Poporodni pás - jak vybrat velikost?

karol1996
26. led 2019

Dobry vecer, mám na Vás dotaz ohledně poporodniho pasu na stazeni břišních svalů. Chci si ho objednat, ale netuším, jakou velikost. Mám to brát podle obvodu bříška teď? Nebo jak? Děkuji 🙂

misicka1988
26. led 2019

@karol1996 Já ho kupovala tak, že před těhu jsem měla velikost M, vzala jsem si tedy velikost L. Navíc měl pás ještě 3 řady oček jako u podprsenky, dalo se s velikostí ještě hýbat.

olga_
26. led 2019

Mrkni na rodolad.cz, lepší je šátek rebozo.

biciklissie
26. led 2019

Jako neporadim tu velikost, ale davam vedet, ze kdyby jste mela zajem, tak mam pas na prodej. Jen jednou vytazeny z krabice, jinak naprosto netknuty. Je to velikost tri a ja mam cca 60 kg a sedel by mi. Zkousela jsem zkusebni vzorek v porodnici a je to typ, co mi fyzioterapeutka doporucila na poporodni a pooperacni leceni a take diastazu. Tak treba se vam ta informace bude hodit...

lida9
27. led 2019

taky jsem ho chtela a videla v nem zachranu bricha... no a pak jsem zasla ke schopne fyzioterapeutce, coz byly moje nejlepe vynalozene prachy... svaly musi pracovat, aby se dostali do puvodniho stavu a ne je stahnout a doufat, ze samo se to nejak vyresi . .. tak preji pevne brisko🙂)

karol1996
autor
27. led 2019

@lida9 To samozřejmě vim, termín mám 11.2 a pak svatbu 1.6. :D takže chci do svatby vypadat alespoň z 90% jako před porodem, takže cvičení bude ale chci to podporit ještě pásem 🙂 mám krásný šaty a musím v nich prostě vypadat dobře :D

olga_
27. led 2019

@karol1996 Pásem si můžeš spíš uškodit. Svaly v něm ochabují. Už teď v těhotenství si můžeš vázat ten šátek rebozo, nebo se mu také říká svivalník (viz ten web, na který jsem ti dávala odkaz) a po porodu také. Šátek na rozdíl od toho pásu bříško podepře, podpoří, ale nestáhne tak, že by svaly přestaly pracovat 😉. Mám osobní zkušenost. Na cvičení se mrkni na stránky Ivy Fiškandlové a na její kolegy: http://www.ivafis.cz/kolegove/. Třeba někdo z nich ve tvém okolí trénuje. Tam máš asi tak nejvíc zaručené výsledky. Cvičím po porodu dvojčat a výsledky jsou opravdu vidět. Při cvičení s osobní trenérkou cca jednou za dva týdny (ale spíše se nám to daří míň) a plním domácí úkoly každý den. Za měsíc a půl mně šlo přes pupek deset čísel dolů. Poporodní pás je blbost.

lida9
28. led 2019

@karol1996 jenze to cviceni nejde podporit pasem, prave naopak, ty neco pro sve telo udelas tim cvicenim a pak to nosenim pasu zase pekne pohrbis🙂 4 mesice je dost dlouha doba abys vypadala dobre, nicmene musis vzit v uvahu i dalsi za me podstatnejsi veci, ktere te ovlivni daleko vic : kdyz budes mit spave miminko tak jsi vyhrala, kdyz budete mit 3m koliku a prorvane dny i noci, tak v cervnu budes na odstrel a ne na svatbu😀 a taky pocitej, ze pri kojeni, budes mit vetsi hrudnik nez pred mimcem... tak to chce u satu s tim pocitat... Uzij si svatbu, urcite budes nadherna🙂