Nenažranost? Nakojím, za půl hodiny chce zase, pak blinká

masty7
3. dub 2017

Holky syn mi poslední dva dny začal dělat to, že ho nakojim a za půl hodiny chce zase.. ale když mu dám, tak blinka... pak straaaaaaaaasne dlouho trvá než usne, třeba i dvě hodiny.. Vždycky usnul hned po kojení a teď tohle, tak nevím co dělat. Můžete mi poradit? Je mu 10 dní..

masty7
autor
3. dub 2017
absintka19
3. dub 2017
verunka11221
3. dub 2017

Mladej mi to delal taky. U nej zabralo kdyz sem ho dala behem kojeni rihnout.

terezapetrova
3. dub 2017

@masty7 ten termín nenazranost mě ve spojeni s 10ti denním novorozencem tedy dostal, kdyby to byl 17ti letej pubertak tak prosím ale takhle. . Teprve k sobě hledáte cestu, dej mu kdykoliv, režimy se meni, bolest bříška ? A xxxx možných dalších veci

puresin
4. dub 2017

@masty7 Myslim, ze chce spis byt u Tebe, citit teplo a mit neustalou jistotu mlika, nez ze by mel hlad. Zkus ho jen chovat, nosit, mazlit. A treba i dudlik. Ja s detmi prochodila pantofle, jinak by me sezraly. 😁
"Nenazrany" urcite neni, vzdyt sam broucek jeste poradne nevi, co chce.

dora13
4. dub 2017

Je to uplne normalni, desetidenni dite je jeste poloslepe zviratko, ktere netusi, kde je a co se kolem neho deje, ty jsi pro nej jedina vec, ktera dava smysl. Ja s prvnim synem sestinedeli de facto cele prokojila, je to normalni.

kristynatita
4. dub 2017

Bude mit prdy. My meli uplne stejny scenar. Nakojil se a za pul hod rval zase, a jelikoz mel rustovy spurt, vim zpetne, tak prso nikdy neodmitl a triskal se znovu. Strevni kolika.

lovelylion
4. dub 2017

Tomu se rika materska laska....... hnus neco takoveho napsat o miminku. Misto, aby jste si uzivali ze jste spolu...... no nektere zenske by vazne nemely mit deti.

normalnimatka
4. dub 2017

a podle čeho soudíš, že chce krmit? pláč může signalizovat sto jinejch věcí...
jinak viz. výše...

luciina
4. dub 2017

@lovelylion jeeeežiš nehroť! Zbytečný ... 🙄

dokument
4. dub 2017

mne syn blinkal do 8. mesice celodenne. Porad ublinkaval. A taky to byl zrout, to bylo silene, porad jsem musela kojit. Koliky nemel. Ja nevim, myslim si, ze kdyz ublinkaval, tak mel rychle zase hlad a tak to slo porad dokola. Akorat to nedelal na zacatku, az tak od 2. mesice to zacalo. Jak se naucil rihat. S tim zacal i blit. Koliku nikdy nemel, od narozeni nikdy. Jedla jsem cokoliv.

blecha94
4. dub 2017

@lovelylion Některý ženský by zase neměly mít přístup k internetu. 😂

kacenka115
5. dub 2017

@lovelylion tomu se nelze nesmát 😅

terezapetrova
5. dub 2017

@kacenka115 mohu se zeptat co je vtipné? 🙂

martiniquest
5. dub 2017

Autorko, mozna nevis, ze kojeni neni jen o syceni se mlekem, ale predevsim o fyzickem kontaktu a pocitu bezpeci. Muj syn byl v 6N na prsu nonstop, do 3 mesicu pak kazdou hodinu a nyni v necelych 8 mesicich se koji kazde cca 2hod a v noci se pricucne kazdou hodinu, podudla a usne. Dej svemu synovi, co potrebuje. A ze blinka. Jiste, mleko tece proudem a on nema jinou moznost, nez jej vypit, kdyz chce byt s maminkou. Ale zaludek je preplneny, tak prebytek musi ven. Je to zcela normalni. Kojeni na pozadani je prirozena vec. Oproti tomu stoji nazor, ze dite ma byt kojeno kazde 3hod. Udelej si na to nazor sama. Ja si o tom myslim sve.

superkousky
5. dub 2017

@lovelylion Moc to prožíváš ...Kdyby jsi slyšela moje výrazy,když jsem měla první,tak by tě trefil šlak. Dceru jsem nakojila půl hodiny spala (když se zadařilo) ,pak 2hodiny řvala a pořád dokola.Přestalo to,až když jsem se po 3týdnech na kojení vykašlala a dala UM.Málem mi z toho tenkrát hrábolo a výsledek je ten,že mám děti tři.Krásné ,zdravé ,spokojené ....

lovelylion
5. dub 2017

@superkousky asi ano. Ale to je proto. Ze mam deti vymodlene.... mam 2 letou dceru a cekam za par tydnu dva kluky. Ale me moje deti staly 200 tisic a v zivote bych se o nich takhle nevyjadrila. Taky jsem mela problemy s kojenim, a kdybych se upinala na kojeni, tak jsem dneska misto inzenyra blazen. Protoze mi strach o dite, ze mi umre hlady bez Mm malem vyvolalo laktacni psychozu....jeste, ze jsem okolo sebe mela lidi co me vcas probrali a sla jsem na umelou stravu a detatko bylo nadmiru spokojene......nedovedu si predstavit co ta pani bude delat az bude.mit mimi treba 40 ,horecky, bude zahlenene, budou bolet zuby, nedej boze neco horsiho.....

lovelylion
5. dub 2017

@blecha94 a nektere by mohly pouzivat mozek a empatii....

terezapetrova
5. dub 2017

Tak tím titulem se to teď vysvětlilo 😇

terezapetrova
5. dub 2017

@lovelylion paní jen pravděpodobně vyřízena díky 6ned zase nenapsala nic kvůli čemu je nutno se takhle rozčilovat 😉

hop_ita
5. dub 2017

Ja mam deti zadarmo, jsem horsi matka? 😀

Kojila bych na pozadani. Jinak taky myslim, ze spos nez hlad, utisuje pocit jistoty=prso. Jestli ti fakt tece mliko proudem a on nema moznost si to prso jen tak cumlat, tak zkus treba trochu odstrikat, nez mu ho das na pocumlani 🙂

terezapetrova
5. dub 2017

@hop_ita mě zase první napadlo, ze 200tis mi za dítě nepřijde tolik ale ..

hop_ita
5. dub 2017

@terezapetrova jj to samozrejme taky, ono vubec vycislovat cenu deti je jaksi...mimo moje chápání, dikybohu

adelinkkaa
5. dub 2017

@lovelylion ja mam deti vymodlene,a druhou dceru taky podezrivam z ,, nenazranosti,,😄ale nemyslim to vuci ni nijak zle. Proste si z toho delame s pritelem srandu a rikame ze ma furt hlad a je nenazrana. Kojim ji jak si mala rekne, klidne co 20 minuta miluju ji nadevse na svete a presto obcas reknu ze je nenazrana😄

blecha94
5. dub 2017

@lovelylion Jojo, i mozek a empatie by ti bodly, protože napsat, že tě děti stály 200 klacků, a tak by ses o nich takhle nikdy nevyjádřila, to je fakt úlet. 😂

alcar
5. dub 2017

Ja v sestinedeli dceri rikala, ze je zralok. 😀 Nekde tu uz vlastne i padlo, ze novorozenec je jeste takove zviratko, co nepremysli a ridi se jen instinkty a reflexy. 😀 Mas tri moznosti: bud kojit na pozadani, s tim, ze ti bude blit (ja osobne jsem tohle u dcery nedopustila, to mi neprijde normalni), nebo prsa pred kojenim odstrikat, aby toho nepil tolik (po pul hodine od nakojeni chce podle me jen kontakt s tebou a ne mliko) a nebo mu dat dudlik či chovat, nosit, skakat na balone, dat do hojdavaku...cokoliv jineho, predstavivosti se meze nekladou a kojit treba az za hodinu ci dve.

kacenka115
5. dub 2017

@terezapetrova třeba usuzovat kdo by měl mít děti a míru mateřský lásky podle toho, kdo co napíše na net nebo řekne o svém dítěti? To je jako když mi někdo řekl, že moje ještě nenarozené dítě bude poznamenané tím jak ho občas oslovuju, tak totiž určitě 😀

terezapetrova
5. dub 2017

@kacenka115 mě to spis přišlo smutný než k smíchu tak proto ten dotaz 🙂

kacenka115
5. dub 2017

@terezapetrova smutný, že to někdo tak přecitlivěle hrotí nebo že někdo napíše nenažranost?

verinikki
5. dub 2017

@lovelylion
Mne tedy ten název přišel vtipný a žádost o pomoc je upřímná a sympatická. Jde vidět že to maminka bere s trochou nadhledu a rozhodně se z toho nijak nehroutí, takže myslím že i ty 40 horečky, soplíky a zoubky se s tímto přístupem rozhodně zvládnou lépe, než s nějakým komplexem a přecitlivělostí😉
S nadsázkou jsem sama svou holčičku častovala v průběhu vývoje různými jmény a rozhodně by to nebylo tím, že si nevážím toho, že se nám narodila🙂
@masty7
Jinak bych radila to co někde mamka přede mnou, nechat v půlce odříhnout a dokojit. Bude líp nasycený, déle mu to vydrží (jinak nezoufej že neusíná při kojení - my jsme to tak měli a malá si nenavykla usnout sama, mimča v okolí co u kojení neusnuli se to naučily docela rychle a rodiče to pak měli jednodušší v pozdějším věku).
Mně osobně se tedy taky zdá po půl hodině určitě brzy dát znovu prso, v dobách spurtu (první v cca dvou měsících) jsem kojila co hodku, ale rozhodně jsem nekojila vyloženě na pořádání, trošku jsem to omezovala podle zdravého rozumu, protože malé to taky ze začátku nedělalo dobře a byla schopná se nacpat přes maximum a pak jí bylo blbě. Každé mimčo je jiné a když vidíš, že mu to nedělá dobře, tak se podle toho zařiď a na řeči typu dudlat pořád vyfiltruj. Nějakému mimču to vyhovuje a jinému prostě ne.