014

Pouzivame zridka spis jako pomocnika aby dcerka vydrzela, trebas v cekarne u doktora, let letadlem/dlouho cestu autem, spolu si poustime naucny hry (pexeso, barvy/formy/cislice/pismena..). Nasli jsme treba hru Farm Friends (an elf adventure) ktera nas spolecne bavi. Nema svuj vlastni tablet, pouziva nas za nasi asistence. U nas je technika brana jako draha vec, nesmi pouzivat/sahat na mobil/fotak/pocitac atd., nejsou to hracky.

betelgeuzz
3. lis 2014

Koupili jsme tablet loni na Vánoce, pojali jsme to jako dárek pro celou rodinu. Koupili jsme značku prestigio, zatím jsme spokojení. Jedna rada, nešetřete na vnitřní paměti. My jsme koupili s menší a k tomu paměťovou kartu, jenže aplikace se nedají ukládat na kartu, tam se můžou dát fotky, filmy, hudba. Teď jsme omezení v počtu aplikací, a když chceme nějakou novou, musíme jinou vymazat.
Jinak ze začátku se o tablet holky skoro rvaly, ale časem se to omrzelo, jsou dny, kdy si na něj ani nevzpomenou. Když jsme jely na dovču do chorvatska, tak jsme za něj byli vyloženě vděční, protože holky zvládly v pohodě i cestu přes den.

mandala
3. lis 2014

@pajuska_hajkova Myslím, že barvy, počítání, písmenka apd. jde i bez toho, my jsme třeba barvy trénovali na procházce, dcerka mě říkala barvy aut., které kolem projely, hrozně ji to bavilo a mě taky, víc, než doma sedět u PC. Bála bych se, aby si na to nezvykla. ☹

achjonetusim
3. lis 2014

@mandala No ony jsou i dny kdy prsi nebo je po ctvrty vecer venku tma jak v pytli 😅 Zvyknout si jde na ledacos, pocitac je jen dobry sluha ale zly pan 😉

mandala
3. lis 2014

@achjonetusim No jasně, ale jsou i jiné způsoby, jak se naučit, beru, když vezmeš tablet do čekárny apd., aby se dítě zabavilo, ale kupovat dvouletému dítěti svůj tablet, aby se na něm učilo barvy je na mě moc silný kafe. ☹

pajuska_hajkova
autor
3. lis 2014

@betelgeuzz jo taky chci koupit nějaký tablet, který poslouží nám všem, ale je tam rodičovská kontrola a možnost vytvoření prostředí pouze pro děti. Kde děti nemohou zasahovat do nastavování apod. Navíc syn je už teď dost zručný co se týká dotykového ovládání a pouštění videi, pohádek apod na mém mobilu 🙂

@tarra27 přesně tak, čím víc to schováváme tím víc ho to táhne 🙂

@mandala jo barvy a počítání lze trénovat i jinak, řekla jsem to spíš jako příklad 🙂 dnes jsme barvy trénovali na vysypaných kolíčkách 🙂 Tablet chceme kupovat spíš proto aby měl svoji věc kde si může prohlížet společné fotky, videa a pouštět si sám pohádky. A později pouštět hry a učit se třeba hláskování, angličtinu apod. A časem i třeba věci do školy apod. Teď na to používá můj mobil, ale nastavuje a cvaká mi tam i jiné věci což se mi vůbec nelíbí. Tablet rozhodně nebude používat celý den, ale jen třeba než mamka ohřeje oběd, večer před spaním na pohádky, když bude nemocný, v čekárně u doktora apod.

achjonetusim
3. lis 2014

@mandala Prekrucujes slova, tady preci nikdo nepsal ze kupuje dvouletakovi tablet aby se naucil barvy 😉 Deti se uci nejlip hrou, nejlip interaktivne - s maminkou, s kamarady, ve skolce... proc to nepodporit i hrou na pocitaci? Kdyz uzivas tablet s rozumem jako doplnek a naucis svy deti ho spravne pouzivat a vnimat taky tak, nechapu v cem by mohl bejt nebezpecnej.

nicole_1
3. lis 2014

My si koupili tablet před rokem pro sebe a kluci nám ho zabavili, mají 4 a 6 let, zezačátku hráli hry a koukali na pohádky, po měsíci je to přestalo bavit a ted jim ho dáme, když jedeme na delší cestu nebo někam do čekárny, tak 1x do týdne si ho půjčí doma na pohádku nebo na hry, technika je součástí dnešního života, pokud neumíte dělat na PC těžko seženete práci, tak určitě nemá smysl je od toho izolovat, děti se učí strašně rychle, synové za 1 den uměli pracovat s tabletem a mně to trvalo týden 🙂 , samozřejmě nemá smysl to přehánět, aby každý den seděli a hráli hry, ale jednou za čas v tom nevidím problém, mimo to PC se používá už ve většině školek jako pomůcka při práci s dětmi anebo i na logopedii, takže na učení barev na tabletu nevidím nic špatného, dneska když chodíte na VŠ tak si už nikdo nevede sešity všichni mají tablety i notebooky, už přemýšleli, že zavedou i tablety do škol, a tahle doba určitě jednou přijde 😉

pajuska_hajkova
autor
3. lis 2014

@achjonetusim
@nicole_1 přesně jak říkáte holky. Nelze se tomu vyhnout a většina dětí už ve dvou umí používat dotykové mobily, pustit si dvd apod 🙂 tomu se nevyhneme a já mu to rozhodně nebudu upírat. Když vidím jak teď dokonale ovládá můj mobil tak tablet pro něj taky nebude problém 🙂 Jsem ráda, že techniku umí používat. Čím dřív to umí tím lépe. Používat tablet bude asi jako teď pohádky na pc, dvd nebo prohlížení si fotek na mém mobilu. Dohromady za celý den je to max, 1 hodina. Jsem normální maminka takže si většinu dne hrajeme spolu, stavíme si lego, kreslíme, chodíme ven na procházky a jednou týdně chodíme na plavání, na cvičení a na zpívánky a toto je spíše jako doplněk. Jinak synovi o vánocích budou 2,5 roku :D

mandala
3. lis 2014

Já se vzdávám, je vás přesila, přesto si myslím, že když chci děcku pustit pohádku, můžu to udělat na TV, učit se můžeme z knížek, pexeso si radši zahraju doopravdy. Že bych izolovala od PC, to určitě ne, myslím, že to ani nejde, mám starší dcerky, takže vím, že to fakt nehrozí, a právě proto si myslím, že čím déle s tím začne, tím lépe. Právě, že se tak rychle učí, není podle mne kam spěchat.
@pajuska_hajkova
@nicole_1
@achjonetusim

pajuska_hajkova
autor
3. lis 2014

@mandala taky dávám raději přednost knížkám nebo učení se se mnou, ale některé pohádky, které má syn rád jsou jen na internetu tak si je bude moci pustit sám, stejně ta fotky a jeho videa. Raději s ním půjdu ven nebo si číst knížku nebo hrát apod. ale když si jednou za čas sedne na např. 10min k tabletu tak v tom nevidí nic špatného....

nicole_1
3. lis 2014

@mandala nevidím rozdíl mezi TV a tabletem, co se týká sledování pohádek a pokud má dítě nějakou oblíbenou pohádku, tak ji v TV nemusí dávat, kamarádka třeba nemá TV, že tam stejně nic nedávají, mají akorát notebook kde sledují filmy a její dcera pohádky a je fakt, že synové se na pohádky víc dívají na tabletu než v TV,protože tam opravdu nic nedávají

achjonetusim
3. lis 2014

@mandala Hele vzdyt dobry 😉 Ja trebas kdyz tu ctu ze si decko hraje s mobilem dospelyho tak vidim rude 😝 😀

nicole_1
3. lis 2014

@pajuska_hajkova ale radila bych koupit tablet,který využije celá rodina, já osobně používám už jen tablet, je to rychlejší, nechce se mi už zapínat notas, je skladný i já si ho beru do čekárny k Dr. 😉

pajuska_hajkova
autor
3. lis 2014

@achjonetusim nehraje, ale občas se tam dívá na fotky a videa co s ním nafotím nebo natočím. V pc ještě neví jak fotky posouvat z jedné na druhou kdežto na mobilu už to zvládá levou zadní 🙂 A v mobilu mám stažené pohádky jako nouzové řešení u doktora což je výborná věc když zlobí!!!

pajuska_hajkova
autor
3. lis 2014

@nicole_1 jo určitě to tak budeme taky řešit, ale chci (jak jsem už psala) aby tam byla rodičovská kontrola a rozhraní jen pro děti (nelze tam měnit nastavení apod).

dezyre
3. lis 2014

@pajuska_hajkova my jsme kupovali synovi tablet,když měl tři roky (nebudu radši ani popisovat jak na tom starší syn byl bídně, co se týká porozumění a řeči). Dostal vyloženě svůj od Apple, kde jsme nahráli učící aplikace, aby měl nějakou změnu a formou hry se učil, tak jak si o tom psala výš. Začínaly jsme teda ve dvou a půl letech původně na komunikačních kartičkách a stolních hrách pro nejmenší a ve třech letech přešli k tabletu. A popravdě ten tablet ho posunul krásně dál. Teď chodí do MŠ do logopedické třídy, mají tam svůj systém učení a domácích úkolů, takže tablet už k učení nevyužíváme, má ho jen za odměnu čas od času na hry. Teď už snad přes týden na tabletu nebyl, né že by nechtěl.. bohužel je to závislost a děti to ještě neumějí pořádně "zvládnout", ale za mě "ano", naučil se na tom hodně 😉

salikova
3. lis 2014

Já už od loňska přemýšlím taky nad tabletem... 🙂 Určitě bych to pojala jako dárek od Ježíška pro celou rodinu:D
Mě jen prostě odrazuje to, jak do toho koukají děti v čekárnách u doktora, ve frontách na poště, při cestě vlakem nebo v autě,... příjde mi to, že pak děti nejsou prostě zvyklé na to, že mají být v klidu, že teď hold musí delší dobu sedět, atp.
Zas na druhou stranu mi příjde, že jsou moje děti o toto strašně ochuzeny :(

achjonetusim
3. lis 2014

@pajuska_hajkova V pohode, nicmene ja takovy fakt znam. Znam i decka co maj ve trech letech od Jeziska vlastni fotak a ne zrovna plastovej za par supu. A muzou si sednout do auta a delat ze ho ridej a mackat vsechny cudliky na palubce. Ja z toho rostu. Ad mobil, ja mam porad Nokii 6110 a nehodlam ji menit dokud mi bude Bozenka (ano, dala jsem mu jmeno 😅 ) slouzit. Uprimne priznavam ze bych na PC vic nez tu hru Farm Friends ani nezvladla 😀

nicole_1
3. lis 2014

Ono záleží i na dítěti, některý děti na tom můžou být závislý i když takový v okolí žádný nemám, většinou je dítě nadšený z tabletu tak měsíc a pak ztratí zájem, někdy ani v té čekárně nechce tablet a radši dělá blbosti, tak i proto je lepší, aby to byl dárek pro celou rodinu a nebyly to zbytečně vyhozený peníze 😉

anetkaberuska
3. lis 2014

Na 100% doporučuji tenhle, doporučila jsem ho kamarádce pro syna a obě jsme maximálně spokojené: http://www.czc.cz/samsung-t2105-galaxy-tab-3-ki...

zuzka72
3. lis 2014

@anetkaberuska přesně ten máme a je super nejlepší, máme ho v akci za 3t a byly u něj 2 ochranné obaly, jeden ten s uchytkou na nošení

pajuska_hajkova
autor
3. lis 2014

@achjonetusim no já hry vůbec nehraju. Na pc umím tak max. Soliter 🙂 tak doufám, že ty dětské nebudou moc složité. No ale snad se to naučím se synem. Spíš než klasické hry (které se mi nelíbí, nějaké střílečky apod) tam bude mít nějaké hry, kterými se bude učit. Na čekání u doktora jsem malému ušila přenosnou autodráhu a bereme sebou vždy pár malých aut. Když ani to nezabere mám mobil a v něm pohádky.
No ale foťák a řízení auta, no to už mi taky přijde moc.

Jinak třeba od známé děti pc, mobily apod skoro neznají. Ani jejich rodiče to moc nepoužívají. V tom my jsme zase jiný, používáme pc, notebook, máme chytré mobily apod. Spíše je to podle toho jak to mají doma nastavení rodiče. Děti dělají jen to co vidím doma ... 🙂

merunkova
3. lis 2014

Jsem učitelka v mš a z dnešních dětí ( a hlavně jejich rodičů) občas rostu....děti neumí základní věci, ale umí obsluhovat veškerou techniku.Když se ptám předškoláka, který znuděně bloumá po školce, co by ho bavilo, tak mi řekne počítač a facebook!!! Ano, kupte dětem ve 2 - 3 letech tablety, aby se něco naučili, je na to přece doba, aby nebyly 100 let za opicemi.Přece je nebudete v čekárně u Dr či na úřadě nějak zabavovat.Na to dnes nikdo nemá čas.A povídat si místo aplikací s vlastním dítětem, to se přece dnes nenosí.....