Prasklinka na bradavce, za jak dlouho se zahojí?

barbarra
28. únor 2016

Mám 12ti denní holčičku. Už z porodnice jsem přišla s bolavými prsy. V pátek (před dvěma dny) jsem měla schůzku s laktační poradkyní. Poradila jak na to lépe-měly jsme špatnou techniku sání. Teď snad už je to v pořádku. Na levém prsu mám docela velkou prasklinku.
Za jak dlouho se to zahojí?
Mám z toho prsu kojit nebo jen odstříkávat a nechat to zahojit?
Čím to léčit? Kdo mně s tím pomůže, můj gynekolog?
Jsem z toho šílení bolestí, při každým kojení úpím bolestí a bulím.

blahova_andrea
28. únor 2016

Gynekolog ne.spis zase laktacni.nejlepe hodne vetrat a mazat purelanem.take jsou mezvadne hydrogelove polstarky od medely.tato trojkombinace mi zachranila kojeni a prsa😉

hojda
28. únor 2016

Kojit, ale polohu upravit tak, aby prasklina byla v koutku úst (nižší tlak na ní). TAky to znám, zatínala jsem při kojení nohy na nohách v pěst. První 3 až 4 týdny jsou nehorší, pak už si prsa zvyknou. Větrat mazat můžeš třeba Purelanem (teď ho mají i DM, nebo hemagelem).

barbarra
autor
28. únor 2016

Snad to bude časem lepší, už mám sto chutí s kojením praštit...

misicka1988
28. únor 2016

@barbarra Ono to chce opravdu vydržet.... Přejde to , ony si i bradavky zvyknou , a pak to bude už hračka 🙂 Prošla jsem si tím samým , několikrát jsem měla dokonce i teplotu , a prsa byla tzv. "zapálená" . Nakonec jsem kojila syna 2 roky a 3 měsíce 😀

blahova_andrea
28. únor 2016

@barbarra to urcite nedelej.na to je casu je casu dost.zkus to vylecit a treba bude lip.ja jsem blby priklad.ja u toho trpela osm mesicu☹ no ale dceri je rok a pul a kojim dal.hele vzdat to muzes vzdycky, kdyz to fakt nepujde.ale kdyz to vybojujete, tak je to pak fakt super.ty gelove naplasti i purelan pusobi a hoji fakt rychle.nestacila sem zirat.doma prsa co nejvic ven.ono to pareni se ve vlhke vlozce pomaha apis mykozam nez hojeni.to je dalsi vec...moucnivka a spol. Potvory, co podporuji ragady a blbe se to leci. Ale i to se da zvladnout.ja nejsem zadna extra kojna.u syna sem nemela podporu a informace a taky to vzdala a byla sem z toho dlouho spatna. U dcery sem to pak vybojovala diky te spatne zkusenosti a taky diky jeji tvrdohlavosti.odmitala vsechny lahve, vsechny um, nechtela ani odstrikane mm...proste jedine original obsah i obal😀 takze ja proste "musela" aby mi neumrela hlady.ale nelituju ani jednoho toho probreceneho kojeni.tak vam dej jeste chvili casu 😉

barbarra
autor
28. únor 2016

Kdyby člověk aspoň věděl , jak dlouho to může takto trvat, líp by se to snášelo, ale takhle je to děs. Děsím se chvíle , kdy se malá probudí bude se sápat po prsu.

hojda
28. únor 2016

@barbarra První měsíc je nehorší, pak už to půjde neboj!

emisekkk
28. únor 2016

nechci děsit, ale mně si bradavky nezvykly nikdy - ač dle poradkyně - technika přikládání a vše okolo bylo v pohodě, tak jsem měla tak cistlivé bradavky, že až praskaly do krve. Matlala jsem na ně kde co a chodila doma futr nahoře bez...ať se to větrá...odstříkávala těsně před kojení, aby si mimino vzalo líp dvorec do pusy a stejně to nepomohlo. Takže jsem všechny 3 děti kojila přes kloboučky - chvála jim.

drakenn
29. únor 2016

Ja vetrala a mazala gencianovou violeti. Do cca 5 dnu se to zatahlo