Mohl by být už ten správný čas odplenkovat?

cherie24
16. čer 2021

Ženy, moje malá má 21 měsíců a nechce na sobě nosit plínky. Prostě si ji hnedka sama sundá. A i když do plínky něco udělá, už dost často plínku sundavá a říká, že tam má fuj. Tam jsem si říkala, že by to mohlo konečně znamenat, že plínky nechce a že je ten správný čas na tom zapracovat. Jenže já po ní pořád jenom uklízím loužičky a pračka jede nonstop. Pořád ji posazuji na nočník, sedím u ní 2 hodiny, pořád se jí ptám a pak se zvednu pro pití nebo jen ohřát oběd a ona se mezitím 2x vyčůrá. Venku jí pořád posazuji na bobek, ona to jakože zkouší, nikdy nic a za minutu si načůrá do bot. Tak já nevím, mám vytrvat a zkoušet nebo na to ještě není připravená? Kdyby se aspoň někdy vyčůrala do nočníku, viděla bych nějaké to světýlko na konci tunelu, ale takhle si říkám, jestli to má cenu zkoušet 🙄

aneta_v
16. čer 2021

@cherie24 jak dlouho tahle čůrací sranda trvá?

cilkat
16. čer 2021

Bohužel jsme taky měli odmítání pleny takhle před druhým rokem v době, kdy ještě vůbec nevěděl, že čůrá. Musela jsem plinu vrátit. O čtvrt roku později už to byla jiná písnička.

cherie24
autor
16. čer 2021

@aneta_v zkoušíme to cca 2 týdny venku, 2 dny intenzivně doma, ale plínku si sundavá už delší dobu, takže to tak trochu zkoušíme cca 2 týdny.

aneta_v
16. čer 2021

@cherie24 tak to je ještě docela krátká doba. Buď zatnout zuby a vydržet, já to vydržela s 21 měsíční dcerou 5 týdnů (u nás teda tehdy bez úspěchu), nebo vrátit plínu a odložit. Ve 2.5 letech byla dcera ze dne na den bez plen a s minimem nehod

cherie24
autor
16. čer 2021

@aneta_v nevím no, asi se jí budu muset pokusit nějak vysvětlit, ať si tu plínku nechává. Přijde mi, že si zatím neuvědomuje, že bude čůrat. Včera si třeba řekla, že kaká. Posadila jsem na nočník, pochválila, super, dneska 2x kakala a vůbec jí nenapadlo říct, sednout si na nočník. První den bez plínky si i sama dřepla a vyčůrala se, tak jsem měla radost a teď už si prostě týden čůrá do bot 🙄

aneta_v
16. čer 2021

@cherie24 jj připomíná mi to přesně těch 21 měsíců dcery 😊

eliska_f
16. čer 2021

Ja bych nechala bez pleny a zavedla odmenovaci systém - udělá něco do nočník dostane odměnu (u nás fungoval panák vody s trochou džusu nebo sirupu jen na obarveni, jinak pil jen vodu). Holčička je dle mého připravena, ale nechápe kam a proč to má dělat. Odmenovaci systém by ji v tomto ohledu pomohl ukotvit (my odmenovaci první měsíc - odplenkovan na konci 17.mesice - pak už vůbec nechtěl odměny).