Ovulace. Probíhá? Co si o tom myslíte?

Zodpovězené
17. říj 2020

Dobrý den,

již pátý měsíc se snažíme od druhé dítě, zatím bez úspěchu. Měřím si bazální teplotu a dělám ovulační testy, ale je to hodně divoké. Ovulační test mám každý cyklus pozitivní 25. DC (z 38. DC), ale přestože bazální teplota poté vzroste, není splněno pravidlo 3 po 6 (3 teploty vyšší než 6 předešlých).

Je možné, že u mě skutečně vzroste LH (a proto je ot pozitivní) a dejme tomu, mám prázdné folikuly bez vajíčka?

Byla jsem tento cyklus 2x na utz u doktora, prvně 14. DC, kdy mi doktor řekl, že ovulace asi neproběhne, protože mám malé folikuly a na můj popud si mě pozval ještě 20. DC, kdy viděl jeden dominantní folikul s tím, že ovulace by mohla (pokud vůbec) proběhnout až za 5 dní. Jinak mi navrhnul Clostilbegyt.

Co si o tom myslíte?

Děkuji a hezký den, N.

Dobrý den,

nebojte, prázdné folikuly určitě nemáte, jen ovulujete dost pozdě. Kolik je Vám let? Já bych moc netlačil - užívání Clostilbegytu může způsobit, že uvolníte 2 vajíčka, a pak Vám budou hrozit dvojčata.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz