Snažíme se a pořád nic. Co pomůže?

helena1033
12. únor 2020

Jdu si pro radu co by pomohlo k miminku , spíš asi pro partnera jaké vitamíny vaší partneři brali pokud tedy brali ..........snažíme se rok a půl zatím revize dělohy v 9tt a teď po půl roce samovolny potrat. Už si myslím že to ve mně asi není, cvičím 2x týdne Mojžíšovou, k tomu cvičím i normálně, jím zdravě zeleninu ovoce ( dokonce sem shodila což doktor ocenil, nadváhu sem neměla úplně jen 2kg) nejím pečivo. Beru kyselinu listovou a gynex. Hlídám ovulaci ( ale spíš pocitově, testy ať zkouším co chci jsou negativní ale doktor ovu potvrdil ) ........co víc dělat už nevím. No přítele sem nechtěla stresován ale budu asi muset začít po dnešní návštěvě u doktora mu dám žádanku na spermiogram. A doktor říkal ať se pobavíme doma o možnosti ivf . Je fakt že kouří, rád si vypije, a životospráva úplně u něj také nefunguje.........poradíte co mu pořídit aspoň za vitamíny? Mimi chce tak se musí začít zapojovat asi víc než do teď. .....

gruyerre
12. únor 2020

@helena1033 tak důležité pro zlepšení kvality spermií je přestat kouřit, ideálně i zdravě jíst, dostatek pohybu, nenosit upnuté prádlo ale radši trenky. Koupit hlavně selen a zinek, ale existují i vitamínové koplexy pro plodnost muže, kde je toho ještě víc. Super je také kotvičník a kořen maca, zkus si o tom něco vyhledat a nastudovat, opravdu to může dost pomoct. Na spermie je též dobré jíst ořechy a semínka. Před sexem v době ovulace ať si muž sprchuje minutu až dvě varlata hodně studenou vodou, spermie se rozpohybujou.

sudylichozrout
12. únor 2020

@gruyerre Helejt, pobavim te. Muj muz kouri krabku denne, z jeho zivotospravy doslova kvetu, presto jsem za 4 roky poctvrte tehotna, za chvili budu rodit treti ditko. To bylo pocato ze sexu 4 dny pred ovulaci 🙂

eloise02
12. únor 2020

@gruyerre Počkat, nechápu v čem by to byla chyba partnera? Oplodnění se schopen, pokud byla dvakrát těhotná, tak na co zlepšovat kvalitu spermií a nenosit těsné prádlo, když v tom problém zcela evidentně není?A ještě sprchovat varlata ledovou vodou? No chudák!!! To jsou fakt bomba nápady!

jjasmina
12. únor 2020

@helena1033 No hele nám se prakticky zadařilo až sme se na tohle všechno vykašlali. Manžel je kuřák, rád si i popije a jeho životospráva: To jest tlačenka klidně se škvarkama a klidně podbradek s s chipsama. Ty mu můžeš spermiogram navrhnout, ale tlačit ho do něj opravdu nemužeš, pokud nebude chtít a ty budeš tlačit, můžeš hádat , co se s vašim vztahem stane...

gruyerre
12. únor 2020

@eloise02 hoď se do klidu, jo? Paní měla celkem jasný dotaz, čím zlepšit kvalitu spermií, takže já jsem jí na tento dotaz zodpověla. Je zcela na ní, jestli se mými radami bude řídit a je úplně jedno, zda tobě se to zamlouvá nebo ne 🙂

ocetnicek
12. únor 2020

Můj manžel taky vidí zeleninu jen v krámě přes sklo, má rád pivko, určitě to nijak neřeší. Ja občas mívám záchvaty zdravé výživy, ale to jen tak den dva. A zadařilo se nám na dovolené úplně přirozeně a to jsme předtím absolvovali jedno neúspěšné IVF. Jediné, co poradím, tak inositol. Mně pomohl k ovulaci a následně pozitivnímu testu.

gruyerre
12. únor 2020

@sudylichozrout no to mě moc nepobavilo 😀, to je prostě tak, že někdo je extrémně plodný i přes to, že kouří, chlastá, fetuje apod... Ja vážně netvrdím, že kouření a těsné prádlo je antikoncepce. Pouze píši, co může výrazně vylepšit i hodně tragický spermiogram 🙂

terka80
12. únor 2020

@helena1033 zkus si zacit merit bazalni teplotu od 5 dc a delej si graf abys vedela jestli opravdu mas ovulaci

veruuu_kubesovic
12. únor 2020

@gruyerre poprvé jsem otěhotněla ani nevím jak, o druhého prcka jsme se snažili rok, nijak extra jsme životosprávu nedodržovali, manžel má ještě nadváhu a po roce se povedlo, což jsme ani nedoufali, brala jsem Fertipronu a pila čaj od Ludmily Mojžíšové, manžel bral Selzink, taky měl jít na spermiogram, ale objevila jsem po roce // na testu takže nikam nemusel...držím palce ať se brzo zadaří 🍀🙏🍀
A ještě mě napadá - dělali ti hormonální profil?

veruuu_kubesovic
12. únor 2020

@gruyerre promiň to mělo být pro zakladatelku této diskuze @helena1033

alcar
12. únor 2020

Tak pokud je muz schopen te oplodnit a ty mas ovulaci, ale presto potracis, tak to muze byt spis geneticky problem. Vyloucili ti leidenskou mutaci, pripadne jine poruchy krve? Sorry za uprimnost, ale problem bude opravdu u tebe, kdyz potracis. Zamerila bych se spis na duvody, proc se embryo neudrzi, protoze v poceti evidentne problem neni.

meronym
12. únor 2020

@helena1033 Ja tomu nerozumim - 2x si prece otehotnela. V tom zjevne problem neni. Problem je v udrzeni tehotenstvi, k tomu manzeluv spermiogram nijak pomoct nemuze...

alcar
12. únor 2020

@helena1033 jo a po tretim potratu mas narok na geneticke a histologicke vys. vzorku (potraceneho embrya). Drzim pesti, at uz se to nestane, ale proste at mas tuto informaci. 😉

ma_jo
12. únor 2020

@helena1033 a co mobilizace kostrce? Spousta zen s tim ma problem a ani o tom nevi...

barulina
12. únor 2020

Tak otehotnet zrejme muzes. Takze jeho spermie funguji. I tva vajicka funguji. Otazka je jestlinplod ty udrzis. Naopak bych ja teda spis spatrovala problem u sebe. Tim te nechcinstresovat, ale v poceti provlem evidentne neni

helena1033
autor
12. únor 2020

Dělali mi odběry, říkal že se jeví všechno v pořádku umne tak uvidíme . Holky děkuju za upřímnost nepotřebuju utěšovat že to bude ok spíš reálně 😉 upřímnost je lepší. Pořád ještě může být u problém skrytý někde u mne jen není evidentní. Uvidíme co ten spermiogram. Horší je spíš věta snažte se uvolnit a nemyslet na to, denně meřte teplotu berte vitamíny sledujte ovulaci ale snažte se na to tolik nemyslet🙈🙉 ( sestra je v osmém otěhotněla přez prášky a dvě cysty , švagrová je sedmém měsíci ......to se pak řekne neřešíte to tolik🙈

alcar
12. únor 2020

@helena1033 jj, to moc dobre znam. Nesnasela jsem tuhle vetu! 🤦‍♀️🤣
Brala jsi primtom druhem tehu nejake hormony? Utrogestan? Pokud ne, tak priste urcite nasadit.

barulina
12. únor 2020

@helena1033 no je plnoveci co kr. Testy neodhali. Jinak bohutel ta veta funguje. Ikdyz je tona palici. U me zabrala

helena1033
autor
12. únor 2020

@alcar u druhého ne, u prvního utrogestan u druhého se na to přišlo až když to samo odcházelo tvářilo se jako opožděná menstruace.......

katule1990
12. únor 2020

@helena1033 Pro chlapy je dobrý Fertilan, tam je vše, co je na spermie dobré. Manžel celý život sportuje a jí zdravě, nekouří, nepije a spermiogram hrůza. Takže to o tom evidentně moc není. Ale pokud by měl špatné výsledky a k tomu kouřil a pil, tak by měl na prvním místě omezit toto. Pak je také důležité se vyhýbat přehřívání, hlavně sauně, vířivce, těsným trenkám, notebooku na klíně atd.

amazonkajanik
12. únor 2020

@helena1033 druhý se tvářilo jako opožděna ms? Takhle většinou vypadá biochemické těhotenství. Tam prostě rozhodne příroda,s tím nikdo nic nezmůže. Taky si myslím,že spermiogram bude zbytečný. Spíš by byla lepší celková genetika,zjistit,jestli třeba nemáte to,že chlapeček se donosi,holčička ne. Tak to měla paní u nás. Až 6 porod byla konečně holka,před tím 4x potrat,když to mělo chromozom XX
Prostě,jestli není něco špatně,co ne že brání v početí,ale ve vývoji plodu. My se snažili o první 6let,jeden potrat,dvě biochemicka. Cyklus jsem měla bídný,ale ovulace byla,někdy bolela jak čert. Měli jsme žádanku na genetiku,jestli jsme tzv kompatibilní,atd. No,jeli jsme až na screening, stačilo dát duphaston a za dva měsíce jsem byla v tom...

drakenn
13. únor 2020

Souhlasím s holkama, chlap má spermie v pořádku, když už tě 2x oplodnil! Hledej chybku u sebe.
Za sebe doporučuji si prostudovat psychosomatiku..

squezy
13. únor 2020

Nech si vyšetřit reprodukcni imunitu. Pokud si z Prahy, určitě se objednej k pani doktorce Maličkové, nebo k někomu ze svého kraje. Imunita může zapříčinit ty potraty.

pavlusak
13. únor 2020

Taky bych to tipovala na imunitu, tehotna jsi uz byla dvakrat, spis to vypada ze mas problem s prijmutim toho tehotenstvi nebo jste s manzelem imunologicky nekompatibilni... da se to lecit tim ze tvoje imunita se potlaci aby embryo prijmula, nabo to proste byla jenom dvakrat velka smula, ze to nevyslo... kazdopadne s mojzisovou bych pokracovala, nech si udelat mobilizaci kostrce a cvic kazdy den, dvakrat tydne je malo, i tato metoda muze resit opakovane potraty tim ze si posilis panevni dno! Hodne stesti🍀🍀🍀

nikolaa123
17. únor 2020

@helena1033 ahojky pokud se snažíte tak dlouho o mimi... Být tebou navštívila bych nějakou poradnu... Kde vám pomůžou k miminku.. Taky se snažíme cca podobne jako vy.. Tak sme zašli do poradny kde mi dali injekci ovitrelle na ovulaci a utrogestan bohužel nám to nevyšlo tak teď jdu znova 😊

marymaryk
26. únor 2020

Z vlastní zkušenosti příteli doktorka doporučila nenosit mobil v kapse, nejezdit často na kole....plus selen zinek....😊.....a to si přítel taky to jedno pivko rád dá po práci hlavně v létě.😁
Kouřit kouří ale málo....

😊

helena1033
autor
27. únor 2020

@pavlusak no spermiogram nedopadl moc dobře pro přítele, dnes jdu k doktorovi a budoutam i moje výsledky ( hormonální obraz ) ale zatím to vypadá že má spermií málo a malí pohyblivé víc z toho nevyvti je tam doporučení na uiu ......tak uvidíme.

helena1033
autor
27. únor 2020

@nikolaa123 právě že mobil v kapse nenosí už dlouho na kole nejezdí, koupila sem mu vitamíny ,Fortilmen, Kotvičník, Macu.

helena1033
autor
27. únor 2020

@amazonkajanik dnes jdu s výsledky l doktorovi a uvidíme další postup , ale je fakt že cyklus mám od revize dělohy víc než bidny o pravidelností nemůže být řeč . Ale ovulace podle vyšetření probíhá ......tak uvidíme co mi řekne co dál. O tom chromozomu slyším prvně je to zajímavé, něco na tom možná bude.

g_m
27. únor 2020

Upřímně, mně pomohlo nejvíc nechodit sem na koníka. První těhu bylo zamlklé a v práci těhotné 2 kolegyně jedna z toho dobrá kámoška a ta ani těhotnět nechtěla... První půlku cyklu jsem jedla grepy (zlepšují plodný hlen a fakt ot bylo poznat) a měla Nosifol. U druhého nic z toho. A prostě to nekoumat. Měření teploty by mě asi porazilo a ještě víc znervóznilo.