Prosím, pomozte mi vyčíst ovulaci ☺️

agataa6
3. led 2022

Ahoj, měřím krátkou dobu bazalni teplotu.. přesto by mě zajímalo, kdy eventuálně mohla proběhnout ovulka. A jak dlouho po ovulaci je ještě vajicko mozne oplodnit? Jestli fakt jen těch 24h? Děkuji za rady

andelka
4. led 2022

@agataa6 v grafu zatím není ovulace potvrzená. Není tam žádný vzestup.
Jj, vajíčko je schopné oplodnění tak max 18-24h. Ale spermie vydrží bez problémů 2-3 dny, někdy i až 5 dní.

katule1990
4. led 2022

@agataa6 Souhlasím s výše napsaným. Podle naměřených hodnot ovulace zatím není potvrzená. Musíš tam mít 3 teploty vyšší než 6 teplot předcházejících. Vajíčko je schopné oplodnění maximálně 24 hodin, obvykle to bývá méně.

agataa6
autor
5. led 2022

tak dnes zase vyšší teplota.. předpokládám, že ovu mohla proběhnout 2.1... sex byl 31.12. A pak 3.1... toho 3.1. Je už asi pozdě že? Když je to třeba víc jak 24h?

andelka
5. led 2022

@agataa6 jestli bude i zítřejší teplota vyšší tak by to potvrdilo ovulaci 2.1. Sex 3.1.je hraniční, spíše je větší šance z období před ovulací. Každopádně držím palce, šance je 🙂

katule1990
5. led 2022

@agataa6 Sex 31. 12. je ideální, 2 dny spermie přežijou v pohodě 🙂.

agataa6
autor
5. led 2022

@katule1990 holky děkuji za podporu..teď snad ani nevydržím ty 2 tydny😀

katule1990
5. led 2022

@agataa6 To znám, hrozně se to vleče 😀, my jsme se snažili 3 roky. Držím palce, dej pak vědět 🙂.

agataa6
autor
5. led 2022

@katule1990 my se snažíme potřetí teprve 3 měsíc. Ale dvakrát jsem už o dítě přišla.. takže už se nemůžu dočkat až to opravdu vyjde ☺️

agataa6
autor
7. led 2022

@andelka @katule1990 tak mi teplota hodně klesla.. znamená to anovulaci? Myslela jsem, že se teplota má držet nahoře až do ms..

katule1990
7. led 2022

@agataa6 Ještě bych počkala, jak budou vypadat další teploty, nemusí to hned znamenat anovulační cyklus. Všimla jsem si, že máš celkově hrozně nízké naměřené teploty, kde měříš? V pochvě?

agataa6
autor
7. led 2022

@katule1990 v ústech

katule1990
7. led 2022

@agataa6 Aha, tak to bude tím. To měření v ústech není moc přesné, v pochvě je o hodně přesnější. Takže ty rozlítaný hodnoty budou nejspíš tím, ona se pak i ta ovulace může dát hůř vyčíst. Pokud s tím nemáš vyloženě problém, tak bych od dalšího měsíce měřila v pochvě, výsledky budou víc vypovídající 🙂. Ale třeba už žádný měření ani nebude potřeba 🙂🍀.

andelka
7. led 2022

@agataa6 já bych též ještě počkala. Nějaký jednorázový pokles po ovulaci být může. Ale lítá ti to fakt hodně. Bych to možná přisoudila i tomu měření v ústech. To není nic moc spolehlivé. Lepší je v pochvě, je tam stabilnější teplota, méně náchylná na ovlivnění.

agataa6
autor
7. led 2022

@andelka @katule1990 aha.. jenže během ms merit nemůžu tím pádem.. nebude to vadit?

agataa6
autor
7. led 2022

@andelka @katule1990 a myslíte, že i přes to mohla být ovulace 2.1.?

ileni
7. led 2022

@agataa6 během menstruace přeci není třeba měřit....

katule1990
7. led 2022

@agataa6 Přesně tak, během menstruace se neměří, není to potřeba 🙂. Jinak myslím, že ta ovulace mohla být toho 2. 1., ale jak měříš v ústech, tak to fakt lítá, takže to nejde 100% říct. Pozorovala jsi i nějaké další znaky ovulace jako třeba ovulační hlen? Každopádně sex máte podle aplikace často, takže jste se nemohli netrefit 🙂.

andelka
7. led 2022

@agataa6 proč bys měřila během menstruace proboha? K čemu? Stačí 6 teplot před ovulací. Snad jedině kdybys měla hodně krátké cykly,že by tam 6 teplot nebylo možné naměřit.
Já bych též řekla,že mohla,ale hrozně to skáče no.

agataa6
autor
7. led 2022

@andelka @katule1990 @ileni a nidace je asi moc brzo že?

agataa6
autor
7. led 2022

@katule1990 jinak výtok byl pruhledny a bylo ho hodně.. teď už mám takový ten klasický bily nezapachajici a je ho málo.. větší chuť na sex..

andelka
7. led 2022

@agataa6 to bývá spíš jednodenní pokles tak 7-10 dní po ovulaci. Jestli k tomu sedí i hlen,tak nejspíš ta ovulka byla. Ale úplně jisté to není. Hlen je doprovodný příznak.

katule1990
7. led 2022

@agataa6 Ten průhledný výtok značí blížící se ovulaci, ten bílý a malé množství už proběhlou ovulaci, tak to by to potvrzovalo 🙂. Nidaci bych taky takhle brzo neviděla, ale ona vůbec nemusí být z grafu patrná, někdo to má, někdo ne.

agataa6
autor
11. led 2022

@katule1990 @andelka tak dnes jsem 9 dpo.. a mám citlivé prsa a svědí a lechtaji mě bradavky.. a co je fakt divné, tak mám v puse nechuť jak kdybych vykourila balíček cigaret, přitom už 6 let nekouřím..🤔 taky každý den jdu spát aspoň na dvě hodiny odpoledne.. ale možná je to jen pms nebo jsem si to vsugerovala🤔

agataa6
autor
12. led 2022

@katule @andelka vidíte něco? Dnes jsem 12 dpo

katule1990
12. led 2022

@agataa6 Ano, vidim pozitivni test 🤗. To je krasny, ze se zadarilo, ovulace evidetne byla 😁. Moc drzim palce, at jde vse dobre 🍀.

agataa6
autor
12. led 2022

@katule1990 děkuji, díky vám, jsem i já pochopila kdy ovulace je.. tak snad to tentokrát dopadne dobře 🙂

andelka
12. led 2022

@agataa6 Jj, 12 DPO je takový test akorát. 👍 Budu držet palce.