Borelióza?

6. črc 2024

Ahojky,mám takový dotaz......od pondělí se léčím s infekcí v krku s antibiotiky(ty mám na 10dní)no a v noci na dnešek mě něco kouslo, protože ráno jsem si to začala drbat,pak jsem si to samozřejmě namazala gelem ,ale teď ten flek vypadá jako od boreliózy....štípanec,kolem bílé ohraničení a nad ním ještě jedno růžové ohraničení.Myslíte,že se jedná skutečně o boreliózu? Protože flek se přeci při borelióze udělá až za několik dnů a většinou na jiném místě...... Někdo zkušenost?Předem díky za rady.

holkadonepohody
6. črc 2024

Ahoj, měla sem flek na tom samém místě . Dr mě raději prelecila antibiotiky

domza
6. črc 2024

U Boreliozy muze být flek na daném místě ale opravdu se začíná objevovat tak po týdnu. Jak je teď ten flek velký? Roste a v prostředku bledne?

autor
6. črc 2024

@domza velikostně jako pětikoruna .Posílám foto

domza
6. črc 2024

Nedávno jsem to řešila u dcery. Tohle zatím na Boreliozu nevypadá. Pokud se do dvou dnů zvětší a uprostřed bude výrazně blednout tak bych šla k doktorce. Jestli to bude do dvou dnů mizet, tak to Borelioza určitě není 🙂.

autor
6. črc 2024

@domza já si mám naštěstí v pondělí volat jak jsem na tom,tak se kdyžtak zmíním..Jsem zvědavá co z toho nakonec bude🙈

lilian2111
6. črc 2024

Měla jsem úplně stejnou reakci na stipanec. Za mě to borelioza není

berenika39
6. črc 2024

Flek od boreliozy vypadá jinak. Objeví se později, než po štípnutí.

neomenia
6. črc 2024

Ne. Toto není.

patypresdevaty
7. črc 2024

Ne, toto je prostě reakce na štípnutí jako takové.

konidana
7. črc 2024

Vzhledem k tomu, ze mas 10dni atb, tak i kdyby to byla borelioza, tak se prelecis. Ale podle mne to na ni nevypada.