Má cenu měnit si výši RP kvůli jednomu měsíci?

aurelie34
26. pro 2019

Hezký večer, pobiram rodičák na syna a čekám druhé dítě, které se má narodit koncem února. Rodičák mi končí v únoru. Vzhledem k tomu že se RP zvedl na 300 tisíc tak bych mohla mít za leden částku navýšenou. RP mám přes příjmy manžela. Ten měl průměrné 25 000 Kč a momentálně mám RP na měsíční částce 11 900 Kč. Myslíte si že má cenu jít na úřad a řešit to kvůli jednomu měsíci? Ani nevím kolik bych mohla maximálně dostat.

gruyerre
26. pro 2019

@aurelie34 to záleží na tobě, jak moc ty peníze chceš nebo potřebuješ... Pár tisíc bys na tom rozhodně vydělala.

balogis
27. pro 2019

Ahoj,já nastupuji na další md 1.3 2020.RD na syna,dva roky ,beru teď 17500 Kč ,přes příjmy přítele,abych do nástupu na md stihla celý vybrat.Tykaly by se mě tedy ty dva měsíce a rozhodla sem se to nechat být.Jsem těhotná,do toho se stěhujeme,doma dvě děti a do toho všeho představa jak někde úřaduju "navíc"-uz teď to přehlasovani trvalého bydliště, doklady atd je dost-me mučí.Urady kvůli tomu budou dle mě praskat ve švech a to bych se pro pár tisíc zbláznila,ale záleží také na tom,jak moc ty peníze potřebujete

janinacermak
27. pro 2019

Pochybuji, zasáhne Ti do toho mateřská na druhé dítě.

efith84
27. pro 2019

Kdyby jste měli zařízenou datovou schránku tak jste veškeré věci co se týče úřadů mohly řešit z domova😊

aurelie34
autor
27. pro 2019

@janinacermak nemám na ní nárok

krtikkrtovaty
27. pro 2019

Jsem na tom podobně. Beru RP, v unoru nástup na MD. Kdybych musela řešit navýšení přes chlapa, tak na to kašlu - řešit potvrzení a jeho vyměřovací, ale protože jsem měla vcelku pěknou PPM, tak jsem stáhla formulář a poslala poštou. V průvodním dopise napsala, kdy jsem dokládala vyšší vyměřovacího základu a že chci zvednout na maximum. Ač jde o jeden měsíc, ale pár tisíc, co se doma neztratí, mi to udělá. Osobně se mi tam fakt nechce, stačí, že v lednu půjdu ukončit RP až budu mít papír na MD, snad už tam nebude moc lidí...
Takže záleží pokud tam máš doloženo kolik max. můžeš brát zkus to poslat poštou...

balogis
27. pro 2019

@krtikkrtovaty na ukončení RP se musí při nástupu na další MD na úřad? Chjooo

balogis
27. pro 2019

Holky když rp doberu k poslednímu únoru a na md nastupuju 1.brezna tak to někam musím jít hlásit?

krtikkrtovaty
27. pro 2019

@balogis No pokud to nedobereš vše, bude pokračovat a přijde ti další měsíc, tak to pak budeš muset vracet.

balogis
27. pro 2019

@krtikkrtovaty no příspěvek by mi poslední měl přijít za únor -akorat mi to vyjde že doberu celou částku- a pak nastupuju hned na md

krtikkrtovaty
27. pro 2019

@balogis No a netýká se tě navýšení? Když máš ještě výplatu ještě za leden, únor? Ono tam totiž těch 80tis. najede automaticky (pokud teda nekončíš dovršením 4 let dítěte).

balogis
27. pro 2019

@krtikkrtovaty týká se mě navýšení ale rozhodli sme se že o to žádat nebudeme jelikož už teď beru vysoký příspěvek abych to do další md stihla vybrat a vzhledem k maximální výplatě RD měsíčně nám uteče jen pár tisíc,do toho se stěhujeme a nevím jak by moje nervy zvládly úřady plné lidí 🙈

krtikkrtovaty
27. pro 2019

@balogis Ale ten problém je, že žádat právě nemusíš - najede ti to a bude ti ta částka právě chodit dál dokud nevyčerpáš.

balogis
27. pro 2019

@krtikkrtovaty a sakra,já myslela že se to automaticky nástupem na další MD zastaví a Rp přestane chodit,no to jsem naiva 😱

balogis
27. pro 2019

@krtikkrtovaty no po novém roce tam musím stejně kvůli změně trvalého bydliště tak snad mi poradí i s tímhle,moc díky za info,jak sem věděla,že mi o to zvyšování nejde že to nechám "propadnout" tak sem si o tom nic nezjišťovala

krtikkrtovaty
27. pro 2019

@balogis Ono je kolem toho fůra zmatků. Bohužel. A bordel je, že u nás úřady mezi sebou nekomunikují, nevím proč si prostě nemůžou předat info. Takže vlastně na ÚP neví, že na tu MD budeš nastupovat, proto je to takhle složitý. 🙈