Nevím kudy kam, ale tohle je jediné řešení. Mám to tak udělat?

janickavelek01
21. srp 2020

Ahoj ženy, obracím se za Vámi s trochu nelehkou prosbou, můžete mě odsoudit a poslat do háje. Ale momentálně jsem se vyskytla v opravdu těžké situaci. Je mi 19, nemám hotovou školu protože jsem ze střední školy odešla kvůli psychickým problémům a šla se léčit, před rokem jsem nastoupila na jinou školu s tím, že jsem ji chtěla dodělat a nemyslela jsem nad tím, že bych mohla otěhotnět. Ale stalo se, našla jsem si přítele a po 4 měsících jsem otěhotněla. Jenže z přítele se mezitím vyklubal lhář a agresor, miluje mě ale není to asi ten pravý do mého života, už mu nedokáži ani věřit. Slíbil, že to zvládneme ale zatím nic z toho, nevěřím tomu. O dítě se sama nepostarám, nemám peníze, dodělanou školu a mamka si přeje ať jdu na potrat, že s člověkem jako je on dítě prostě nemám mít, myslíte si, že to tak mám udělat? Jsem zoufalá ale upřímně si myslím, že dítě by bylo chudák, z mojí rodiny s tim nikdo absolutně nesouhlasí. Chci si dodělat školu a najít si do života někoho normálniho, vždy jsem narazila jen na špatné lidi a vždy jsem tak dopadla.

moominkaa
21. srp 2020

@janickavelek01 to mě moc mrzí.. uvědom si, že s tím chlapem budeš dítětem vázaná minimálně do dospělosti. Bude mít na to dítě nárok jako Ty, bude na něj mít vliv. z toho už zpátečku nedáš.. já měla ex taky psychopata, dodnes dělá problémy, máme spolu dceru a já se léčím s úzkostnou poruchou.. není to vůbec lehký a zasahuje mi to do vztahů, sebevědomí....Ale je to hodně těžké rozhodnutí :( držím palce ať jsi v pořádku ať se rozhodneš jakkoliv 🍀♥️

martiina_k
21. srp 2020

Tak myslím, že sis odpověděla sama. Nikdo z nás se ti o dítě starat nebude. Nemáš školu, nemáš podporu partnera, nemáš podporu rodiny ☹ rozhodnutí je ale stejně na tobě.

janickavelek01
autor
21. srp 2020

@moominkaa děkuji moc, já mám právě emočně nestabilní poruchu a nechci aby se to postupem zhoršovalo, začala jsem se pomalu a jistě dávat do pořádku ale jak říkám, jiné řešení není, nechci být na tom časem ještě hůř. Nejsem připravená a dítě bych nezabezpečila.

moominkaa
21. srp 2020

@janickavelek01 no věř mi, že tohle vše by se jen zhoršilo :( a opravdu vím o čem mluvím...i když mám teď skvělého podporujícího partnera psychické problémy mám stále.. Každopádně pokud to tak cítíš je to správně ♥️🍀

janickavelek01
autor
21. srp 2020

@martiina_k podpora od partera by tu možná byla ale věřit člověku, co lhal a mlátil mě? Mrzí mi to ale občas život přinese to, co ani nikdo nečeká.

krupka3
21. srp 2020

Pokud jdes na potrat, tak bez hlavne co nejdriv (idealne hned po zjisteni, ne az nekdy ve 12.tydnu...), a taky abys s tim byla vnitrne opravdu srovnana a na 100% verila, ze je to to spravne rozhodnuti. Jinak by te to mohlo doprovazet cely zivot v myslenkach o tom, jak stare dite uz jsi ted mohla mit, atd... Drzim pesti, at to dopadne dobre (at uz to znamena pro tebe cokoliv).

jjasmina
21. srp 2020

@janickavelek01 v tvým případě bych na potrat šla. Nemá smysl si to pohnojit hned z kraje

maci299
21. srp 2020

V kolikátém týdnu jsi?

volcok87
21. srp 2020

@janickavelek01 ahoj, mám stejnou poruchu jako ty. Byla jsem v dost podobne situaci, akorát školu jsem dodelala. Dceru jsem si nechala, nakonec jsem se rozvedla po šílených 10 letech a doteď toho lituji. Mám teď nového partnera a dalšího dítě, ale rada bych etapu predtim vymazala. Dcera má od narození různé zdravotní problémy a genetickou vadu a těžko jsme si k sobě hledaly vztah. Být tebou jdu na potrat. Moje nemoc kulminovala nejvic přes 30. Teď jsem jakž takz zalecena, zvladam práci, 2 děti, další VS, ale bývám hodně unavená. Určitě počkej pokud můžeš a najdi si opravdu muže, který ti bude oporou, to je nejvic

squezy
21. srp 2020

@janickavelek01 Moje kamarádka sla v 19 letech na potrat také a dnes, po 10 letech ma 2 deti a milujiciho manžela. Proste to tak mělo být. Jdi za tím, jak to ty citis a jestli se na dítě s člověkem, který by tě psychicky zničil, necitis, tak jdi na potrat. Držím palce!

janickavelek01
autor
21. srp 2020

@maci299 zitra zacatek 8tt

hanulkaha
21. srp 2020

@janickavelek01 jdi na potrat, je to pro tebe jedine rozumne reseni. Pos...a by sis zivot, takhle mlada kocenka bez vzdelani, bez prostredku,bez podpory rodiny, s chlapem co stoji za houno a jeste dite... Pokud se ti prici predstava potratu a chtela by jsi miminku dat sanci na krasny zivot, muzes detatko donosit a hned po porodu dat k adopci (pokud bys to ovsem psychicky ustala), je spousta bezdetnych paru, co touzi po miminku cestou adopce...
Stalo se a stane se to spouste dalsich holek, ale ne kazda je tak uvedomnela, miminko si za kazdou cenu necha a potom konci, v lepsim pripade, v babyboxech. Drzim pesti, at uz se rozhodnes jakkoliv ✊✊🍀

klokanka31
21. srp 2020

@janickavelek01 Spousta dětí má za otce blbce. A to že s tím tvoje máma nesouhlasí-co je jí do toho? Jsi plnoletá, takže máš plnou zodpovědnost jak za svůj život, tak za život svého dítěte. A určitě tady sklidím negativní komentáře, ale potrat je podle mého vražda vlastního dítěte...

barumrallyebum
21. srp 2020

Potrat.

editkaromana
21. srp 2020

Nechci nějak radit, od toho tady nejsem, ale nastíním ti jednu situaci, kterou zažila má kamarádka. Bylo jí 19, když otěhotněla s přítelem se kterým jim to už dlouhodobě nefungovalo. Rozešla se s ním,nikdo kromě mě o těhotenství nevěděl. Neustále brečela, že neví co má dělat, že by šla nejraději na potrat.. já už jedno dítě měla a tak jsem dokázala posoudit její situaci a radila jsem ji neustále ať si dítě nechá, že to bude vždycky její že partnerů může mít ještě habaděj. Ona měla strach z toho jak se mamka k tomu postaví a kdesi cosi... Nakonec šla na potrat. Mezitím si našla nového přítele. Po dvou nebo 3 letech zkoušeli miminko, to se jim doteď nedařilo. Když nakonec šla na kliniku co se zabývá oplodněním dítěte. Řekli ji že už nebude mít nikdy děti, má neprůchodnost vejcovodů, a nakonec musela i na operaci protože měla i miomy... Teď lituje toho že šla na potrat, že mohla mít zdravé miminko, že je to jakási karma za to že šla na potrat. Tím potratem ji něco pokazili a od té doby nemůže mít mimi. Budou chtít jít na umělé, ale i to není stoprocentní...
Tak jsem ti popsala co se může stát, nemusí se to stát nutně tobě, ale může. Já měla první dítě také v 19, také jsem uvažovala o potratu, neměla jsem nikoho ani kde bydlet měla jsem také složitou situaci, ale teď když mám 2 deti, nikdy bych do toho nešla. Jsem moc ráda za to že je mám, protože vím že je to opravdu boží dar. 🙂 ať už se rozhodneš jakkoliv držím ti palce. ❤️

lennus
21. srp 2020

@janickavelek01 Co dát dítěti šanci, nechat ho narodit se a dát ho k adopci?
Nedokázala bych jít na potrat, zároveň chápu, že někdy se prostě žena nemůže o dítě postarat.
Je to určitě těžké, ale je to zodpovědnost, jít na potrat je jednodušší, nikdo se to nemusí samozřejmě dozvědět, zároveň je to i pro psychiku ženy hodně těžké a může se s tím srovnávat celý život. Já osobně bych svoji dveru vedla právě k zodpovědnosti a nikdy ji neposlala na potrat. Kdyby se tak sama rozhodla, budu to respektovat.

lv
21. srp 2020

V tomto případě bych šla na potrat.

teeerez
21. srp 2020

Moznosti mas 2 - jit na potrat nebo se rozhodnout dite donosit a dat k adopci. Kazda varianta ma sve pro a proti, zadna neni idealni. Rozhodnout se musis nakonec sama, ale porad se s rodinou, pozadej je, at ti jsou oporou a zvladnete to.
Neumim si predstavit, ze bych si v tve situaci dite nechala

@klokanka31 tak v pripade 19 lete holky je bod, ze s tim matka nesouhlasi docela dulezity - vzhledem k tomu, ze u ni pravdepodobne bydli a budou to hlavne rodice, kdo bude ji i dite zivit, tak do toho docela co mluvit ma....

sudylichozrout
21. srp 2020

Tezko soudit. Ja bych na potrat nesla ani v 19, ani v 37. Ale nechodim ve tvych botach. Je fakt, ze nemas zrovna vyhodnou pozici pro rodicovstvi, nemas podporu rodiny vzdelani, ani partnera a budes odkazana na pomoc statu, tedy nas vsech. Ale na druhou stranu je treba si uvedomit, ze mas zodpovednost za sve ciny a musis jako dospela nest nasledky. Skola se da dodelat i s ditetem. Rozhodni se tak, aby sis byla stoprocentne jista tim, co delas.

orisek56
21. srp 2020

Já budu hnusná, ale to ti psychická porucha bránila se chránit? Ne nezlob se na mě to tě neomlouvá. Navíc, máš nešťastnou duši jak říkáš a tímhle si akorát nakládas. Nepřemýšlela jsi o lepší variantě dát dítěti šanci na život a jiným rodičům dát možnost udělat ho šťastným? Nebo je pro tebe přijatelnější zbavit ho života? Tak to máš na své psychické problémy ještě teda ocelové nervy.

antoinet
21. srp 2020

Tak předně bys, jako dospělá žena, měla převzít zodpovědnost za svůj život.
- ty musíš vyvinout úsilí a dodělat školu
- ty si musíš pečlivě vybírat muže a hlavně ho pořádně poznat, než si něco začněte
- když už chceš mít sex, dostuduj si, jak se chránit, nauč se znát svůj cyklus atd.
- dokud jsi ekonomicky závislá na rodině, počítej s tím, že musíš respektovat domácí pravidla
Kdo vrší jeden kiks za druhým, potrat ho nezachrání, zničit život si můžeš za měsíc zas.
Moje rada - už teď jsi matka dítěte, které jsi se rozhodla mít a teď ho najednou nechceš. Spousty bezdětných párů čekají na telefonát "máme pro vás miminko" a udělají maximum, aby bylo šťastné, dopřej mu to, když už jsi umožnila, aby vzniklo.

madbetka
21. srp 2020

Zkus, prosím, zvážit i možnost adopce, pokud opravdu není možné, aby ses o miminko postarala ty sama (s něčí pomocí).
Potrat by neměl být řešením a když, tak tím úplně posledním.

zelenaesmolda
21. srp 2020

@janickavelek01
ja v tehle situaci bych interupci rozhodne volila,je to rozumne pokud vis,ze se o dite nepostaras.s lharem a agresorem bych prerusila veskery kontakt,cim drive to udelas,tim lepe pro tebe.

simcakoc
21. srp 2020

@janickavelek01 ahoj, mám za sebou něco podobného. Dlouho jsem nevěděla co mám dělat, věděla jsem, že já bych to dítě zvládla, ale nevěřila jsem, že by se o nás postaral přítel. Nakomec jsem šla na potrat. Bylo to šíleně těžké to zvládnout a to hlavně po psychické stránce, ale s odstupem času vím, že to bylo nejlepší rozhodnutí. Kdyby sis o tom chtěla popovídat klidně napiš.

klokanka31
21. srp 2020

@teeerez Nemá právo do toho kecat. A co to je za matku, svou dceru nutit jít na potrat? A zakladatelka má možnosti 3 - a) nechat si miminko b) potrat c) adopce

radkovy
21. srp 2020

@janickavelek01 Prosím o šanci pro děťátko, které tu už je. Potrat psychice může jen uškodit, pomoct těžko.
Zkuste zvážit adopci.

lachtanice86
21. srp 2020

Potrat a pořádná ochrana do budoucna.
Za sebe, do adopce bych nikdy nešla. Nosit "to" v sobě 9 mesicu. Nevolnosti, únava, kontroly, přebírání, možné komplikace, navíc, ne ten porod fakt není něco co přejdeš jen tak. A po tom všem bych to měla dát pryč? Ani náhodou, to bych neudělala a klidně si říkejte, že jsem sobec. Takže bych zůstala s ditetem, bez školy, bez peněz, budoucnost nic moc, partner lhář a agresor, no to je skvělý vzor pro dítě a ať by si chtěla nebo ne, musela by ti pomoct rodina, finančně, hlídáním, zázemím a to fakt není nic z čeho by jasali, kdyz uz ted jsou proti

astyna88
21. srp 2020

Moc nejsem priznivec plozeni deti pri psychickych poruchach a psychotismu....
Pred deseti lety jsem byla v situaci podobne,jen nemam spatnou psychiku. Ted mam tri deti a skveleho muze.

mateju_sm
21. srp 2020

@radkovy myslite, ze je potrat pro psychiku tezsi nez dite donosit a pak ho dat k adokci?

hanka_333
21. srp 2020

Asi bych ve tve situaci volila potrat. A vsichni, kdo tady doporucuji dat dite k adopci - to by prece musel souhlasit i otec, nebo ne? Co kdyz si dite vezme do pece?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru