Jak odnaučit plenky na noc?

20. čer 2021

Ahoj maminky, trochu se stydím, tak píšu anonymně. Dceři budou na podzim 3 roky a stále má plenky na noc. Přes den je bez plenky od roka a půl. Odpoledne už spi jen výjimečně, a to zvládne bez nehody. Rovnou se přiznám, že se mi do odnaučování vůbec nechce. Máme ještě miminko, v noci kojim a ještě řešit čůrání starší...🙈 Každopádně bych se ráda poradila, jak jste plenky na noc odnaučili? Děkuji 😊

leilinka1234
20. čer 2021

Na noční čůrání má čas, neřeš to 🙂 to musí dozrát v mozku. Má čas... Moje starší je pětiletá a stále jí v noci nevěřím. Plínu teda nemá, ale pokud vidím, že před spaním víc pije a vím, že další den nebude čas na případné praní, na čůrání jí budím.

neomenia
20. čer 2021

Do pěti let je to ok. Neřeš nic.

biciklissie
20. čer 2021

Mám taky dceru a taky ji budou na podzim tři roky. Tez je cca od roku a půl nebo roku a třičtvrtě přes den bez plen. Na spaní měla až do teď, včetně odpoledniho spánku. Hrozně ve spaní curala, kolikrát ráno procurana durch. Začalo se to samo měnit před pár týdny, že byla plenka sucha a nebo skoro. Hodně jsme o tom mluvili, že to zkusíme, spát bez ní. A teď pár dnů zpět jsme to fakt zkusili, zatím dvě noci a dva denní spánky a bez nehody. Mám pod ní podložku, kdyby neco. Poprvé dostala dárek, menší za odpolední spaní a větší za noc bez nehody. Pokud mívá plenu suchou, zkusila bych to. Pokud ne, kašlete na to. Když by se to nepovedlo, tak co, plenu vrátíte. Budit se mi taky nechce, když by si v noci řekla, tak jasné, ale jinak tedy budit ji, to mi prijde kontraproduktivní. Sama ale tedy akorát začínám...

vendelinka08
20. čer 2021

Az k tomu dozraje, tak pleny na noc nebude potřebovat. Neřeš to tolik.. vše má svůj čas a nesrovnavej s jinými. Třeba to bude za týden třeba za měsíc. Hlavně to chce klid.

palja
21. čer 2021

Taky mám dceru 3 roky, na plínky si už zvykla, takže by je snad měla napořád. Normálně jsem jí plinku vzala i na noc, několikrát se za noc vzbudí sama a jde na nočník. Na matracich máme nepromokavé chrániče, takže kdyby se stala nehoda, tak to prostě vyperu.

leniczka23
21. čer 2021

Plinku normálně nech a až bude suchá plena ráno, nebo se sama začne budit na čůrání pak je ten čas. Pro děti je mnohem horší hlavně psychicky, pokud se každou noc pocuraji, byť tobe to nevadí protože tam bude chránic matrace, než když bude mít plenku. Můj syn k tomu dozrál až skoro ve 4 letech. Paní doktorka mi právě říkala že netlačit, nechat plenu, mají opravdu čas až do 5 let. A budit dite v noci je absolutně k ničemu. Protože pak to není o tom, že to dítě zvládlo, ale zvládá to spíš rodič. Fakt není kam spěchat. 😉

mamikry
21. čer 2021

Jak se tu pise, nechat, dokud je treba. Nas mladsi mel v noci plenku skoro do 4 let. Pres den bez nehod, ale v noci proste tvrde spal a pocural se. Jeste do nedavna spal na nepropustnem prosteradle pro jistotu.

autor
21. čer 2021

Děkuji moc za názory, ještě tomu tedy dám čas. Malá se obzvlášť teď, jak jsou horka, naleje před spaním vodou a pak je jasný, že do rána nevydrží no. Občas je plinka rano suchá. Asi si tedy dělám zbytečné starosti. Když ony ty babičky pořád povídají, jak v jejich době byly děti bez plen ve dvou letech atd a já si pak říkam, jestli se nesnazim málo 😌😁

chrystyanna
21. čer 2021

Jo oni tvrdí klidně i v roce.. Ale už neřeknou kolik teplacku pak večer hazeli do vany na premachani ;)
Ono když se dávali jen látkové plenky, co se museli prat(vyvaret), žehlit, skladat.... Tak se holt sebrali, co nejdříve..

autor
21. čer 2021

@chrystyanna Jojo to souhlasím, taky bysme jinak chvátali, kdybysme měli všechny ty pleny prat.