Duphaston u 15leté dcery. Je něco přírodního na úpravu cyklu?

weronicam
19. pro 2023

Dobrý den,dcera která má 15 let v říjnu krvácela 3 týdny po utz byl nasazen Norethisteron krvácení přestalo. Pak další cyklus začala brát Duphaston 15dc až 24dc . Má ho ještě na 2 měsíce ale já už s tím nejsem nějak v souladu🙄Nechci ji ho už dávat a raději přistoupit na přírodní léčbu mohli by jste doporučit něco přírodního na úpravu délky menstruačního cyklu? Dostala ten Duphaston právě na to že měla krátké cykly 21 dní ale všichni říkají že se to léty postupně upraví samo ....... přece jen menstruuje teprve "3 roky" a nechci už do ní cpat další 2 balení hormonů. Co by jste doporučili za lék na přírodní bázi? Děkuji za rady 🙂

lenatko91
19. pro 2023

Do tak mladé holky bych necpala vůbec nic, ani bylinky… když už, tak kontryhel třeba, ale v tomto věku ještě cyklus není ustálený, to chce nechat na přírodě a nerýpat do toho

weronicam
autor
19. pro 2023

@lenatko91 Takže máme zkusit ten kontryhel? A jak se pije ten čaj prosím? Už ji další balení nedám těch hormonů.

1772
19. pro 2023

Myslím, že třítýdenní krvácení je škodlivější a horší než dvou-tří měsíční hormonální léčba. Nechala bych to na lékaři a nesnažila bych se o přírodní alternativu.

lencaa11
19. pro 2023

@weronicam moje dcera má 12 let měla první Ms a teď už ji nemá za moje Dr řekla že dokud není nějak aktivní nemá se to vůbec řesit a už vůbec jako matka bych nedala takovej sajrajt až bude jednou chtít děti může podekovat těmto lékům až to nepůjde cyklus 21 není v jejim věku něco co bych řešila tím to hnusem ...vy jste za dceru zotpovedna tak bys te měla dát na svůj pocit- už jste sem jednou psala myslím a🤔 a pořád jí to dáváte 🫣

weronicam
autor
19. pro 2023

@lencaa11 No ona brala ten Norethisteron na zastavení krvácení a pak jeden cyklus ten Duphaston máme ještě další 2 balení ale to už ji dávat nechci právě. Tak jsem chtěla vědět jen nějaké přírodní alternativy. A asi změníme lékařku.

weronicam
autor
19. pro 2023

@lencaa11 No právě že zítra by měla brát 2 balení ale to už ji nedám 🙄

lencaa11
19. pro 2023

@weronicam vůbec bych tohle neřešila je to mladá holka cpete ji něčím co dávají ženám které mají problémy s Ms nebo něco v cyklu ale pro holku 15+ to nikdy určitě bych změnila lékaře jako od stolu dát hormony bez toho aniž by dcera byla na odběru krve skze hormony ,štítnou žlázou atd ..ultrazvuk že třeba může bejt endometrioza ,cysta mi přijde divné vy jste matka a vám dcera v budoucnu za to poděkuje ...zaměřila bych se max na jídlo ,pohyb ,stres ,max nějaký vitamin zinek ,železo ,B atd...

weronicam
autor
19. pro 2023

@lencaa11 utz ji Dr dělala ale odběry ani hormonální profil ne

lencaa11
19. pro 2023

@weronicam asi bych změnila lékaře hormony uklidila a radši dát nějaký vytamin nic jiného

weronicam
autor
19. pro 2023

@lencaa11 To určitě změním 🙄 už teď si vyčítám že jsem ji vůbec dala to první balení 😞

ileni
19. pro 2023

@weronicam vážně si necháte na internetovém fóru radit od někoho, kdo není schopen napsat bez chyby jedinou větu? Jinak mě na tyhle problémy pomohla TCM, ale vím, že to není pro každého, že někteří lidé tento směr léčby neuznávají

weronicam
autor
19. pro 2023

@ileni A co je TCM ? Zdali se mohu zeptat ?

te_reza
19. pro 2023

Norethisteron zamává kolikrát i s dospělou ženskou, na ten bych se fakt vyprdla. Zkusila bych bylinky, já si hned v 15 šla pro antikoncepci, protože ms byla pořád velmi nepravidelná a bolestivá.

weronicam
autor
19. pro 2023

@te_reza Norethisteron měla na zastavení krvácení. Teď jsme brali ten Duphaston první cyklus a máme ještě 2 balení a ty už dávat nechci právě 🙄

ileni
19. pro 2023

@weronicam tradiční čínská medicína. Na stránkách lze dohledat terapeut ve vašem okolí. Mají i aplikaci, kde se dá vyplnit dotazník+ foto jazyka a na základě toho přijde do emailu doporučení na bylinky

weronicam
autor
19. pro 2023

@ileni Aha ,tak to je dobré vědět. Děkuji 🙂

1772
19. pro 2023

@ileni
@weronicam Jedno balení asi nemá smysl. Riskujete problémy z krevní ztraty

weronicam
autor
19. pro 2023

@1772 Z jaké krevní ztráty?

1772
19. pro 2023

@weronicam tři týdny krvácení je hodně, pokud by se to opakovalo a neregulovalo, tak by změny v krevním obrazu určitě byly. Organismus to zatíží více než dočasná hormonální úprava.

weronicam
autor
19. pro 2023

@1772 To měla v říjnu kdy ji nasadila Dr Norethisteron na zastavení pak už byla menstruace normální i teď měla normální tu poslední. Jen 2 dny hodně silnou po hormonech . A stejně při užívání toho duphastonu 6 dní špinila 🙄

levandule_k
20. pro 2023

Kontryhel podporuje nárůst děložní sliznice, proto se doporučuje při problémech s otěhotněním, kdy se má brát prvních 14 dní cyklu a pak pauza, při nepřetržitém užívání může posunout ovulaci nebo ji vymazat. Nejsem si jistá, jestli je kontryhel vhodný, asi bych šáhla spíš po drmku. Ale che to vyzkoušet, co sedne. Zkusila bych i jeřáb ptačí. Na problémy s cyklem je i řebříček. Účinky bylinek lze dohledat na stránkách bylinkyprovsechny, odtud čerpám informace já.

Já bych dceři zkusila dát kapky od bylinkáře a doktora s názvem hyper mens, které jsou na nadměrné krvácení, má ty směsi dobře vychytané. https://www.bylinkovydoktor.cz/eshop/bylinkove-...

weronicam
autor
20. pro 2023

@levandule_k Dobře děkuji 🙂 určitě si vše pročtu a něco vyzkoušíme 🙂 určitě to bude lepší než do ní dávat umělé hormony a rokama se to snad ještě upraví samo 🙂moje mamka taky s tím právě v pubertě měla problémy 😏

hafika
20. pro 2023

@weronicam Mě ještě doktorka poradila pupalkový olej, mě to na silnou MS a malinko nepravidelný cyklus pomohlo nejvíc.

weronicam
autor
20. pro 2023

@hafika Dobře, děkuji 🙂 to máte dobrou lékařku když vám poradí bylinky místo hormonů 😉

levandule_k
20. pro 2023

@weronicam Oni lékaři bylinkám často nerozumí, protože se to nestuduje a pak je problém se studiemi, já nemám představu, jak které bylinky, které mají vliv na cyklus prošly/ neprošly studiemi, takže to může být z jeho profesního hlediska dost problém něco takového doporučovat. Pak je to doporučení na úrovni "mé kámošce pomohlo tohle". Účinnost dané bylinky pak ovlivňuje i to, kdy se sbírá a jak dlouho se luhuje čaj. Třeba kopřiva by se měla sbírat jen do 20. května, pak v ní prudce narůstá dusíkatých látek a ne všichni tohle ví...

weronicam
autor
20. pro 2023

@levandule_k Už jsem objednala ty kapky hypermens tak uvidíme 🙂2 balení jedno i pro sebe mám hrozný Premenstruační syndromy 🙄

levandule_k
20. pro 2023

@weronicam Budu ráda, když mi napíšeš zkušenost. Nevím, jestli na premenstruační syndrom nemá nějakou jinou spec. směs., kdyby hyper mens. nezabrala, zkus tinkturu z drmku samostatně.

Známému třeba zabrala tinktura na alergii.

Dle nařízení EU ani nemůže na těch stránkách psát léčivé účinky tinktury, protože bylinky nejsou oficiálně schválené léky. To jen tak pro zajímavost.

weronicam
autor
20. pro 2023

@levandule_k A jaký máš názor ty osobně na hormonální léčbu? Známá z toho měla trombózu 🙄

zekrt
20. pro 2023

Kotvičník je taky fajn. Na PMS je dobré brát týden před menses hořčík a železo.