Štípnutí od komára. Může to být borelióza?

12. zář 2021

Zdravím holky, jen jsem se chtěl zeptat, ségru něco postipalo, a dneska se jí kolem toho začalo dělat bílé kolečko, mohla by to být borelióza?

codal
12. zář 2021

Záleží na tom, kdy ji to štíplo, ta reakce nebývá hned.

autor
12. zář 2021

@codal nejspíš v pátek

codal
12. zář 2021

Mně to přijde brzo, aby se borelióza už projevila..

neomenia
12. zář 2021

Od pátku je to brzy, a další věc - nebylo vědecky dokázáno, že by komáři a jiný bodavý hmyz přenášel boreliózu. I když si to mnoho lidí myslí.

merope
12. zář 2021

@neomenia Já měla za to, že to, že to přenáší komáři, se ví už dávno. Spíše se řeší ty jiné druhy bodavého hmyzu, ale že to některý z nich dělá, to snad je jisté určitě.

neomenia
12. zář 2021

@merope právě že se o tom spekuluje a věří tomu i mnoho lékařů, ale oficiální to není.

merope
12. zář 2021

@neomenia Otázkou pak je, jak by se k ní dostali ti, kteří klíště neměli.

neomenia
12. zář 2021

@merope ne vždycky se dělá serologie a pak je to jen věc dohadů. Některá klíšťata jsou jen nymfy a ty maji půl milimetru, jsou průsvitné a skoro se nedají vidět, jen pokud se velmi pečlivě neprohlednes....

lilian2111
12. zář 2021

Takový kousanec jsem přesně měla a o pár dnů to zmizelo.

drep
12. zář 2021

@merope jednoduše, nevšimli si, že se přisála a pustila nymfa.

saku13
12. zář 2021

Ja mam zkusenosti takove,ze rocni dcerku postipal komar na tvari,ihned to jakoby mokvalo a okolo docervena,ale ne kolo,takovy patvar. Byli jsme u dr,ta ze kousanec no,ale neresila. Mizelo to tak 14 dni a za dalsich 14 se na stejnem miste objevil mokvajici pupinek,znicehonic. Vyzadali jsme si radsi testy na borel a hle,pozitivni! V roce. Kdybychom si ty testy nevyzadali,nasledky si netroufam odhadnout. A bylo to stipnuti od svinaka komara. Pokud,tak zkusim dohledat foto toho stipance.