Zvažuji interrupci

nnikkolla
21. pro 2020

Ahoj všem.. Jsem těhotná s partnerem, se kterým jsme spolu asi 4 měsíce.. Předtím dlouholetý kamarád.. Když jsem se to dozvěděla, tak sme se o tom spolu bavili a dospěli jsme k rozhodnutí, že když už se stalo, tak se k tomu postavíme čelem.. Jsem v 8tt.. Jenže poslední dobou, mě na něm fakt začlo všechno vadit.. Jak se chová, mluví, háže xichty.. Pořád něco blbě komentuje jak kdyby byl mistr světa, nebo se uráží.. Třeba dneska v noci mě chtěl chytnout za ruku a já sem se zrovna po dlouhý době uvelebila a začla usínat tak sem mu řekla ať mě nechá ležet jak jsem a on se urazil tak, že ráno ani pořádně nepromluvil.. Když jsem se zeptala co je, tak mě řekl, že mám doma ráno strašnou kosu, musí čuchat, že šla kočka srat a já sem na něho furt hnusná.. (Nebydlíme spolu).. A tak je to poslední dobou pořád.. Už jsem o těhotenství řekla ségře.. Teď o Vánocích jsem to chtěla říct i našim, ale místo toho upadám do deprese a zvažuji potrat..vím, že si s tím rozhodnutím musím pohnout, aji že to za mě nikdo nerozhodne.. No, musela sem se asi vykecat a za každý názor budu ráda.. Doufám, že budete mít hezčí svátky než já.. 🙂

zelenaesmolda
21. pro 2020

@nnikkolla
Tak s takovym clovekem bych dite taky nechtela.Navic po tak kratke dobe.Vzhledem k tomu,ze byt samozivitelka je zahil tak bych interupci volila taky a dite si poridila s vhodnym partnerem.

koordinatorka_odboje
21. pro 2020

Tak dlouholeteho kamarada snad znas. To ty ksichty zacal hazet az ted, kdyz jsi tehotna? Kolik je ti let? Pripadas mi nejaka neprizpusobila a nervni, promin 😁 A na potrat jdes se svym ditetem, nejdes tam potratit partnera. Mela bys rozlisovat tato dve rozhodnuti potrat a rozchod.

aanisecek
21. pro 2020

@zelenaesmolda také jsem samozivitelka a nikdy mě nenapadlo udělat toto🙈 mít děťátko je zazrak a pokud člověk postoupí interupci tak pak můžou nastat komplikace ,při plánování miminka😔

marcicek84
21. pro 2020

Prvně bych se zeptala kolik ti je let. A pak bych se zamyslela nad tím zda bys to nezvládla i sama s dítětem, ano i hormony můžou způsobovat tvou agresivitu...No jinak na těhotenství je opravdu brzy, na druhou stranu to dítě nemůže za to, že jste se dostatečně nechránili. Jde uvažovat i tak, že porodíš a dítě dáš k adopci, kdyby to opravdu nešlo, aspoň by se postaral někdo, kdo chce a děti mít nemůže. Každopádně rozhodnutí je jen a jen na tobě, bez pomoci a finančního zázemí a s přítelem, kde byste se neustále měli hádat to opravdu by nebylo vhodné prostředí pro výchovu dítěte...opravdu každý se musí rozhodnout sám a já neodsuzuji žádné rozhodnutí...

aanisecek
21. pro 2020

@marcicek84 přesně tak jak píše tady paní.
Je to každého rozhodnutí a tolik východisek.
Take neodsuzují jaké koliv rozhodnutí.
Dát mi končí k adopci by bylo třeba taky super.
Potěšíte rodinu která mít miminko nikdy nemůžu 😔
Ale držím pěstičky,snad se rozhodnete dobre

marketka_m
21. pro 2020

dite si nech..s nebo bez partnera...dite je zazrak...

miskatus
21. pro 2020

Ten nahoře ti prcka poslal....drž se ho zuby nehty, věř mi, že jednou pochopíš, proč tu s tebou je. 🙂 Vše má svůj důvod.... i to, proč máš partnera, který se chová jak se chová....v danou chvíli nám připadá, že snad to už nemůže být horší....a za pár dní může být vše jinak....

terezka1992plzen
21. pro 2020

Já osobně bych klidně kopla přítele do zadku ale miminko bych si vzít nenechala. Ale je to na tobě.

rnika
21. pro 2020

Dítě podle mě nemůže za to co jste provedli vy dva. Já bych na potrat nikdy nešla... neodpustila bych si to, ale vím že spousta lidí to vidí třeba jinak. Pokud dítě nechceš, můžeš ho donosit a dát k adopci třeba... Jinak dlouholetého kamaráda snad trochu znáš, možná jste jen ve velkém nervovém vypětí oba. Určitě to byl šok pro oba.

kami2262
21. pro 2020

Kolikrát už jsem slyšela o tom, že na začátku těhotenství s "nevhodným" partnerem ženy pohybují, jestli si děťátko nechat.... Ale jak tady skoro všechny píšou... Dítě je dar... A znám dost případů, kdy se nakonec někdo kvůli partnerovi rozhodnul pro interipci a dodnes toho lituje.
Ale samozřejmě je to tvé rozhodnutí, jen bych, být tebou zvážila všechna pro a proti.

konidana
21. pro 2020

ono je začátek těhotensví dost náročné období.. a to psychicky. K tomu se určitě připojují tvé nálady a hlavně nenálady vlivem rozbouřených hormonů. Zkuste tomu dát čas, v klidu si promluvte... Partnerství je výzva, neustálé překonávámí překážek a věk kompromisů.... když odhlédneš od současné situace, dokážeš si partnera představit, že s ním strávíš zbytek života? máte něco, co vás spojuje? Pokud převládají pozitiva nad negativy (současné nálady), tak to nevzdávejte 😉

zelenaesmolda
21. pro 2020

@aanisecek
Komplikace muzes mit i bez interupce.Uz je fakt otravne jak s timhle vzdycky vyrukuje nejaky zaprisahly odpurce potratu.
Byt samozivitelka cilene je podle me hloupost a strasna komplikace do budoucna.

zelenaesmolda
21. pro 2020

@rnika
Jeste to zadne dite neni,zatim je to shluk bunek.

aanisecek
21. pro 2020

@zelenaesmolda každej má nějaké názor.
A ano komplikace můžou být i bez toho...
Nejsem proti potratům.ale vždy to nějak jde...a aspoň nad tím pořádně popřemýšlel.dite je dar..tak proč ji hned říkat že by jste si ho taky nechala.slecna musí mít hodně smyšlené pocity..tak aby neudělala něco..čeho by do konce života litovala

zelenaesmolda
21. pro 2020

@aanisecek
Kdyz si dite necha tak toho treba bude litovat taky ale uz s tim nic neudela zatimco dite jeste mit muze

somalicats
21. pro 2020

@zelenaesmolda Ten shluk buněk už má v 8.týdnu tvar. Nám se zadařilo znovu i přes ochranu neplánovaně hned po šestinedělí, zjistila jsem to až na prevenci (9. týden), a už jsem nedokázala o interrupci ani přemýšlet, i když to pochopitelně komplikace je. Tohle si musí každá v sobě srovnat sama.

rnika
21. pro 2020

@zelenaesmolda V osmém týdnu má ten shluk buněk už většinou i srdíčko... a já tedy za dítě považuju i ty buňky. Ale jak jsem psala, každý to má jinak 😉

jajulin
21. pro 2020

@zelenaesmolda by mě zajímalo, kolik je takových matek, které se podívají na své dvouleté dítě a v duchu si řeknou "ach jo, raději jsem s tebou měla jít na potrat, škoda že už s tím nejde nic dělat".
Tolik k tomu, že matka může litovat svého rozhodnutí dítě si nechat. Mnohem více je těch, které lituji toho, že na potrat šly.

mamikry
21. pro 2020

@nnikkolla Ja byla na zacatku tehotenstvi porad nastvana, unavena, hladova a protivna i sama sobe. Hormony delaji paseku. Partnera to od vas taky mohlo jen zaskocit a nevedel, jak ma na to reagovat. Chlapi jsou kolikrat jak male deti. Mozna bych mu zkusila vysvetlit, ze tehotenstvi s sebou tyhle veci nese. Dite je velka zivotni zmena a velky zavazek, ale neskutecne nadherny a ne tak uplne samozrejmy. Zvazte to dukladne, at jednou treba nelitujete.

tinaprofi
21. pro 2020

interupce zní jako dobré rozhodnutí

bonavoxa
21. pro 2020

@nnikkolla Je mi líto, že uvažujete o něčem tak hrozném jako interrupce, kvůli takovým malickostem. Takové třenice má každý vztah dnes a denně, ideální není nic a nikdo. Třeba nebude otec roku, ale třeba zabojuje. Nebojovat znamená na sto procent prohrát. Dítě je zázrak, už v lůně matky je posvěcené a čisté, nehledě na okolnosti, které předcházely jeho početí. Vánoce se blíží a oslavují narození, život, naději, lásku, milost. Budu na vás myslet, ať ve vašem srdci zvítězí Vánoce.

levandule_k
21. pro 2020

@nnikkolla Tohle si budeš muset rozhodnout sama, ty se svým rozhodnutím budeš muset žít. Já osobně bych na potrat nešla, ale mě by v případě nefunkčnosti partnera podržela rodina.

20190418
21. pro 2020

Jak už psal nekdo vyse, jedna věc je rozchod s partnerem a druha tvoje dítě. V ideálním světě je par, který ma jako plod své lásky dite. Ale nežijeme v ideálním světě. Pokud to dítě chceš, tak ho měj. Pokud ho vlastně ani sama moc nechceš, bez partnera mas opravdu špatne podmínky na jeho výchovu (a podmínky nehodnot na základě fotek vybavycky tady na MK) jako nulová podpora rodiny, bez bydlení a nepravdepodobna sance na finanční zvládnutí situace (tj.ne věci pro dítě, to stoji ve finale nic, ale fakt, ze kdyz nebudeš pracovat, tak jen ze státních peněz nevyzijes) nebo bys nedej bože dítě vinila za zkažený zivot. Tak pak interupce. Rozhodovala bych se na základě svých pocitu k dítěti a mému veku a ne na základě toho, jak se chová partner

cherie24
21. pro 2020

@nnikkolla jsi těhotná a hází s tebou hormony. V těhotenství je běžné, že na dost věcí reaguješ přehnaně a agresivně. Co si o tom zkusit promluvit s chlapem? Že to musí přestát a snažit se to pochopit. Při tvém výkyvu se držet v klidu než aby ti tvůj útok vracel, protože to situaci nijak nepomůže. Hormony dělají hodně, kamarádka měla takové stavy i z antikoncepce, říkala, že by manžela nejradši zabila a byla schopná ho zpražit hned ve dveřích za úplnou kravinu a nemohla ho vystát, pak vysadila a chlap se mohl přestat bát chodit domů 😀 jinak já jsem zjistila, že jsem těhotná po rozchodu a myslím si, že mě nic lepšího potkat nemohlo. S ex jsme to pak kvůli malé zkusili, nevyšlo a ani to pro mě nebylo podstatné, zda s námi zůstane nebo ne. Není to ideální situace o jaké každá sní (potkám idealního muže, vezmeme se a budeme mít děti), ale ještě nikdy jsem nelitovala, že jsem otěhotněla. Občas na ni koukám a nemůžu uvěřit, jakým směrem se můj život obrátil a že jsem vytvořila takového úžasného tvorečka 😂

ptacatko01
21. pro 2020

@zelenaesmolda v 8tt shluk buněk? Koukni se na internet, jak vypadá dítě v 8tt, už mu buší i srdíčko, má malé ručky i nožky. Na mě v 8tt dcerka na ultrazvuku mávala ručkou, byl to nejhezčí ultrazvuk za celé těhotenství.

bassetlady
21. pro 2020

@jajulin myslím, že by ses šeredně divila kolik. A kolik dětí živoří a má ze života houbeles jen proto, že jejich mámě kdosi kdysi nakukal jaká bude hrdinka jako samoživitelka.

zelenaesmolda
21. pro 2020

@somalicats jenze tys nebyla planovane samozivitelka

zelenaesmolda
21. pro 2020

@jajulin
A tu jistotu beres kde?Protoze to,ze lituje,ze ma dite ti zadna otevrene neprizna.

ptacatko01
21. pro 2020

Pro zakladatelku. Chápu že s tebou hází hormony, ačkoliv já sama sem v těhotenství nepociťovala žádnou změnu nálad, ale některé to tak mají. Každopádně nechápu, jak může být někdo s odpuštěním tak blbý, aby zabil dítě jen kvůli tomu, že se mu jeho partner přestal "líbit". Najdi si jak vypadá plod v 8tt. A pak přemýšlej, jestli chceš toho tvorečka zabít tak drastickým způsobem, kterým interupce je. Znám několik žen, co interupci podstoupily s vírou, že je to nejlepší, že dítě nechtějí. Léčí se s depresemi, chodí k psychologovi a v lepším případě jen hluboce litují. Znám tři co chtěly jít a nakonec nešly. Všechny říkají, že nechápou, jak nad tím vůbec mohly uvažovat a jsou šťastné že děti mají.

somalicats
21. pro 2020

@zelenaesmolda Tohle jsem reálně zvažovala, když jsem neplánovaně otěhotněla s druhorozenou. Partner vždycky prohlašoval, že děti nechce, že se na to necítí, já už jednu dceru měla, takže mi to až tak dramaticky nevadilo. Na druhou stranu když jsem zjistila, že jsem těhotná, tak jsem se rozhodla si dítě nechat bez ohledu na otce - dostal na výběr, že buď bude tatínkem, nebo nebude ani v RL. Jenže já měla už nějaké zázemí včetně toho finančního, takže to, že bych živila dvě děti místo jednoho, mi zas tak žíly netrhalo. Jak to má zakladatelka, ví jen ona sama.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru