Užívání Femibionu. Jaký máte názor?

coconat
4. bře 2020

Zdravím holky
Jaký máte názor na užívání doplňku Femibion?
Aktivně sem si ho koupila a na to mi známá řekla že se při užívání pak rodí mega děti tak mě trochu vyděsila😃
Zapomněla sem se zeptat na kontrole zda na tom tvrzení je něco pravdy, tak mě zajímají vaše názory🙂

tez83
4. bře 2020

@coconat já užívám Fertipronu,a lékař mi říkal,že staci pouze do 12tt,poté už to není potřeba,placenta miminko vyživuje.

maikiepoint
4. bře 2020

@coconat Já ho užívala a Honzík se narodil s váhou 4 240g...ale manžel byl prý také čtyřkilové miminko...Takže těžko říct, kde je pravda. Už se to tu rozebíralo ve více diskuzích...Každopádně při druhém těhotenství mám v plánu ho brát znovu 🙂 Teď v době plánování beru Fertipronu..

kattynka28
4. bře 2020

@coconat užívala jsem a malá měla 3 750 g, nepřijde mi to moc, já se narodila se stejnou váhou.

tercasv
4. bře 2020

Užívala jsem celé těhotenství a malá měla 48 cm a 3500g a narodila se 10 dní po termínu 🙂

dandaa
4. bře 2020

Letitá fáma ohledně užívání vitamínů v těhotenství. Brala jsem celé první těhotenství a malý měl 3,2kg a teď ho beru taky a malá má odhad stejně.

badyr
4. bře 2020

@coconat femibion jsem brala celé těhotenství, rodila jsem 33+3 a malý měl 1910 gramů, děti v tomto týdnu mají většinou více. Myslím, že to je fáma.

rickym
4. bře 2020

Já užívala celé tehotenstvi a 39tt dcera 2760gr😁

kacenka115
4. bře 2020

@coconat buď v klidu je to mýtus obecně o těhotenských vitamínech, který vznikl špatně provedenou studií. Aktuálně se to používá na přírodovědě MU jako příklad, jak se výzkum nedělá. ;) jinak syn měl 3,6 kg a kdybych ho mega dlouho nepřenášela, tak by se prý vešel do 3,5. Femibion jsem brala celé těhotenství. ;)

jitulka87
4. bře 2020

Taky jsem ho brala a maly mel 3750. 5 dni do terminu . Jinak dle dr.Kouckeho je to to nej, co brat v tehu..za me urcite ber.

aneta15
4. bře 2020

@coconat já brala také vitamíny celé těhotenství dcera ve 40 týdnů 2,5 kila syn ve 38 týdnů 4,20kg takže podle mě to nemá vliv

journals
4. bře 2020

@coconat naprosta hloupost a jeden z nejrozsirenejsich mytu.
(Brala jsem ji cele tehotenstvi, syn mel 2,5 kg)

zizulka2008
4. bře 2020

Taky si myslim ze vitaminy na to nemaji vliv,u jedne dcery jsem brala vitaminy-vaha 3,5kg v terminu,u dalsi dcery jsem nebrala a narodila se 4,5kg...

mourovatakocka
4. bře 2020

@coconat Užívala jsem snad až do porodu, dcera neměla ani tři kila. Podle mě velikost miminka bude v něčem jiném 🙂

lovemusicsun
4. bře 2020

Myslím, že je to fáma.. Zároveň si ale myslím, že je to zbytečné. Brala jsem vitamíny pouze první trimestr, poté je běžná vyvážená strava naprosto dostatečná. Pak jsem zařadila Femibion až po porodu při kojení. Jen pro info - dcera měla necelé 3kg, druhé miminko má podobný odhad.

jjasmina
4. bře 2020

Já uživala jeden měsíc v 1. trimestru a 1 měsíc ve 2. trimestru. Malá měla 3910g, ale za to určitě žádnej doplněk nemůže 😀 Přibrala jsem 20 kg, malé je 16 dní a já mám už jen 3kg nahoře, ale já to nějak neřešila, důležité je pro mě hlavně zdraví miminka 🙂

modrykonik147
5. bře 2020

Je to mytus. Vymysl maminek kterym se narodilo velke dite. Nikdy to nebylo prokazane. To mas tak kdyz nekdo rekne:musis jist za dva kdyz jsi tehotna 😀 taky blbost

radkan91
5. bře 2020

@coconat Ahoj, každý tvrdí něco jiného. Konkrétně mě řekla lekarnice, obvodacka i gynekolog, at je beru jen v 1. trimestru, že dítě může mít opravdu vyšší porodní váhu....Ale každý má jiné zkušenosti....

puhelin
5. bře 2020

Za me je to zbytecnost. Staci listovka a jen pred otehotnenim a behem prvniho trimestru.

puhelin
5. bře 2020

Hlavne je hloupost neco brat a skoncit s tim po porodu. Miminko je na ty vitaminy zvykle a i kdyz kojite, uz mu je nepredavate. Je o ne najednou ochuzene. Takze bud nebrat vubec, nebo neprestavat. Ale lepsi je misto nich jist pestrou stravu, je prirozenejsi.

not_blond
5. bře 2020

Já si myslím, že to nemá vliv vůbec, ale vůbec na nic 🙂

tyname
5. bře 2020

Femibion jsem brala po celé těhotenství, porodila jsem v termínu a syn vážil 3020g. Za mě se tedy jedná o mýtus. Navíc ve Femibionu má kyselina listová skvělou vstřebatelnost.

cinam
5. bře 2020

Brala jsem celé těhu a malej v termínu 2850g. Podle mě je to blbost tato fáma

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru