Jak vyplnit volný čas s dětmi?

nikitka2323
27. zář 2018

Mile maminky zajimalo by me jak travite volny cas s malymi detmi na materske abyste se neukousali nudou a nespadly do stereotypu. Ja mam chlapecka 4měsíce a chodili jsme hodne na prochazky kdyz bylo pekne pocasi ale zima zacina tak to uz neni nejvhodnejsi. Vim ze s tak malym prckem toho taky moc nejde delat ale treba me necim inspirujete 😊 tak dekuji za rady tipy a nazory 😀

misicka1988
27. zář 2018

@nikitka2323 Co nějakou kamarádku s podobně starým dítkem ? Na návštěvy, procházky, atd ?

nikitka2323
autor
27. zář 2018

Takovou mam jen jednu ale taky nema cas kazdy den...ja jsem hodne akcni clovek a to sezeni doma me ubiji 😞

fandysek_1
27. zář 2018

@nikitka2323 zkusit nějaké cvičení, hernicky a v případně přijatelného počasí být venku.

radecka1
27. zář 2018

Můžete jít do mateřského centra/herničky. Prcek bude koukat okolo a vy se s někým seznámíte. Ale je pravděpodobné, že si přinesete aspoň rýmu. Od 4m jsou například kroužky Yamaha (zpívánky s dětmi), ale přišlo mi to přínosné nejdříve pro děti kolem roku. Nebo plavání. Taky můžete dělat to co baví vás a dítě brát sebou, to je dobré v případě, že máte klidné dítě.

michaela_2
27. zář 2018

@nikitka2323 My tedy chodili ven celoročně - jak se říká, neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení 😀

Jinak ještě - kurzy plavání, cvičení pro miminka v herně..............Jinak já chodila s dětmi normálně i lézt na stěnu - na Smíchov lze vzít kočárek, případně se domluvit ve více lidech a vzájemně si prcky pohlídat 🙂
A pokud chcete budovat imunitu, můžeš chodit vypomáhat do dětských koutků hlídat děti - na řadě míst umožńují brát maminkám vlastní s sebou 🙂)

kacikaci
27. zář 2018

Osobní zkušenost: neměla jsem žádnou kamarádku s malými dětmi (tedy byla jsem jediná, kdo měl v té době děti 🙂 ), takže jsem to řešila tak, že jsem se prostě sbalila a i s mimčem vyrážela na výlety, různě, do měst, do přírody, a tak..užívala jsem si to..nebo jsem chodívala na dlouhé procházky po lese, apod. i v zimě, i když padal sníh a mrzlo, pořádně jsem nás oblékla a vyrazily jsme..dceři se v kočárku líbilo, buď spala, nebo pozorovala, zkoumala okolí, a mě bylo taky dobře venku..nebo jsme jezdily do bazénu, do různých herniček, apod. moc ráda na to vzpomínám, když byla dcera malinká a byla sama, nikam jsem se nehonila, užívala klid 🙂 co bych teď v pracovním procesu s třemi malými dětmi dala za malou chvilku nudy 🙂

balogis
27. zář 2018

Ahoj ženy.Tak já mám dvě děti,dceru devět let a syn za měsíc rok,o zábavu postaráno.Péče o mimino,se starší holkou úkoly,příprava do školy,vaření,domácnost no znáte to.snažím se jezdit ve volném čase na návštěvy ke známým a naopak s mužem a dětmi pořádáme doma různé sedanky.Ja sama se z běžného stereotypu dostávám tak ze třikrát týdně chodím cvičit,každé pondělí fitbox,úterý trx a čtvrtek trénink ve fitku na strojích plus kardio,občas se mi povede jít i v sobotu.Je to pro me nejlepší rekax,vždy jsem sportovala tak jsem moc ráda,ze i když máme děti,tak mi to muž umožňuje i nadále.Občas zajdu se ségrou do kina,na skleničku s přáteli atd.🌼

balogis
27. zář 2018

Jinak s dětmi výlety,bazén,chalupa,procházky,zmiňované návštěvy

barulina
27. zář 2018

Ja.chodila ven celerocne. Ja navic miluju zimu,podzim, takze.me.toto vubec.nevadi. chodili jsme.do.hernocek, cukrqren, na navstevy, nebo.navstevy k.nam. bazeny i v zime, sankovani, vylety a podobne

swetlusska
27. zář 2018

nudu? tu neznám, nenudila jsem se snad nikdy, kor s dítětem. Jsem spíš ráda, když mám chvíli pro sebe 🙂) Jinak zábava je všechno, uklízíme spolu, hrajeme si, chodíme na procházky, na hřiště..někdy i do herničky.

nezvalova
28. zář 2018

Pokud je hezké počasí, tak ven- parky, hřiště, různé veřejné akce, které sú spravidla zadarmo. Když je počasí špatné, nebo je již zima, tak hernicky, různé kroužky, knihovna, muzea.

hermelinah
28. zář 2018

Kamarádka třeba doma s dětmi vyráběla spoustu her a učení - různé přiřazovani dle barev, kartičky zviratek k plastovym zvířátkům apod. vždy jen obdivuji kde na to bere čas 🙂)

hanih
28. zář 2018

Ty jo, co jsem na mateřské a rodičovské jsem se ještě nenudila 😀 My teda chodíme ven i v zimě. Jestli jsou miminku 4 měsíce, v zimě bude ještě starší, tak to je úplně v pohodě. Starší dcera je narozená v říjnu a chodili jsme s ní ven téměř denně snad od druhého dne po příjezdu z porodnice. Jinak jezdíme s dětmi plavat, na zpívání, na návštěvy, na výlety (i když teď, když mám dvě, se už bojím jezdit s nimi sama), na hřiště, doma se taky zabavíme - starší dceru zapojuji do běžných domácích prací, takže nám všechno trvá dvakrát tak dlouho, ale je u toho zábava 🙂 Taky pro dceru vymýšlím různé tvoření apod. Je toho hodně, co lze s dětmi dělat 🙂

nikitka2323
autor
1. říj 2018

Jono uz se tesim az bude prcek vetsi to uz budu snaze vedet co delat 😊

konidana
1. říj 2018

@nikitka2323 chodila jsem na procházky denně, nekdy i 2x, témeř v jakémkoli počasí:D Mě to vyhovovalo a děcku rozhodně neuškodila, spíš naopak🙂

terkavil
Odpověď byla odstraněná
Zobraz