Maminky samoživitelky - dá se to zvládnout?

etapa
2. zář 2018

Zdravim Vas, chci se zeptat hlavne maminek samozivitelek.

Da se to vsechno zvladnout? Jsem teprve v prvnim trimestru, ale s partnerem nevychazime. Chci se tedy svym zpusobem ujistit, ze pokud od nej odejdu a budu s ditetem sama, zda vse zvladnu.

zelenaesmolda
2. zář 2018

To je prece strasne individualni otazka a nikdo ti na ni nedokaze presne odpovedet.Zalezi na tvych podminkach.Mas kde bydlet?Mas praci?Vydelas dost abys vas uzivila?Pomuze ti rodina?
Druha otazka je,proc si delas dite s nekym s kym nevychazis?

barulina
2. zář 2018

Matka je nejsilnejsi bytost jakou znam. Jisteze.se vse odviji i od.toho jake bude dite,ale zvladnes vse,marerska.laska.te.nepusti. na kaudpu situaci je vudy.reseni,i pokud jsi bez rodiny,ktera by pomohla. Hlavne.to nevzdat.. ja jsem samozivitelkou sve dcery od jejich 4 let. Delam.dvanactky,nocni denni,svatky, vikendy, mam.sice mamku v baraku i.s jejim.muzem,ale.mamka.pracuje,manzel.ma.rakovinu. a.musim. vse zvladnes. Poresit s OSPODEM na x vse.mas narok, pokud partner bude zapsany v rl. Je i vyzivne na.tebe, ale.to.uz se pak odvijinod.toho jestlibpartner v tom.rodnem.liste bude nebo ne

zelenaesmolda
2. zář 2018

@barulina jde o to,jestli o takovy zivot stoji byt v praci od rana do vecera a dcery si vlastne neuzijes.zalezi taky na veku autorky,jestli je mlada pockala bych na lepsi podminky,pokud ji tikaji hodiny asi bych to riskla

barulina
2. zář 2018

@zelenaesmolda tak nejsem v praci denne,ze. A vsechen volny.cas venuji ji. Ikdyz je pravda ze.hledam.alternativu, ale to.je jeste znjinych duvodu. Takze anondote.se.da zvladnout za jakekoliv situace,neb matka.ktera.miluje zvladne vse. A na vse.je.reseni. kdo.rika ze.ne,tak.se.dle.meho pleten ja mam.od.mala.ne ruzovy zivot, ale je.to.o vuli

j.a.n.i
2. zář 2018

@barulina No, ono je dost rozdil mit 4 lete dite, ktere uz muze chdit do skolky a rodice v baraku, i když pracujici a novorozene mimino a byt fakt sama... Ano, kdyz ma clovek praci, kde je potreba a muze pracovat z domova nebo ma hodne nasetreno, tak to da, ale jako obecnou pravdu bych to netvrdila.

barulina
2. zář 2018

@j.a.n.i a ja snad.pisu nekde.neco.jineho? Cti,pak pis

barulina
2. zář 2018

@j.a.n.i a.navic vis.prd jak.to byloproblem a.jese. tak.me.nerikej co.jde a.nejde. ja pani pisu,ze proste mama zvladne vse,jen.je.potreba se nepos*at

barulina
2. zář 2018

Pardon za preklepy,mobil.si dela co chce.
@j.a.n.i pisu ze vis prd o.tom jak jsem.to mela a je...tak me prosim nemusis popisovaz co.jde a.co nejde. Vse jde,kdyz se chce. Ikdyz jsi uplne.sama.

j.a.n.i
2. zář 2018

@barulina Jasne a proto jsou tu furt diskuze ohledne davek a plny azylaky...

zelenaesmolda
2. zář 2018

@barulina tak samozrejme nejak se to zvladnout da ale jde o to jak.ja treba nechci aby moje dite cele detstvi poslouchalo,ze na tohle a tamto nejsou penize,ze nemuzeme jet na vylet protoze musim do prace atd
dite je hodne nakladna zalezitost a je sice hezke mit idealy o tom,ze laska vsechno vyresi ale v realite to tak opravdu neni.podivej se obcas na bazarove skupiny kde maminy poptavaji veci zdarma nebo kupuji detem obnosene boty protoze na nove proste nemaji,je mi tech deti lito

etapa
autor
2. zář 2018

Za chvili mi bude 30. Dite jsme neplanovali. Podle doktoru jsem ani tehotna byt nemohla. A ejhle. Zvazovala jsem, zda do toho jit nebo ne. Nakonec jsem si rekla, ze kdyz jsem si dite prala tak dlouho a ted mi bylo dano, tak to zkusim. Jenze asi hormonama to ted hur zvladam nebo nevim proc, ale uz takhle dal nemuzu. Podporu rodiny mam, jen nechci byt nikomu pritez, kdyz jsem se rozhodla sama, ze si dite necham. Pracuji a narok na materskou mam take. Bydlet bychom mohli u rodicu, bez bysme si neco nasli s malym/malou. Slo mi jen o to, jestli se to da zvladat financne a hlavne psychicky. Taky nechci, aby me dite stradalo. Proto uz ted mam strach. Penize nasetrene mam, ale statisice to nejsou, vecne by ta uspora nevydrzela.

zelenaesmolda
2. zář 2018

@etapa pokud ti rodice pomuzou a dlouho jsi na dite cekala tak do toho jdi,vsak to bydleni u rodicu neni naporad a z vnoucete budou urcite nadseni

priefi
2. zář 2018

@etapa da se to zvladnout, zalezi hodne od toho, jake mas zazemi v rodine, bud to bude lehci nebo tezsi, dalsi vec je ta prace, jakou mas, zda se do ni pak budes moci vratit, zda mas narok na ppm, porodne atd., zda si budes moci financne dovolit byt s miminkem do jeho 3 let, nebo jen do 2 a pak zajistit hlidani a utikat do prace. Zda mas kde bydlet a zda mas na bydleni penize. Pak zda budes mit vyzivne nebo ne. Znam spoustu samozivitilek, i moje maminka byla a kdyz jsem mela pul roku, musela do prace, aby ji neztratila (byl rok 89 a byl zrovna prevrat, takze ji nic jineho nezbylo), ale v te dobe byly jesle, sice moje mamka je nevyuzila, byla jsem s babickou. Vim,.ze babicka ze strany otce byla taky samozivitelkou, mela 2 deti, pred porodem mladsiho se stala vdovou, taky to zvladla. Vse se da zvladnout, nebude to ruzove, ale casem treba nebudes samozivitelkou. Drzim pesti!

zelenaesmolda
2. zář 2018

@priefi mamka mojeho starsiho brachu dala do jestli protoze potrebovali penize tak sla do prace a dodnes toho lituje.brachovi je 40...

priefi
2. zář 2018

@zelenaesmolda no to se nedivim. Moje mamka sice mela hlidani diky moji babicce, ale taky byla z toho smutna, ale dite chtela a byla rada, ze me ma. Ono dat ten zivot a mit to dite za to stoji. Potrat vzdy neni reseni. Neco jineho je, kdyz dite nechces... ale pokud ho chces, tak proste se musi bojovat.

zelenaesmolda
2. zář 2018

@priefi ma stesti,ze ma podporu rodiny,ja bych do toho byt ji asi sla.aby jednou nelitovala,ze je bezdetna.jsou horsi situace

merope
2. zář 2018

Pokud jsi podle doktorů neplodná, ber to jako úžasný dar. A nějak bylo, nějak bude. Snad máš i nějaké kamarády a věz, že prarodiče jsou zpravidla nadšení vnoučetem a hlídají moc rádi - není to pro ně přítěž. Samoživitelek je až až. A možná to jsou jenom těhotenské hormony a až budeš mít prcka doma, bude líp. U nás to taky je takové střídavě oblačno - jsem hrozně unavená, takže nic moc nedělám, citlivá prsa, nic se mnou není... a chlap pracuje z domu. Už na podzim jsme se málem rozešli (já vynervovaná z toho, že to pořád nejde). Ale já prostě dítě chtěla i za případnou cenu, že bychom spolu nezůstali - nějak bylo, nějak bude.

kackakastanka
2. zář 2018

@etapa urcite to zlvadnes, ale bude to narocne, narocne to je, i když mas chlapa doma a pomaha…, v tom ti tady nikdo nebude malovat věc na ruzovo, ale je ti 30, dite chces, není o cem premyslet, co bych ale udelala, dala bych tatinka do rodneho listu a zadala vyzivne pro mrne a první dva, mozna tri roky mas na vyzivne nárok i ty..., pomoc budes potrebovat urcite i psychickou, tu dostanes od sve rodiny, casem třeba natrefíš na noveho chlapa... budes mit mateřskou a kde bydlet, to pro začátek je vice nez dost...drzim palce, budes-li mit kluka, mohu poslat par oblecku do zacatku 🙂

etapa
autor
2. zář 2018

Vsem moc dekuju. Ma prace lze delat i z domu. Ale jestli by na to nadrizeni pristoupili, to uz je vec druha. U rodicu podporu mam, jen se obavam, ze bych musela hned zoatky do prace. Ne, ze by mi to delalo problem, nepredru se v praci, az na par vyjimek. Ale chtela bych si taky to dite alespon rok uzit. Aby vedelo, kdo je jeho mama a kdo babicka. S pritelem mame beshody prave kvuli tomu, ze semnou nic neni. Je mi od rada spatne, nemam na sex ani pomysleni, tak to nedelame porad, ale je diky tomu doma poradne dusno.

kackakastanka
2. zář 2018

@etapa od miminka nemuzes jit hned do práce, mamu naprosto potřebuje, kojis, staras se, nemuzes mu hned nekam utéct, to bys ho poskodila, alespoň ten rok doma s jednim clovekem je pro nej zaklad, nechapu, proc bys musela hned do práce... no a pokud pritel nechape, ze se ti nechce sexovat a je ti spatne a mel by to respektovat, tak se připravte na to, ze potom bude ridit chod domacnosti a vasi energii jedno male tak ctyrkilove stvoteni a to, ze vas nezajimaji jeho potřeby a aktualni situace da najevo vyraznym revem 🙂, tedy narozenim miminka konci pohoda a zacina odpovědnost a laska na cely život vam obema

merope
2. zář 2018

@etapa Zkus mu to nějak šetrně vysvětlit a v okamžicích, kdy by to aspoň trošku šlo, se ozvat a případně to nějak vynahradit. Já jak mám chutě, tak mu vyvařuji, tak je taky aspoň trošku spokojený. Nějaký náznak sexu byl za ten měsíc od ET 1x. Trošku mě začíná děsit, že mi za 14 dní začíná semestr a budu muset začít pracovat. Teď bych pořád jenom spala.

zelenaesmolda
2. zář 2018

@etapa pokud chlap dela dusno protoze v tehotenstvi nemas chut na sex tak je to debil

etapa
autor
2. zář 2018

Me celkem mrzi, ze nema pochopeni, ale kdyz mu reknu, ze me to mrzi, ze nema pochopeni, tak se urazi, ze on ma pochopeni az moc a ja bych mela taky chapat jeho. Ja mu davam najevo, kdyz mam chut, kolikrat se do toho i premluvim, ale pokazde to nejde. A nez abych kazdy den poslouchala, jak jsem hrozna, hnusna a ze je semnou proto, aby ho ostatni nepomluvili, ze me nechal s ditetem samotnou. Citim se hrozne. Kolik skaredych veci rekne, driv mluvi nez premysli a kdyz jsem ho uz upozornovala, ze slova nekdy boly a nejdou vzit zpatky, tak i oresto srsi dal jed a pak se omlouva a nebo dela, ze se nic nestalo. Ono totiz ve vysledku jsem vzdy spatna ja a vzdy jsem ta, co je hnusna na nej. On je na me hnusny, protoze ja jsem na neho hnusna....tak to teda tvrdi on.

zelenaesmolda
2. zář 2018

@etapa nezijes ty nahodou s mym chlapem?vis,ze tohle hodne pripomina narcismus?ti se chovaji presne takhle.jsou sebestredni,vzdycky vsichni ublizuji jim a oni jsou obet a cokoliv udelaji spatne tak je to protoze ty jsi neco udelala jim.vydrzi s tebou treba tydny nemluvit a pak prijdou jakoze se nic nestalo...bude to cim dal tim horsi kdyz mu to projde.za chvili si s tebou bude vytirat prdel tak bacha na to.tomu mlceni se rika silent treatment,je to druh psychickeho vydirani a manipulace.

merope
2. zář 2018

@etapa S chlapama to je občas pěkně těžký, jsou zvyklí na 100% servis a když najednou není, jsou nevrlí 🙂. Prostě chlapi. Všichni jsou svým způsobem stejní.

Jinak mě funguje chválit a podstrojovat aspoň jinak (pokud to jde). A pomazlit, pohladit.

priefi
2. zář 2018

@etapa to zvladnes, neboj a pokud nebudes vylozene muset, do prace nepospichej. Pokud problem je v nevolnostech atd.a zadne dalsi problemy, styk pro Tebe bude pak zase prijemnejsi. Kdyz jsem cekala syna, mela jsem celou dobu celibat kvuli rizikum, kdyz jedno vymizelo, druhe prislo a nic nemohlo byt. Ted nastesti celibat behem tehu neni, ale samozrejme to neni to, co pred tehu, je to mene caste. Ale pokud Te pritel miluje a na mimi se tesi, tak to zkousne. Dukezite je si o tom s nim na rovinu promluvit a neocekavat,.ze to automaticky pochopi.

barulina
2. zář 2018

@zelenaesmolda ale ja mSkim znam.zivit.celkem.dost. jak.tim.co.me.nachystal,tak.diky praci. A jak.rikam,dle me.vse jde a dite az tak.stradat nemusi.. je to o cloveku jak si umi zaridit zivit

barulina
2. zář 2018

@j.a.n.i me.jented fuk.koliknlidi zneuziva davky,ja.rikam,ze pokud jwnopodstatneni.o.co.jde? Pokud clovek.ktery cely.zobot pracuje, se.najednou ocitne ve spatne.situaci, tak mu stat pomoct.ma a.kor.kdyz je maminkou. Nevidim.nic.zlehi

mrav
2. zář 2018

Ahoj. Zvládnout se to dá, ale asi budeš potřebovat pomoc od rodiny. Já jsem tatínek samoživitel a to už rok. Po tragické smrti mé ženy jsem zůstal s malou holčičkou. Pokud je na dítě člověk úplně sám , je to vyčerpávající.

zelenaesmolda
3. zář 2018

@mrav je stejne zvlastni jak se lisi pohled na matky samozivitelky a otce.kdyz zustane chlap sam s ditetem tak je to borec,kdyz matka tak je to zoufalka co si spatne vybrala partnera. ☹