Mohou to být vedlejší účnky antikoncepce Yoseffine?

ejdys
23. bře 2023

Ahoj, mám prosbu… 3 měsíc beru antikoncepci Yoseffine. Je fakt, ze teď máme náročnější období co se tyče příprav na sezónu auto závodů atd, takže s přítelem se občas pohadame, nálada na hovno, pak zase dobrý. Tady jde o to, ze můj psychicky stav se za poslední 2 měsíce rapidně zhoršil až k úzkostem, se kterymi jsem úspěšně bojovala cca 3 roky zpátky společně s praskam cca půl roku. Pak jsem vše vysadila Až do Vánoc minulého Roku… To bylo v pohode. Teď mám stavy ze se proste nepoznavam…. Úzkosti, až depky, pocit ze je vše na nic, motání hlavy, bolesti na spancich, blby spani, nervozita, ekzem mezi prsty kterého se 3 měsíce nemohu zbavit. Otázka je jestli je možné ze toto mohu mít diky té antikoncepci? V minulosti jsem antikoncepci také brala a vysadila jsem ji také z důvodu ze mám na nic stavy, jen to byly prášky jiných značek. Tato je nizkohormonalni, ale stejně mám pocit ze na mě má vliv. Doktor řekl ještě vydržet brát a uvidíme. Mate někdo zkušenost? Mám 100 chuti to hodit do koše a proste se chránit jinak. Diky moc a hezky večer

cherie24
23. bře 2023

@ejdys jestli to všechno přišlo s prášky, tak to bude nejspíš kvůli tomu ... Mě přijde, že se o těch vedlejších účincích nějak moc nemluví. I velká spousta doktorů to bere jako úžasnou věc a dělají jakože nežádoucí účinky nejsou. Já třeba měla po antikoncepci v háji žaludek. Začalo to nenápadně, že mě občas bylo blbě, bolel mě žaludek, pak se to začalo stupňovat, párkrát měsíčně, párkrát týdně až jsem nemohla jíst vůbec. Měla jsem ukrutné bolesti žaludku po jakémkoli jídle a moje doktorka mi tenkrát řekla, že to rozhodně není z antikoncepce, že je to blbost. Měla jsem 45 kilo pro svých 172 cm a doktorka i mamka mě chtěli poslat na léčení s hlavou. A světe div se po vysazení jsem se normálně najedla. 🤦

levandule_k
24. bře 2023

Když máš chuť ji nebrat, tak bych ji nebrala a chránila se jinak.

Já nic takového nezažila u antikoncepce, ale to nic pro tebe neznamená. Klidně ti to může způsobovat. Jestli vysadíš, dej vědět, jestli se to zlepšilo.

Na ekzém zkus lopuchovou mast. Jsem použivala od Dr. Popov, koupíš v běžné lékarně. Zažila jsem i rozpraskanou kůži do krve. Mast mi hodně pomohla.