Antikoncepce. Můžu po podezření na trombózu užívat nízkohormonální antikoncepci? Může se s antidepresivy?

Zodpovězené
12. led 2021

Dobrý večer,

po podezření na trombózu jsem musela vysadit antikoncepci. Vše se vrátilo do normálu, ale chci se zeptat ...

Mohla bych užívat nízkohormonální antikoncepci? A nevadilo by to, i když beru antidepresiva?

Nebo by ta nízkohormonální antikoncepce nepůsobila s antidepresivy?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

antidepresiva a antikoncepce - lze užívat společně.
Trombóza a antikoncepce - je nutné, aby Vás individuálně řešil gynekolog ve spolupráci s hematologem. Univerzální odpověď pro všechny bohužel neexistuje. Užívání kombinované hormonální antikoncepce ale nebude nejspíše možné. V úvahu by mohly přicházet tzv. minipilulky.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz