Kolik máte doma hraček?

lobella
28. říj 2021

Ahoj, zajimalo by me, kolik mate doma hracek a jake? Mam skoro 3letou a 5timesicni dceru a mam pocit, ze toho mame hromadu. K me smule jsem velky minimalista, mame velke rodiny, kde male deti mam jen ja a hlavne polovina hracek je podedena po me a sourozencich, po sestrence, atd. Takrka kdykoliv jedu k masim nebo k me tete, dostaneme 2-3hracky domu, ze tam si s tim nikdo uz hrat nebude. Takze vsichni nam laduji hracky, aby se jich zbavili. Chapu, ale jsme v byte, holka ma svuj maly pokoj, ale uz nevim, kam ty hracky davat. Manzel tvrdi, ze jich nema hodne a porad by kupoval, hlavne plysaky🙈 totez cele pribuzenstvo. Loni slavila 2 roky a jen od me babicky a tety dostala 9 darku🤦pak dalsi od nasich, od me segry, brachy, od tchanovcu, neco od nas... Uz to ani rozbalovat nechtela a rozbalovalo se 4 dny po kouskach. Rodina se vzdy urazi, kdyz reknu,at kazdy za debe prinese jeden darek, ze si s tim stejne nehraje a neni to kam dat.

ondul
28. říj 2021

Snazim se to krotit co to jde, protoze myslim, ze to jak je kluk zabavenej rozhodne neni o poctu, spis naopak - cim vic ma kramu, tim vic je rozptylenej, roztekanej, lita od jednoho druhymu bez uzitku a zajmu. Na Vanoce dostane ctyri veci od nas (bob, kalendar s parnimi vlaky, voskovky do vany a stavebnici), od jedny babicky vlackodrahu, od druhy krajeci ovoce a od moji sestry pomucky na plavani. Hotovo. Klicem je se proste se vsema a)rozumne domluvit b)holt to odosobnit a bejt tvrda - hracky vyhazet, vracet, razantne utnout darovani.

lobella
autor
28. říj 2021

Co uz doma mame: kocarek velky +golfky, 2 postylky pro panenky, asi 8 panenek, nadobicko, obleceni +pracka+2 zehlicky, autodraha, vlackodraha, kulickodraha, drevenne kostky, gumove kostky, box dupla, kasa+potraviny, nekolik puzzli, drevennych vkladacek, pexes, vcelicky 2x,modelina, pastelky, sanitka, traktor 2x,nakladak 4x,velky dzip, odrazedlo, tycovy vysavac, velke penove kostky, magneticka skladacka, cely zavesny box plysaku, 2 policky knizek, naradi, terc s balonkama, pytel plastovych balonku, razitka a dalsi spousta drobnosti a jeste jsem urcite zapomnela, na ven ma motorku, koloodrazedlo, 3kolovou kolobezku, 2kolovou kolobezku, trikolku, kolo...je toho plno vsude, porad jen vymyslim, kam s tim vsim, vyradit s cim si nehraje moc nejde, jelikoz si hraje se vsim🙈🤦 jak jste na tom vy ostatni? Petimesicni ma zatim vse po segre, samozrejme, ze k 20 rehtackam pribylo dalsich 10ale to je alespon male, skladne

neomenia
28. říj 2021

Mame v porovnání s ostatními rodinami málo hraček celkem. Vedu děti spíš k skromnosti, věnuji se jim. Není to o penězích, po finanční stránce rozhodně nestradame. Spíš mě děsí ta ekologická stránka věci, co pak s tím, až je ty hračky nebudou zajímat... spíš méně a kvalitní, za mě. A spíš zážitky ( cestování, výlety, kino, divadlo) než " kydat" na ně další a další kraviny, se kterýma si ani nehrají. Ale babickam se to těžko vysvětluje.....

bemo
28. říj 2021

Také máme doma hodně hraček. Máme teda 5 dětí, tak se to nasbírá jen za ty Vánoce a narozeniny. Nemáme zase až tak moc darovací příbuzné. Ale moje mamka taky měla ze začátku nutkání kupovat hodně dárků. Naštěstí se mi podařilo jí to vysvětlit. A podle mě není vůbec nevhodné říct, že další hračky nechcete, že jich máte dost. Především pokud jde o hračky po někom. Já už jsem i zavedla doma to, že nakupuji hračky k narozeninám a Vánocům jen já a babičky mi pak dají peníze. Nesledují co děti chtějí a je to pro ně méně starsotí s tím. A já už mám pod kontrolou že toho nedostanou jinde víc než doma.
A teda co dělám už několik let, ačkoliv máme velký dům a místo tu je, tak dětem střídám hračky. Polovinu jich uklidím do zadní místnosti a po pár měsících je zase prohodím a schovám zase ty se kterými si vyhráli a vytáhnu ty schované a to máš vidět to nadšení, to je skoro jako Vánoce 😀.

zmrzlinka
28. říj 2021

@lobella nevím jestli to rodině vysvětlíš....můžeš buď hračky prodat nebo darovat a nebo je schovávat a po čase vytahovat ať je nemají všechny k dispozici.Horši je pak vymýšlet dárečky pře puberťaky 😂

lobella
autor
28. říj 2021

@bemo ano, take se snazim hracky tocit, ale jak rikam, nema nic co by ji nebavilo, proste 2-3 tydny jede 10 jracek dokola a pak si je sama vymeni za jine, ale porad se k nim vraci a hraje si

lobella
autor
28. říj 2021

Ono chapu, ze kazdy chce dojot se svym dareckem a osobne predat, proti tomu zadna, ale nevim, jak vysvetlit, ze staci jeden nebo jeden a malickost, nasi rikaji, ze je toho troska, ae ono to jsou 4 darky od nasich, dalsi od segry, brachy, dalsi 3 od tchyne, dalsi od prababicky jedne, druhe, dalsi 3-4 od mych tet, my pak dame vetsinou jeden vetsi, jednu malickost, ale i tak je to 3x do roka a dostame treba 15 darku, to ke skoro 50 ruznych hracek, do toho jak rikam, jedem na navstevu abuz si vezem plysaka, stavebnici, auto, balon🙈🤦

felixfelicis
28. říj 2021

Blíží se Vánoce, to je krásná příležitost poslat něco dal v Krabici od bot a ulehčit si 🙂
Množství hraček se snažím držet pod kontrolou, ale tím, že je vše x3, je toho i tak dost. Dělám pravidelně čistky, vyhazuju cokoliv rozbiteho a na větších věcech se domlouvam s dětmi, když už si s tím nehrají.
Co bude dostávat ta mladší, když už všechno máte? Minimálně bych zarazila dostavani hraček "jen tak" a používání vašeho bytu jako odkladiste. Podedene hracky můžou mít u sebe babicky, aby si holčičky měly s čím hrát, až přijdou na návštěvu.

janule0123
28. říj 2021

@lobella pokud si hrají se vším, tak jich asi moc nemáš 😀 u nás pochopili, ze si reknem co potrebujem … protože oblečení pro miminko mám třeba jak na trojčata .. něco ani neoblekla.. něco měla jednou.. zimní bundy 4😂takže teď nakupuji jen na pokyn co malá potřebuje .. to stejně s hrackama … případně ať koupi jeden dárek - další peníze schovame až bude potřeba na něco většího a nebudou narozeniny Vánoce v dohlédnu… Vánoce - narozky spojujem a dostane dárky od více .. ne kvůli financím, ale ať nemáme zbytečný hromady veci .. takže třeba na narozinove oslave s půlkou rodiny dostane kuchynku.. od další půlky vybavu do kuchynky😂kamosky to dělají tak ze si toci hračky - půjčí si je do kříže😂a děti spoko … další jim nenapadne ubira hračky a posila je dal …

ee.liska
28. říj 2021

Jdu proti proudu a napíšu ti: Važ si své rodiny. Teď před Vánoci je ideální čas hračky věnovat do azyláků apod. Pokud domluva v rodině nepomáhá, je to naprd, ale buď ráda za ten zájem 😍

areh
28. říj 2021

@lobella máme toho taky spoustu. 2 kluci, další sva jsou bratranci 🤷🏼‍♀️ každý chce něco dávat. Mám ráda dárky typu pěna/šumivé tablety do koupele, časopisy, knížky. Snažím se narozeniny a vánoce řešit větším hromadným dárkem a každý pak stejně přihodí ještě něco dalšího

kkkt
28. říj 2021

@lobella ja schovam par hracek a cekam jestli se ozve ze chybi 😅 kdyz ne jdou dal do sveta nebo na pudu. Darky od zacatku jedem stylem, kup co chces tady mas napr 1000. Na navstevy jsem zavedla at prinesou radeji nejakou dobrotu. Mno a hracky po nas atd. nasi maj 2 krabice u sebe, stejne jako kdyz mamka dostava neco od kolegyn po jejich detech, proste to tam nechavam a maly se tesi zas na jine hracky. Co vim ze nepouzijeme jde do sveta.

Popravde v tom mnozstvi ani ti lidi nemuzou vedet co dali a jestli to tam stale je 🤷‍♀️ Mno a plysaky pokud si s tim nehraje tak pryc. Pak budes jen otrok co uklizi vse, protoze nej zqbava budr vse vyhazet 🤯🙈

lobella
autor
28. říj 2021

Oni se tech hracek chteji zbavit, to je vzdycky, co ja s tim tady, ty mas deti, ja to tady nechci, prekazi to, jen ji to vem, koukni, jak se ji to libi, dcera uz v ruce vsechny kramy a blazeny vyraz, kdyz pak dojedem k nasim, ke tchanovcum, nemaji tam nic a vse tahnu sebou, ale nechat si tam jednu bednu hracek nechteji, pritom vsichni bydli v baracich se zahradou a pudou, my mame byt 70m 3+1 s malym sklepem🤦🙈

alilali
28. říj 2021

Ja dělám něco za něco. Teda, teď syn dostane já vánoce tři dárky, tři hračky - den před Vánocemi mu vezmu tři hračky z pokoje, které ho už nezajímají. A tak vždy, když něco dostane. Plyšáky doma máme snad jen tři.

lida9
29. říj 2021

jo, ja najela na system, ze jakmile deti dostanou ,,hlucnou,, hracku od babicek, tak zustava u babicek... a necekane babicky pochopili a uz se ,,hudebni,, hracky nedavaji. Ono totiz probehlo par navstev kdy ratolesti pul dne triskali do tehle hracek a ja je samozrejme nechala. Stejne tak to delam i s hrackami co dostanou, hlavne temi velkymi, na chvili je max odvezu domu a pak sup zpatky k babickam se slovy,, aby si tady u Vas babi meli s cim hrat,, a ze na to doma nemame misto - no kupi se jim to tam, taky to zacali chapat postupne, ale je to boj😀

alubif
29. říj 2021

Hraček máme oproti jiným dětem spíš méně. ale i tak už je nemáme kam dávat, všechno jsou to obří krabice. U nás je problém tchýně (je to hodná ženská, pro děti by se rozkrajela) , ale i s dárky neví kdy je dost. Takže jsme museli s mužem zasáhnout a opravdu říct rázně dost - pouze jeden dárek a zbytek co do nich chcete-li investovat ať pošlou na účet děti, který jsme jim zřídili. Dětem nekupujeme z každého výletů nějakou blbost. Jen z Chorvatska si jednou mohli něco koupit. Stejně člověk pak vidí, že jim ke štěstí stačí kus klacku , provázek a hlína...
Tohle překládání hraček u nás naštěstí není. Ale prostě se nauč říkat ne. Asi budou chvíli naštvání, ale prostě musí si zvyknout 😉

bessinka
29. říj 2021

@lobella máme poměrně malý byt.63 m2.udělali jsme si z 2+1, 3+kk. syn má svůj pokoj.ale většinu hraček má na pěnových puzzlích 6x6 dílků v našem mini obýváku ve velké krabici.taky má dost poděděno,ale jen po mužovo dceři.nějaké knížky po mě.takže máme vláčkodráhu,kuchyňku,ruzná auta různých velikostí,1 malá krabice lega dupla,dřevěná farma z lidlu,1malá krabice zvířátek,pak různé výukové věci typu puzzlí-ty miluje ap.toho má 1 šuplík v komodě v obýváku.narozeniny a vánoce dárky jen od mé mamky a mé babičky.a vždy po 1,max.2 malých.vybírám já.dodržují to a jsem ráda.ví,že to tu máme malé.s mými sourozenci i všemi dalšími máme dárky naštěstí zrušené.s mužovo rodinou se nestýkáme.postupně hračky probírám a prodávám,nebo daruji po kamarádkách.takže to držím nějak v únosné mezi,ale ten prostor je problém.

jeyre
29. říj 2021

U nás je to tak průměr, ale musím se hodně držet na uzdě, abych dětem nekupovala další hračky jen tak (asi nějaká kompenzace z vlastního dětství nebo co 😁). Příbuzní nám toho naštěstí moc necpou, jen moje babička...jdeme na návštěvu a odcházíme s taškou dárečků jen tak, o narozeninách a Vánocích radši nemluvit...tak jsme to tam začali striktně nechávat, několikrát jsme s ní měli promluvu a nakonec teda už nekupuje hračky, ale oblečení a spotřební věci (sladkosti, bublifuky, samolepky apod.). Ona to má prostě v povaze, je to její způsob vyjadřování lásky k pravnoučatům.... Na tvém místě bych jim to tam začala fakt nechávat s tím, že už na to doma nemáš místo... třeba by časem omezili aspoň to množství....

zrzeckas
29. říj 2021

Mame asi hodne 🤔 hodne po me a neterich a samo x veci, co dostali k necemu ze.... Zavedla jsem prisny zakaz plysaku, uz jsem neco sbalila i do pytla a uklidila na pudu, stejne ma oblibene/ho a vic ji nezajima. A pak se na vsem donlouvame.... Optam se, kolik by asi tak chteli utratit a pak podam navrhy nebo neco reknu, co by se libilo a oni se vyjadri... Pripadne navrhnu neco maleho a levneho aby meli radost a at daji radeji do kasicky 😃..... S tim, ze si mala co chvila neco donese od mamky po me, to delame tak, ze si to bere zase zpet 😃 ale moje mamka taky nema rada moc kramu, takze to u ni neni tak hrozne a tchyne uz to taky pochopila 😃

jane46
29. říj 2021

My jich mame podle me akorat... Nekolikrat za rok je s detmi probereme a bud se zeptame v rodine, ve skolce ci dame na charitu. Ted uz je to tezsi, protoze uz je vsechny bavi a jeste se nestalo, ze by nejakou umyslne rozbily.
A i kdyz nejakou nevytahnou delsi dobu, pak je zase mesic TOP. A to syn se rad hrackami jen kocha, nehraje si s nimi umyslne, musela jsem si zvyknout...
Na Vanoce mame rozpocet, takze nejedeme na pocet darku. Deti Jeziskovi pisou o 5 darku, neco vymyslim sama. My letos cca 4 + babicky kazda jeden (dostaly seznam) + muj bracha a moje segra taky kazdy jeden ze seznamu. Bohate staci.
Na narozeniny kupujeme jeden, max k tomu nejakou tu drobnost. Nemame, kdo by nam hracky daroval.
Urcite mame hodne Dupla, plysaku taky (hodne i po me). Nebranim se "sbirkam" a pocitam s tim, ze to nemusi byt navzdy... Takze mame krabici zviratek LPS, suplik robotu... Max to pak dam na bazar.

95newmommy2020
29. říj 2021

My mamé malý byt 3kk, a hraček má hodně málo. Tak do 20. Chci se krotit dokud to jen půjde. Nesnáším zbytečný krámy. :D
Jenže mu je 20 měsíců, tak se to mluví. 😄

krisstina93
29. říj 2021

Ja to krotim, poděděné hračky nemáme, moje máma naštěstí všechno po nás vyhodila (snad s výjimkou nějakých drahých baby born, ale to zas necpe klukům), plyšáky čas od času vytřídíme a vyhazime, s tím si nikdo nehraje, mají každý jen malého na spaní. Čeho mají tunu jsou autíčka, ale ty mala hotwheels, tak toho mají bednu a snadno se to sklidí, stejně tak lego. Takove větší věci, jako tatrovku, milionté hasičské auto apod, potom co odpadne největší zájem, odsouvám k některé z babicek, aby si tam měli s čím hrát, ale babičky mají velké domy se zahradou, tak není problem jim to tam někde schovat. Jinak i jako dárky se celkově snažím kupovat spíš menší věci, jako to lego apod, aby to udělalo radost a nezabíralo moc místa. Navíc mladší je teda ničitel, takové mene kvalitní hračky zvládne do pár týdnů totalne rozebrat a zničit, tak to letí do popelnice (hlavně takové ty levné blbosti co nosí babička, vždy za pár korun někde z pepca apod).

konidana
29. říj 2021

@lobella kdyz bylo detem 3 a 1 rok mely jsme jednu bednu hracek. Cca 50x40x30cm. Velke auto, par skladacek, plysak, plast.zviratka, jeste i chrastitka apod. Stavebice, autodraha , kocarek a dalsi prislo az behem dalsich let. Knizky nepocitam, to byla plna police leporel a knizek jeste po mě. Zvukovym a interaktivnim hrackam jsem se snažila vyhybat. Ono mene byva vice😉 jako darek dostaval kazdy max jednu vec od nas a jednu od prarodicu, a stejne se to casem strasne nakupilo.

zrzeckas
29. říj 2021

Jo a mezi segrama si detem (ani dospelym) nic nedavame.. Je to je predavani darku dokola

konidana
29. říj 2021

@lobella co dostavali kravinky od tchyne za par korun, hrali s tim den dva a bud se to rozbilo nebo to nekde jen lezelo. V tom okamziku jsem to vzala a vyhodila. Odrazedlo, kolo a boby ci sanky jsme meli samozrejme taky, ale to nepocitam mezi hracky, ale spis mezi sportovni potreby a dopravni prostredky😉

ai30
29. říj 2021

@lobella Ja bych vsechny ty darky, ktere ted dostane, dala na hromadu a vyfotila. Mne totiz taky vsichni rikaji, ze to jsou drobnosti a uvedomi si, kolik toho je, az kdyz jsou u nas a vidi ten objem. Kazdy k nam ale nejezdi, tak se to tezko vysvetluje. Tak bych to vyfotila a poslala s textem, ze vis, ze chcou udelat detem radost a vazis si toho (a deti z toho opravdu radost v tu chvili i maji), ale ze ten objem hracek, ktere dostavaji je zahlcuje a vy na to nemate prostor. A ze bys byla rada, kdyby dostavali tech hracek min, nebo treba male radosti, co se spotrebuji (veci na tvoreni, dobroty..)

teeerez
29. říj 2021

Uplne ti rozumim, u nas se to take vymklo. Puvodne jsem si rikala, ze kdyz jim to dela radost, tak at davaji a moc jsem nechapala tady obcas resene spory ohledne hracek. Holky si s tim navic vubec neharaji, je toho moc. Tak jsem zacala rikat, at davaji alespon spotrebni darky (vodovky, modelina, obecne veci na vyrabeni, ktere se sdelaji a vyhodi). I to pak vedlo k tomu, ze jen svagrova k narozkam prinesla 2 obrovske tasky plne veci. A to jeste tak, ze hlavni hromada sla obdarovane, ale dalsi 2 deti dostaly take kazde neco, aby jim to nebylo lito... Narozeniny, vanoce, svatek, den deti i jen tak.... K tomu maji pak potrebu prijit k nam domu a rict, ze toho mame doma strasne moc a at toho tolik nekupujeme :D:D (ja kupuju jen jeden darek na vanoce! :D ). Manzel jim to zacal dost neprijemnym tonem pocitat, aby si uvedomili, kolik k nam toho kazdou chvili navali. Zabralo to

bohumilakupkova
29. říj 2021

Taky nesnáším shromažďování věcí, ale hračky u nás mají výjimku. Někdy jsem z té hromady krámů lehce nervózní, obzvlášť, když se sejde víc vysypaných krabic na zemi 😅, ale nikomu nezakazuji další hračky dětem dávat. Fakt ale je, že mají největší pokoj v bytě, takže se jim to tam pořád ještě vejde. Když všechno rozkramaří, mám to teda chuť nabrat a vyházet 😀, ale oni si hrají skoro se vším.

michaela666
29. říj 2021

@95newmommy2020 Máme hraček trochu víc než vy, ale souhlas - dokud to jde krotíme všechny. 😃 Plyšové hračky jsem už na nějakou dobu zakázala. Pokud je dostane nechá si je na hraní u toho, kdo jí je dá. Má 9 měsíců a už jich doma máme 10. 😃 Děsím se Vánoc. 🤣

orisek56
29. říj 2021

My to máme obráceně 😂 naše rodiny na naše děti prdej, takže k Vánocům ani nic nedostaly a já mám možnost jim koupit to o čem skutečně vím, že je zrovna zajímá a s čím si budou hrát, navíc pro každou tak 2 hráčky a knížky a pak vždy společný, dárek, abych v nich vytvářela smysl pro spooupraci. My těch hracek nemáme moc, dá sen říct že naplněny ten úložný prostor pod jejich dvoupatrovou posteli. A jsem radši, protože když se máme 4 a brzy 5 lidí poskládat do dvou místnosti a děcka žádný svůj pokoj nemají, tak je zbytečný, aby toho měly hordy. Stejně se si s tím pak nehrají a já oak na to akorát šlapu, což mě neskutečně vytáčí.