Miminko chce pořád být u prsa...

aspie83
4. pro 2020

Dobrý den, chtěla bych poradit. Mám téměř 5 týdenního chlapečka a ten by chtěl být stále u prsa, jinak pláče. Mám ještě 21 měsíčního, kterému se také musím věnovat. Snažím se o to, říkám si, že mladší je prostě maličký a že se to upraví, ale od mojí mámy stále slyším, že to takhle nejde, že by měl mít dudlíka - kterého on ani nechce a já mu ho rozhodně nutit nechci - a vydržet sám v postýlce. Jinak je to moc hodné miminko, netrpí na prdiky, v noci spinká. Spíme tedy společně, i se starším, což nám vyhovuje. Někdy přes den spinká u mě v šátku a já normálně doma funguji a i se starším děláme různé věci. Prostě malý vyžaduje neustálou blízkost, každou chvilku chce být přes den u prsa, kde chvilku pije a potom chce evidentně jen blízkost, kterou se mu snažím dát, a já díky řecem nevím, jestli to tedy nedělám úplně špatně. Samozřejmě by pro mě bylo jednodušší, kdyby malý vydržel víc sám v postýlce, ale říkám si, že je to prostě teď období, kdy mě potřebuje a nechce se mi to násilím mu brát. Také poslouchám, že mám určitě špatně mléko, když chce často pít atd, což je blbost. Mléko mám a malý krásně pribira a já se mu o snažím vyhovet podle jeho potřeby. Jen tedy vím, že ne vždy je to o hladu, tak nevím, jestli to opravdu nedělám špatně..

zmrzlinka
4. pro 2020

Nic neděláš špatně.Jses úžasná máma 💙

elesse
4. pro 2020

Bud v klidu❤️ Delas to dobre!

madbetka
4. pro 2020

Děláš to skvěle 🙂

A doporučuji naučit se kojit v šátku, moc mi to pomohlo. První dvě dcery jsou 13m od sebe, takže nešlo se té starší nevěnovat, když mladší chtěla být hodně u mě. Šátek vyřešil všechno 🙂

vzkazyzuniverza
4. pro 2020

Ted tohle vsechno mam za sebou, navic tandemove kojeni, detem ted je 3 a 1 r a porad to funguje. Na prsu ten mladsi chtel byt porad cca do 3m a pak uz to zacalo polevovat. Byly dny kdy jsem prosedela s obema na gauci a jinak to neslo, treba mi nechtel ani spat pres den sam. Mela jsem nositko, pomocnik c 1.... Jinak moje tchyne je terorista, kdo to nedela jako ona kdysi, vse dela spatne, tak at si v tom omylu zije dal. 😉🙈

neomenia
4. pro 2020

Děláš to skvěle👍

cumaceka
4. pro 2020

Asi to musi byt opravdu neprijemne, ale maminy rady ignoruj a nic si z ni nedelej. Nedelas nic spatne a je prima, ze jste na sebe s miminkem tak hezky naladeni ❤ V ramci moznosti si to uzivej, trva to tak kratce!

zizkmi
4. pro 2020

@aspie83 urcite je vsechno v poradku. Nevim jak stara je tva mama, ale moje sla v mych 10 m do prace a ja do jestli, takze me porad pripravovala na to, ze budu nekde cely den sama. Dneska je to nastesti jinak. Jestli vse zvladas s maly v satku, tak je to super. Nektera miminka potrebuji vice mazlit, vice blizkosti, pit casteji v mensich davkach. Kdyz mu to muzes dat, tak proc ne. Na dobre minene rady nedej. Delej to tak, jak to citis 🙂

aspie83
autor
4. pro 2020

Díky moc, holky! Docela jste mě uklidnily, protože já už fakt nevěděla, jestli to nedělám opravdu špatně. Už mi připadalo, že jsem asi neschopná a nic nedělám dobře. Prostě mi ty neustále výtky jsou dost nepříjemné, asi i hormony 😉 Je fakt, že mi i u prvního máma, tchyně atd. vycitaly, že ho nenechávám přes den v postýlce nebo pak v ohradce, když tam plakal a nechtěl tam být. Teď je to dost stejné, jen mladší chce navíc častěji pít + mám ještě toho staršího, co je pořád prcek 😁 o společném spaní ani nemluvím.. Ale nám to vyhovuje a všichni se tak úplně v pohodě vyspíme 😊 Navíc mi nepřipadá u staršího, že by byl na mě nějak extra závislý, jak mi vyhrožovaly, naopak nemá vůbec problém, když musím odejít a má s někým zůstat. V pohodě se rozloučíme, zamava mi a je v klidu s tím, co ho hlídá.

zuzekk
4. pro 2020

@aspie83 takže nebýt těch "rad", jsi v pohodě, že? Takže odpověď si umíš dát sama 🙂 😉