Nemluvím na bříško

miszulicka
26. kvě 2021

Ahoj holky. Vím že ne většina z vás zavrhne. Ale mám asi problém v sobě nebo nevím. Vím jak je důležité mluvit na své bříško ke svému miminku. Přiznám se že já jsem to neuměla jak u syna tak ani teď u malí. Nedokážu si mluvit se vším břichem. Ačkoliv vím že je uvnitř naše láska. Ale bříško hladím šimram. Asi jsem divná. Ale nejsou mi ty slova z pusy.

michaelarousova
26. kvě 2021

@miszulicka taky to nedelam a nevidim na tom nic spatneho☺️

katule1990
26. kvě 2021

@miszulicka Mně na tom nic divnýho teda nepřijde. Taky jsem na břicho nemluvila a nepřipadám si kvůli tomu špatně. Asi jsem v tomhle trochu chlap, potřebuju k tomu to miminko vidět 😁.

miszulicka
autor
26. kvě 2021

@katule1990 jo přesně. Je mi divný mluvit na břicho .. říkám si že mincí pozná můj hlas i tak. Mluvím k malí v duchu ale nedokážu nahlas.

pakeros
26. kvě 2021

@miszulicka taky to nedělám,ani teď ani při synovi.Přijde mi to divny 😀

jaja01k
26. kvě 2021

@miszulicka Mně naopak přijde divný mluvit na břicho, nedělala jsem to, nešlo mi to.

areh
26. kvě 2021

@miszulicka taky jsem nemluvila ani na jedno dítě a vypadá, že je to nepoznamenalo 😁

pampeliska1313
26. kvě 2021

Na břicho taky nemluvím, když už, tak maximálně nějaký blbosti.🙂 Třeba když jsem na nákupu a nemůžu se pro něco rozhodnout a vypadne ze mě “vezmeme pět okurek, co myslíš?” Ale jinak..:D A to jsem i četla, že jedna maminka pravidelně čte bříšku pohádky. To bych taky teď nezvládla.. Stejně jako si břicho několikrát za den třeba pohladím, ale spíš v soukromí, pak se cítím blbě, když vidím jak nějaký maminky hladí bříško prakticky nonstop, cítím se už jako krkavčí matka.:D Spíš mi je bližší mluvit si nějak hezky v duchu, prostě ten cit projevuje někdo jinak a primární je, aby pak až bude prcek venku cítil lásku, teď si to nevyčítejte, nejste jediná🙂

vikinkav
26. kvě 2021

Rozhodne nic takoveho nedelam a nepripada mi to vubec dulezite 😉

herminka
26. kvě 2021

Taky jsem s dětmi mluvila jen v duchu. Dneska to jsou školáci a myslím, že je to nijak nepoznamenalo 🙂

jane46
26. kvě 2021

A počítá se "Co tam děláš? Že na Tebe vlítnu! Hraješ fotbal či co? To jsou moje orgány, přestaň je přerovnávat! Já chci spát! Chovej se tam slušně! Tobě to nechutná? Koukej už vylézt ven. A počítej s tím, že zpátky už to nejde. atd." ? To byla moje komunikace s miminkem v bříšku... 😀 😀

terezia10
26. kvě 2021

Ne nemluvila jsem ani na jedno dítě přijde mě to ujetý a rozhodně to není potřeba důležitější důležitější kontakt po porodu

markii30
26. kvě 2021

S břichem mluvím jen v tom stylu když si nemůžu obout boty "jednoduše " nebo se ve vaně nemůžu oholit 🤣Jinak sem tam přijde chlap a něco jako mluví no moc normální mi to nepřijde 🤣 Buď v pohodě sama v tom nejsi 😊😁

orisek56
26. kvě 2021

Mluvit na břicho? No sice mi postupně že všeho už hrabe, ale na brichomluvce jsem to ještě nedotáhla. Každý nemusí být "úplněnejvícpodělanejztěhotenství."

cilkat
26. kvě 2021

Na břicho jsem mluvila vždy jen jako na břicho, nikoliv jako na dítě... Prostě taková ta samomluva typu "uvolni se, tohle mi nedělej, to bolí..." Dokonce i na malé dítě jsem mluvila především "funkčně" (pojď, jdeme se koupat. Pojď se napít, tady máš prso...) Opravdu nevidím přínos toho dítě neustále zahrnovat svým hlasem (zpívat, vykládat něco jen proto, aby nebylo ticho). Sama jsem introvert a když někdo furt něco mele, tak mě to jen obtěžuje...

leymea
26. kvě 2021

Mluvila jsem jen v duchu, ale nahlas ne.

lachtanice86
26. kvě 2021

Proč bych měla mluvit na ten meloun? Muj hlas slyší, když mluvím na prvni dceru, nebo s manželem. Ale mluvit na břicho mi prijde divný

miszulicka
autor
26. kvě 2021

Tak to jsem moc ráda že jsem jediná. Mě už totiž rozčilovalo jak mi v práci říkají." A mluvíte na miminko?" Když jsem řekla že ne odpověď byla vždy. " No ale to by jste měla" tak kdyz už se mě někdo zase ptá říkám jo. Ale není to tak. Jenom abych měla klid. Taky si myslím že je důležitý kontakt hlavně po porodu. Miminko i tak slyší naše hlasy. A když po proudu na něj promluvím bude v ten hlas znát. Syn je taky v pohodě taky ho to nepoznamenalo. 🙂🙂

rejzekl
26. kvě 2021

Tohle jsou věci,které asi nikdy nepochopím. 🤦 Proč by jsi se kvůli tomu měla cítit špatně jako? Copak je to povinnost? Akorát je divný to nedělat, protože to většina dělá ? Tohle je na hlavu... Jaký je rozdíl,jestli tě dítě slyší, když mluvíš na něj,nebo na někoho jiného? Tvůj hlas zná,ne ? 🤦 Nevím,jsem divná a zlá ženská asi,protože mi přijde,že i když je těhotenství krásná věc,tak musím dělat Všechno tak,jak je to v knížkách,nebo jak se to někde doctu? Zapojte selskej rozum a odpojte internet 🤦 hned bude po problémech

treasurka
26. kvě 2021

@miszulicka Ja jsem se svym brichem teda taky nemluvila, ba jsem ho ani nesimrala, ani Mozart neprobehl. Ale jednou jsem si ho spalila o pekac 🙈 A deti se ke mne teda zatim jeste hlasi... 🤷🏻‍♀️

nagojka
26. kvě 2021

Jsem na fom stejne jako holky vyse..Na brisko taky nemluvim max pri takovejch tech beznej vecech...napr.:co tam zase delas,no jo slysis co ti tata rika,obcas mu uz reknu treba vecer jmenem a uz koukej spat me to boli nebo tak...Ale pohadky taky nectu ani nezpivam...Moje mama mi taky porad cpe do hlavy jak je to dulezity,ze to musim atd...Ale ja si myslim ze prdolka vnima muj hlas uz jen kdyz si s nekym povidam nebo si broukam u vareni s tak..taky sem si pripadala jako vyvrhel a mela trochu vycitky ze to nedelam...presne kuli tem kecum jak je to dulezity sem se chvili zabyvala tim ze me kuli tomu to maly nebude mit rado,ze me nepozna atd...Ale...vse se srovnalo🙂😍Ja zas naopak si brisko rada pohladim...libi se mi citit jak malej kope...tak si vzdy vrhnu triko,dam ruce na bricho a s pritelem sledujeme jak se mi z pupku stavaj Himalaje a jak se vlni...

marimanta
26. kvě 2021

@miszulicka popravdě mně zase přijde divný mluvit na břicho 😁 Nemluvila jsem na první, na druhé a nebudu ani na třetí. Ani muž mu nebude nic vykládat. Naše děti milujeme, všechny jsou plánované a chtěné... Dokonce i poměrně inteligentní 😁 Ale holt to mají bez mluvení 😁
Mmch. mám v péči i dvě děti, jejichž máma na ně nejen nemluvila, ale i hojně pila... A myslím, že nemluvení je oproti tomu uuuplně v pohodě 😉

miana
26. kvě 2021

Myslím, že na bříško mluví asi lidi, kteří nemají dost sociálního kontaktu. Připadala bych si dost úchylně, kdybych mluvila na mimino v břiše. Mluvím s lidmi okolo, zpívám se staršími dětmi nebo pro svou radost a s miminkem komunikuji dotykem (ne cíleně, ale někdy prostě automaticky, bez záměru).

ito
26. kvě 2021

@miszulicka Delej to, co je prijemne a chces to ty a ne to, co si myslis, ze bys delat mela. V tomto pripade neni urcite ani jedna varianta spatna. Nelze odsuzovat ani jednu stranu. ;)

95newmommy2020
26. kvě 2021

Já to nedělala, připadala jsem si nějak zvláštně. Manžel to dělal, a v jistých situacích sem se cítila nějak nepatricne. Od porodu mu vyrostlo dost jeho bříško, a povídá si s nim rad. Jde mu to nějak samo. Takže buď to v tobě je a das to, a nebo to nejde. :D

katule1990
26. kvě 2021

@95newmommy2020 Počkej, jako že si manžel povídá se svým pivním pupkem 😂😂😂?

malinkaelinka
26. kvě 2021

Na břicho nahlas fakt nemluvím. Snažím se naladit na miminko vnitřně, hodně ho teď zapojuji v rámci meditací. Dost jsme spolu "mluvili" už v prvních tydnech, kdy jsem vstrebavala fakt, že tam vůbec je. A dcerou to bylo podobné. Jsem uzvanena až až, takže mého hlasu má habaděj. Bříško si hodně hladim, cela mi to tak nějak dobře, ale hladila jsem si i to splaskle po porodu, tak nějak pro pochvalu, že se pěkně smrskava 😅😅😅

ekou
26. kvě 2021

@miszulicka já jsem ani nijak extra neprožívala samotné těhotenství :D (jak jiné nastávající si to úplně užívaly). Já vyhlížela den, kdy mě nebude pálit žáha a nebude bolet páteř :D... takže žádný stres

95newmommy2020
26. kvě 2021

@katule1990 Ano. Popreje mu dobrou chuť. 😂 Pohladi ho na dobrou noc. 😁😁

odetkaviolka
26. kvě 2021

To jsem nikdy nedělala. Břicho mi překáželo a těhotenství jsem snášela fakt blbě. Přesto jsou moje děti prima lidičky.

klokanka31
26. kvě 2021

@miszulicka Já si běžně taky s malou v bříšku nepovídala, jedině drobnosti jako že tam má zrovna diskotéku když chci spát, nebo když nevlastní neteř řvala jak na lesy a malá se v bříšku asi lekla a začala sebou šíleně mrskat, tak jsem jí utěšovala ☺ ke konci těhotenství si s malou hodně povídal můj manžel ☺

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru