Jak poznám, že je dítě spokojené?

26. dub 2023

Ahoj mamči takovej trochu debilni a nenormální dotaz...ale jak poznám že je třeba naše dítě s námi šťastné a spokojené.?dost často nad tím přemýšlím...už jen kuli tomu že můj chlap je puntičkář a má hroznou panickou hrůzu z toho že ten prcek všechno zničí tak je o nás dost omezení.Byt máme malý takže ani nějaký veliký prostory,travime spoustu času venku když to jde a po hernickach,na cvičení,na plavání...Ale je to dost často tohle nesmíš,tohle se nedělá atd ...malému je 20 měsíců,krásné mluví ve větách,říká spoustu básniček,krásné prospívá je veselej umí si sám hrát,je chytrej rychle se učí...Umí bejt ale taky pěkně vzteklej když se mu v něčem nevyhoví atd ..a jak tak sedím,pozoruji ho jak usina a přemýšlím nad tím jestli je vlastně vůbec šťastnej a spokojenej...🤦🤦🙈🙈je pitomá co?ale někdy mě takové věci prostě napadají...tak kdyby měl chuť se semnou někdo v klidu a bez arogantnich poznámek treba pobavit budu rada a i mě uklidnit😂🤛

galatea_a
26. dub 2023

Miluješ ho? Miluješ. Staráš se o něj, jak nejlíp dovedeš? Staráš. Tak je spokojený. ❤

autor
26. dub 2023

@galatea_a samozřejmě...miluju víc než sama sebe je to pro mě to nejdůležitější co v životě mám...❤️snesla bych mu modré z nebe kdyby to šlo...jsme sice kompletní rodina,žijeme tak nějak normálně ale taky máme s přítelem svoje negativa a já mám takové myšlenky že by mi bylo líp bez něj ale...prostě nejsem úplně nejšťastnější co se vztahu týče...ale sem úplně nejšťastnější na světě za to že mám tak uzasnyho,sikovnyho a chytryho syna a snažím se mu tu lásku dávat najevo každý den od rána do večera...i když jsem na něj taky někdy nepříjemná protože moji trpělivost dokáže pěkně zkoušet😂❤️a proto si asi říkám jestli mě má rád atd atd atd...😂😂😂

galatea_a
26. dub 2023

Samozřejmě, že tě má rád, moc. Akorát když zrovna ty nejseš šťastná, tak to může vycítit, ale chápu, že vztah s chlapem může být dost komplikovaný. Možná o tom přemýšlíš, protože právě ty moc šťastná ve vztahu nejseš.

sorboni30
27. dub 2023

Spokojena maminka, spokojene miminko se říká.. Mám 14 měsíční dceru. Když jsem v klidu, směju se..je ona usměvavá, spokojena.. Když jsem nervózní, mám toho moc..ona je plačtivá a kňoura. Pozná to...

lida9
28. dub 2023

podle me uz tim, ze se zabyvas touto otazkou, je ukazka toho, ze jedete tu spravnou cestu... kez by kazde dite melo maminku, ktere se tato otazka honi hlavou🙂

jane46
29. dub 2023

Ja si myslim, ze dokud je dite male, tak hrave poznas ze je nespokojene 😉 V puberte uz bude zase nespokojene docela casto i kdyz bez duvodu a pak naopak prejde do veku, kdy uz kdeco chape a nechce treba rodice ranit atd., to teprve budeme tapat 😁
Kazde mame obcas proleti hlavou, zda maji jeji deti vse co potrebuji, zda na nich nase ruzne "chyby" nenechaly nasledky, co z nich vyroste, bavi je to s nami, chapou co jim vysvetlujeme o zivote a ze to neni vse jen ruzova pohadka.
Podle Tveho popisu mas uzasneho a spokojeneho syna, ktery vas oba miluje. A Ty delas pro nej maximum. Plus ukazat (v rozumne mire, s nadhledem a selskym rozumem) i hnev, smutek, unavu atd. neni na skodu 😉

sylvka
29. dub 2023

Poriď si ještě mnohem n.dve děti . Nebudeš mít čas,myslet na blbosti.