Může jít o mimoděložní těhotenství?

luisa1234
16. srp 2019

Ahojky,vzhledem tomu,ze jsem uz zoufala,hledam radu tady. 28.6 mi zacala normalni ms. 25.7 jsem nasla pozitivni test. Carka slaba,ale dobre viditelna. 27.7 clear blue ukazal 1-2 tydny. To byla sobota,takze v pondeli jsem volala k dr,ktery me objednal na 13.8. Jenze 2.8 jsem zacala krvacet, coz jsem tedy brala jako zpozdenou ms s tim,ze to proste nevyslo. To trvalo tyden, tak jsem po skonceni udelala test a byl pozitivni.Testovaci carka silnejsi nez kontrolni. Tak na pohotovost,kde me prohledli,nikde nic. V nedeli 11.8 na testu to same. Takze v utery 13.8 ke svemu dr, na ultrazvuku nic, hcg 970, takze vcera znovu. Hcg 1700, na ultrazvuku zase nic. Jsem zoufala,trva to dlouho. Mam hrozny strach.,ze je to mimodelozni. Muze se jeste neco ukazat? Dekuji vsem

anakolut
16. srp 2019

@luisa1234
A co Ti řekl k tomu řekl doktor. Kolikátý bys tedy měla být týden?

luisa1234
autor
16. srp 2019

@anakolut No dr mi toho moc nerekl,ze musime cekat. Ze podle hcg se to tvari jako normalni tehotenstvi, ale ani mimodelozni nemuzeme vyloucit. Jinak cca 6+5 dle ms. Kdy byla ovulace nevim 😟

dominicka147
16. srp 2019

@luisa1234 já jsem po mimodeloznim k dr. jsem chodila po týdnu a teprve v 6tt bylo vidět že není v děloze ale ve vejcovodu jinak do té doby jsem měla hcg 1600 ale ještě se klidně může ukazat

luisa1234
autor
16. srp 2019

@dominicka147 me si zvou po dvou dnech. Ted tedy az v pondeli. Mam strach. A jak jsi byla dlouho v nemocnici?

luisa1234
autor
16. srp 2019

Jeste doplnim,ze posledni styk (to zni desne 😁) byl 13.7. Pak byl manzel pryc a pak jsem krvacela. Ovulaci nevim.

dominicka147
16. srp 2019

@luisa1234 ráno jsem jela od dr v 19h laparaskopie a druhý den ve 14h jsem šla domů dyl bych nevydržela doma jsem měla dceru tak jsem se domluvila s dr. Že pokud mě nepustí podepíšu revers taky jsem měla strach

anakolut
16. srp 2019

@luisa1234 To HCG mi právě přijde taky dobrý. Mně to při mimoděložní rostlo pomalu. Mně při úspěšném těhotenství taky bylo v děloze vidět až v 8. Týdnu. Měla jsem rozdíl stáří plodu od menstruace a dle SONO. Většinou v tom tydnu, co jsi bývá vidět srdíčko, takže to mimoděložní být samozřejmě může, ale jak říkám, já měla na SONU taky opožděné, nic nebylo vidět, a to jsem chodila na špičkový přístroj k Apolináři. Máš nějaké větší bolesti nebo špinění?

luisa1234
autor
16. srp 2019

@dominicka147 Tak snad na to pripadne prijdou vcas. Mam strach,ze mi to nekde rupne a budu sama 😟 Zase mi je divné,ze to hcg takhle stoupa. Mam pocit,ze je od zacatku vse spatne 😟

anakolut
16. srp 2019

@luisa1234 Je dobře, že Tě takhle hlídají. Myslím si, že v pondělí se to ukáže.

anakolut
16. srp 2019

@luisa1234 Jakmile bys cítila bolest, tak prostě pohotovost a kdyby to byla náhlá obrovská bolest, hned volej záchranku a řekni jim, o co může jít. Nechci Tě strašit, ale pokud by to bylo mimoděložní a prasklo to, tak jde o život. Mně to prasklo, 1,5 litrů krve v břiše, 3 hodiny na sále a manželovi řekli, že se báli, že už to ani nezvládnu.

luisa1234
autor
16. srp 2019

@anakolut Nemam vubec nic. Boli me klasicky prsa, ted uz lepsi, tak tri dny zpet me to budilo i v noci, kdyz jsem si blbe lehla. A malicko bricho, jako pred ms, coz mi rekl,ze je normalni. Nebudu zapirat, jsem burt, i to pry muze vadit. Ze se to hure hleda.. Uz nevim, nervy mi pracuji.

anakolut
16. srp 2019

@luisa taky jsem byla burt a vždy se jim to taky hůře hledalo. Věřím, že to bude v pořádku. Držim palce.

luisa1234
autor
16. srp 2019

@anakolut Z toho mam prave strach. Meli jsme jet na vikend,ale radeji jsme doma. Dr mi rikal,at jedu. A kdyby me neco bolelo,at jedu do nejblizsi nemocnice. Ale ze to nepredpoklada,ze bylo vcera vse ciste. Nechapu, uz koukam,co jeste muze zpusobit zvysujici se hcg. Padla tam i rakovina. No uz mi slusne hrabe..

anakolut
16. srp 2019

@luisa1234 Blbost, rakovina je blbost. Bude to dobrý. Prostě HCG roste a mrnous si hraje na schovávanou za tukovou řasou, jak říkají slušně vychování lékaři a Ti nezdvoraci, že co chci, když jsem obézní. 😉

luisa1234
autor
16. srp 2019

@anakolut Kez by jsi mela pravdu. Dr mi zase prohmataval i bricho a pry, ted Vam zmacknu brisko..😁😁 Jsem se musela smat. Ach jo,nejhorsi je ta nejistota. Chtela bych uz v pondeli neco vedet, at uz to bude cokoliv.

anakolut
16. srp 2019

@luisa1234 já vím, ta nejistota je hrozná. Mám 3 děti, ale vím, co to nejistota je. Párkrát to nedopadlo dobře a člověk už se bál u každého těhotenství. Myslím vší, že to bude v pořádku.

luisa1234
autor
16. srp 2019

@anakolut Ja mam jednoho syna. Ale tenkrat jsem proste pocurala papirek,sla k dr,byla tehotna a basta. Tohle je sileny a z celeho srdce obdivuji vsechny maminky,ktere to prozivaji vicekrat!

anakolut
16. srp 2019

@luisa1234 obdivovat není proč, člověk to prostě stejně nakonec musí zvládnout. Ale myslím, že chápu, jak asi teď cítíš.

merope
16. srp 2019

Uvidíš, jak to bude, držím pěsti a jen můj příběh - mám dítě z umělého, MS kolem 12.7., ET tuším 1.8., kolem 16.8. pozitivní test a kolem 25.8. jsem začala krvácet, volala jsem 27.8. (pondělí) doktorce a vůbec mě nechtěla ani vzít, že tam stejně nic neuvidí. Nakonec jsem byla tuším 29.8. (byla ochotná mě vzít i tak, kvůli mému klidu) a byla tam vidět dutinka a vše jinak v pořádku. Toho cca 16.8. jsem měla HCG kolem 1500 (to ultrazvuk ani nikdo nedělal). Jak mimoděložní tak v děloze by mělo být vidět, takže jsi o maličko pozadu, ale tam stačí, že byla ovulace o pár dní později a hned nemusí být nic vidět. On celý ultrazvuk je občas totální alchymie tak mimochodem - já šíleně nabrala v těhotenství (nadváha + masivní otoky), takže den před císařem tam nebylo v podstatě vidět ani dítě (resp. z něj byla vidět hlavička a tím to končilo). Opravdu to, že není vidět nějaká pididutinka nemusí vůbec nic znamenat (samozřejmě spolu s tím, že kdyby byl nějaký problém, tak hnedka na gyndu).

luisa1234
autor
16. srp 2019

@merope Dekuji moc. Ja se prave bojim i doufat. Dr rikal,ze jsem mohla klidne otehotnet pet dni po tom styku. On je tak nejak v klidu,snazi se,abych byla i ja,ale nejde to. A to,ze se porad zkoumam a procitam ruzne servery taky nepomaha 😁 Ale clovek si neumi pomoc a porad se snazi najit nejakou odpoved..

ajulamamula
16. srp 2019

Me pri mimodeloznim bolelo jako na menstruaci,spatne rostlo hcg a skoro porad jsem spinila. Pokud hcg roste takhle pekne a jinak ti nic neni jeste bych pockala🤔 uvidis v pondeli kolik bude hcg a jestli uz se ukaze. Kazdopadne kdyby jsi zacla i trosku spinit nebo mela bolesti jak na menzes okamzite jed! V tomhle je mimodelozni zradne..😏
Ale i kdyby se Geu potvrdilo neni treba se hroutit. Mam za sebou 1x geu po nem 2roky nic a pak behem 2let 4x potrat v6tt no a ted jsem ve 32tt a cekame krasnou zdravou holcicku😍

ajulamamula
16. srp 2019

Jo a mimochodem taky zalezi na kvalite pristroje...😊 muj dr ma v ordinaci takovy starsi a treba na screening jsem byla na oddeleni v nemocnici a tam byl daleko lepsi.takze treba u tveho nic videt byt nemusi a jnde uz by mohlo.ale obecne se traduje ze na utz/dle kvality/ jde minimum videt az pri hodnotach hcg nad 1500😉

luisa1234
autor
16. srp 2019

@ajulamamula To moc gratuluji!! Me obcas trosku poboliva. Ale malicko a vzdy jen chvilku. To dr rikal,ze je normalni. Fakt se to nepozna. Kazdopadne jsme doma,manzel pri ruce a syn s babickou. Kdyby neco, vyjedeme. Snad se v pondeli ukaze. At miminko tam kde ma, nebo cokoliv nekde. At uz vim,na cem jsem 😟

luisa1234
autor
16. srp 2019

@ajulamamula Ja vim,ale myslim,ze dr ma zrovna dobry. Celkove to vybaveni. Pred prvnim porodem jsem k nemu chodila skoro do porodu. Ma i monitory a tak. Tak snad v pondeli pres tu moji spekovou clonu neco uvidi..

merope
16. srp 2019

@luisa1234 Mě ten poslední UTZ dělali v nemocnici na přístroji, kde dělají ty specializované ultrazvuky, nejlepší doktorka porodnice a stejně tam viděla akorát hlavu. Víc nic. Prostě špek, voda, voda, špek. A tím to haslo. U mě tam teda ještě zavazela placenta, která byla pro UTZ opravdu špatně rostlá. Takže stačí aby byl mrňous přichycený někde trošku ukrytě a neuvidí nikdo nic dokud se pořádně neukáže. O tom horším růstu hcg při mimoděložním už jsem četla ledaskde, takže pokud roste rychle, bude to spíše o něco maličko menší běžné těhotenství.

luisa1234
autor
16. srp 2019

@merope Moc dekuji,uz jsem trosku klidnejsi. Ja prave dneska volala doktorovi (chudak mi dal na sebe primou linku,myslim,ze uz ted lituje 😁😁) a ptala se ho,ze me lehce poboliva břicho,jako pri ms,chvilkama,tak mi rekl,ze je to v tehotenstvi bezne a jeste jak je clovek nervozni.. 😁 Hysterka,no 😁 No me sice mimco v brise nasli,ale odhad vahy jim nevysel o kilo. Pry je to hure videt 😁😁

ajulamamula
16. srp 2019

@luisa1234 pred otehotnenim jsem mela 94kg🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ a bylo videt v pohode.. na vahu se vymlouva hodne doktoru...☝🏻🤦🏼‍♀️ ale je to i o sikovnosti doktora a to mi nikdo nevymluvi.. byli jsme na 2.screeningu tam delal dr 3d a nebylo videt vubec nic. Pry ze kvuli placente na PS a moji vaze.. O 14 dnu pozdeji jsme si zaplatili 3d utz u jineho dr a mame nadherne fotky👌🏻 kazdopadne budu drzet palce at vse dopadne jak nejlepe muze

luisa1234
autor
16. srp 2019

@ajulamamula Dekuji moc! Nejhorsi je,ze to vubec nedokazu vyhnat z hlavy. Koukam na film,myslim na to. V praci,vsude. Takze pokud jsem opravdu tehotna, tak to miminku neprida. Takze zitra jsem naplanovala prestavbu bytu,at na to moc nemyslim. Manzel je moc rad 😁

ajulamamula
16. srp 2019

@luisa1234 no ver mi ze ten strach neprebijes nicim.. taky jsem po mych zkusenostech ani tt nedelala a na wc chodila s tim ze uz a porad nic. A i po testu chodila s jeste vetsim strachem. V praci jsem byla jak svihnuta pres hlavu. Premyslela nad hororovyma scenarema,ze urcite prijdu i o druhy vejcovod a nic jineho nez ivf nezbude a tak🤦🏼‍♀️ a vidis kde jsem

sayast
16. srp 2019

Mně HCG rostlo pri mimodeloznim ukázkové dvojnásobně obden. Říkali že při hodnotě 1000 a víc již má být v děloze něco vidět. Při 1400 jsem nic vidět neměla,to byl čtvrtek,v sobotu 2800. To mě okamžitě už brali na sál a bylo ruple. Byla jsem celou dobu podezření hospitalizována. Operace pak sobota,domu jsem šla v pondělí. Držím palce

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru