Kluci a panenky, miminka. Jaký na to máte názor?

13. srp 2023

Holky, jaký máte názor na to, že si kluci u nás zrovna 22 měsíců, hrajou s miminkem? Hrozně si ho oblíbil, tahá ho všude, mě to tedy nevadí, ale zajímají mě názory ostatních

luciesofiealex
13. srp 2023

Normální, děti (hlavně malé) nerozlišují co je pro "holky a co pro kluky"

bbub
13. srp 2023

Když si syn hraje s miminkem, tak ho chválím, že z něj bude jednou moc hodný tatínek, který se umí postarat. Mu se to líbí. Děti neví, že růžová je pro holky a modrá pro kluky, tak jako miminka holčičky a auta kluci, neřeší to a je podle mě blbost škatulkovat.

autor
13. srp 2023

@luciesofiealex také si myslím, tchyně právě měla blbe kecy, že si malý hraje s kočárkem, panenkou a postýlkou

autor
13. srp 2023

@bbub u nás právě vysiluje tchyně, tak jsem se jen chtěla optat ostatních 🙂

kristyn86
13. srp 2023

Normalni. Syn v tomto veku vozil i kocarek. Bral je vsem holcickam na hristi,tak dostal taky 😉

autor
13. srp 2023

@kristyn86 u nás právě také, jen tchyně vysilovala, tak jsem chtěla slyšet názor ostatních, počítám s tím, že malý také nějaký dostane

xnikax1
13. srp 2023

Mam starsi dcerku a mladsi dvouletý si normálně hraje s jeji panenkou, kočárkem.. Nic špatného v tom nevidím. 🙂

kristyn86
13. srp 2023

No a kdyz se mi pak narodila dcera,jemu bylo 2 a pul a staral se o svoje mimi. I delal,ze ho koji...Proste napodoboval.

autor
13. srp 2023

@xnikax1 také na tom nic špatného nevidím, jen tchyně měla blbe řeči, tak jsem jen chtěla slyšet názor

xnikax1
13. srp 2023

Nikdy k tomu nikdo nic negativního nemel teda. 🤷‍♀️ Za me úplně normální.

emillyhk
13. srp 2023

Syn je teda starší (2,5 roku), ale už asi čtvrt roku miluje mončičáka po manželovi. Tahá ho všude sebou, krmí, dává spát, pusinkuje, mazlí hraje s ním na schovávanou, oblékají se spolu... Prostě jako s panenkou. Přijde mi to v pořádku, dítě tím rozvíjí sociální dovednosti a představivost.
Jinak miluje i vrtačky a bagry. 😊 Ale co si začal hrát "s panenkou", opravdu se hodně posunul v sociálních interakcích.

pampeliska1313
13. srp 2023

Syn moc rad jezdí s kočárkem. Panenky ho ještě neberou. Každopádně co na tom.) matka taky říká, ze kočárek je pro holky. Ale na to kašlu.)

klokanka31
13. srp 2023

Vem to takhle, po tatíncích se chce aby vozili kočárky a starali se o svoje děti, tak proč si malí kluci nemůžou hrát s kočárky a panenkami? Hrajou si vlastně na tatínky 🙂 do života se jim to pak hezky hodí.

xcassiopea
13. srp 2023

Mám starší dceru a dvojčata holka/kluk. Kluk si občas půjčí kočárek, pochová mimino nebo učeše panenku, nevidím na tom nic špatného, stejně tak normálně když si holky také hrají s jeho hračkama. A naopak jsem ráda když se ta mladší zajímá třeba o nářadí, jak se co kam šroubuje, jezdí s dětskou sekačkou nebo tatrou. Autodráha a vláčkodráha baví i holky, sem tam i traktory. Jediné co jsem řešila jsou culíky, copánky a čelenky, to se holt vysvětlilo, že to nosí holky. Občas si sami vymění panenky za postavy spidermana, batmana, nebo rytíře na koni. Byla bych v klidu. Dědovi jsem na otázku zda nechám kluka hrát s kočárkem odpověděla, že dnes se vyrábí i růžové nářadí pro holky a že v tom nevidím problém a že mě určitě taky vozil v kočárku, tak ať se učí a ví, že se miminko chová, přikrývá peřinkou a nevyklápí se jako písek z Tatry.

gruyerre
13. srp 2023

Syn dostal k druhým narozeninám kočárek s miminkem a krásně si s tím hrál. Tchyně mele nesmysly, vůbec bych ji neřešila.

jaja01k
13. srp 2023

No jo, ty tchýně, ta moje by s tím taky měla problém, vadilo jí i že jsem klukům koupila dětské nádobíčko. A jednou jsme byli v herně, kde měli odrážedla - auta, šedo modrá jako policejní a růžová. Mladší syn, tehdy asi dvouletý, jezdil na tom růžovém a tchýně za ním pořád běhala a vnucovala mu to policejní 😂 Nakonec to vzdala a řekla mi, ať si z toho nic nedělám, že to nic neznamená. Radši jsem se ani neptala, co by to jako mělo znamenat 😄
Nevidím žádný důvod, proč by si kluci nemohli hrát s panenkami 🙂

merope
13. srp 2023

Syn miluje chodit s kočárkem, chce ho sem-tam brát i ven. Jen od cca 4 let zjistil, že kočárek je super transportní věc na to, aby se mu tam vešlo víc pistolek a aut 😀 (ale i to miminko tam je!! a zase od cca 4 let je to plyšákomil).

michaela666
14. srp 2023

Já mám doma holku, ale hračky a oblečení vůbec nedělíme na holčičí a klučičí. Hraje si s autíčky, nářadím, raketou a nosí modré a zelené tepláky s autem. Když jdeme do obchodu s autem v ruce, většinou od starší generace slyším " Kde máš kočárek. To auto je bráškovo? " 😃
Neřeším, přece jí nebudu brát věci jen proto, že někdo je určil jako hračky pro kluky.

Synovec jezdil s kočárkem po zahradě ještě v 5 letech. Nacpal do něj všechno co našel a buď to byl autobus a jedou na výlet nebo sekačka. 😃

marimanta
14. srp 2023

Syn nosil panenku i do školky 😊 Dnes je mu 12 a jak ráda na tu dobu vzpomínám 😅

sikkacirek
14. srp 2023

Synovo (3,5) nejlepší kámoš je Buba, babybjorn mimino :D. Dostal ho než se narodila malá, aby si natrénoval, že bude doma miminko a už rok a půl s ním vlastně spí, stará se o něj, musela jsem mu ušít stejné oblečení jako synovi :D, vozí ho v kočárku, dává mu kojit (z jednoho prsa prej vanilkový a z druhýho čokoládový mlíko :D), vozí ho v autě, kde ho musím poutat, aby se mu nic nestalo:D, povídá si s ním, no prostě ho bere jak živýho a ne jak hračku...jedinej, kdo z toho vyšiluje je manžel :D, ale ten je teď šťastnej, že si oblíbil jinou barvu, než růžovou :D...mě to přijde celkem normální :D, miluje i ostatní hračky jako auta a vláčky, jen prostě to narozdíl od nás dospělých neřeší :D

miminko2021
14. srp 2023

Babička vzala syna do hračkářství že si teda má něco vybrat na svátek (asi rok a půl) šli jsme kolem autíček nic, dinosaurus nic... Pak viděl ten holčičí koutek naplněný panenkami a bylo rozhodnuto... No odešli jsme asi po hodině co obimal všechny Panenky s jednou v náručí k pokladně a doma si s ní krásně hraje. Krmí jí, dává na nočník, dokonce ji chodí i uspávat do jeho postýlky, když se převléká syn převléká se i panenka a to včetně plinky.
Jeho nejoblíbenější hračka

zrzinda
14. srp 2023

Někde jsem viděla naprosto krasnej komentář na tohle tema. Pokud si dite hraje s hračkou, která se neovládá pohlavím, tak je pro holky i pro kluky. Pokud se hračka ovládá pohlavím, tak to asi úplně nebude pro děti. 🙃
Nesnasim tyhle stereotypy - autíčka pro kluky, panenky pro holky. Naše dvouleta si hraje naprosto s čímkoliv. Nemám problém ji obliknout tričko s dinousaurem a druhej den ji dat ruzovy saty.
Hlavně ze jsou děti zdravý. To je důležitější, než řešit tyhle kravoviny. 🙄

mama_mila
14. srp 2023

Tříletá dcera miluje i panenky a kočárek, ale taky autíčka, dinosaury, venku se chce fotit u bagrů, zrovna vedle spravují ulici 😂 je to sranda. Ještě mám mladšího syna a do budoucna je mi jedno, s čím si bude hrát. Naopak budu ráda, když si bude hrát i s kuchyňkou a kočárkem, nic špatného na tom nevidím. Od některých členů rodiny blbé komentáře očekávám, už je znám moc dobře... ale už dávno názory těchto lidí neřeším 😁🐊

bertik20
14. srp 2023

Syn pokud byl v herně a uviděl kočárek, tak byl jeho. Prostě to má kola a vozí se v tom plyšáci či miminka a to se mu líbí. Je to dítě, když si holka hraje s autíčky, tak to tolik divné nikomu nepřipadá🤷 neřešila bych a babičku už vůbec ne

miryp
14. srp 2023

A proč to tedy řešíš, když ti to nevadí? U nás doma nerozlišujeme činnosti na ženské a mužské, takže jsme nikdy neřešili, že syn miluje panenky, vaří v kuchyňce, vozí kočárek a z Lega několik let vyhledával jen Lego Friends. Ve školce si s dívkami hrál na princezny, nosí růžové gumičky a když chtěl jako dárek Lociku, Elzu či "Kena" Černého Kocoura, tak je prostě dostal úplně stejně jako sady Lega Friends. Fakt jsem to nikdy neřešila a bylo a je mi úplně jedno, co si o tom myslí kdokoliv, včetně příbuzných. Švagr už párkrát měl potřebu naznačit, že z něj jednou bude gay, tak jsem se tomu od srdce zasmála a vysvětlila mu, že o dětském pojetí světa bez členění na mužský a ženský ví houby a ujistila ho, že i kdyby měl pravdu a syn gay byl, jsem s tím v pohodě :D

rebe
14. srp 2023

Jednou mi známá vyčítala, že jsem synovi koupila kočárek. Že to ona by teda nikdy nedovolila synovi hrát si s kočárkem a panenkama, že to je jen pro holky. V druhé větě pak ndávala n svého partnera, že jí vůbec nepomáhá s miminkem, ani na procházku v kočárku ji nevezme. Nevěděla jsem a pořád nevím, co k tomu tak jako říct. S panenkama se nehraje hra na pedofilní homosexuální pohlavní styk, proboha. Hraje se s nima hra na rodiče a na rodinu. To je snad sakra pro kluky stejně dobré jako pro holky, ne?!

jirovapa
14. srp 2023

Synovi je rok a půl a má dvě straší sestry. Často si hraje s panenkami, vaří v kuchyňce, nosí korále a čelenky. No a co. On přeci jenom napodobuje hru svých sester. A nemyslím si, že ho to nějak ovlivní. S auty apod. si taky hraje.

dobrovolnal
17. srp 2023

U nás oblíbená vzpomínka z jedné návštěvy několika rodin s dětmi: "už na sobě mají princeznovský šaty?" "Jo, ale jenom kluci" 😉 myslím, že na žádném ze zúčastněných dětí to nenechalo žádné následky 😉

veronikav31
17. srp 2023

Dcerka si hrála s autíčky,přála si je,tak je taky dostala.pozdeji si přála panenku,dostala ji.nosi šaty,ale víc má ráda auta a adrenalin 😄

andelka
17. srp 2023

Prostřední syn, když měl asi 3-5 let, nevím přesně, tak si oblíbil můj starý kočárek a panenku miminko (velikostně 3 měsíční mimčo), koupili jsme v sekáči i holčičí oblečky, růžové (po nich už jsem skoro nic neměla, malé oblečky byly z domu), měla jsem povijan s krajkou..a normálně s ní chodil ven. Budili jsme trochu rozruch, ale ne protože jsem měla dva kluky a kočárek, ale z nostalgie, lidé poznávali 30 let starou hračku a vzpomínali. Moc se jim to líbilo. Miminko jsme převlékali, přebalovali..bavilo ho to. Dočasně. V 7 letech dostal živé miminko, a dodnes se o něj krásně stará.