Plodnost s jedním vejcovodem. Poradíte?

luciebelohradska31
22. srp 2019

Ahoj holky jsem tu nová. Moje kamarádka mi doporučila tuhle stránku jelikož pokaždé dostala dobré rady od vás tak doufám že i poradíte i mě. Je mi 31 a půl a před třemi lety jsem prodělala mimodelozni těhotenství. Chtěla bych se zeptat zdali plodnost s jedním vejcovodem a mým věkem klesá jestli mám čekat dlouhé snažení nebo jít po roce neúspěchu rovnou na umělý oplodnění. Hned po operaci jsem se rozešla s přítelem a tak na snažení jsem mohla zapomenout. Jinak první snažení mě trvalo 9 měsíců což přisuzuji stresu a nadváze. Teď ale nevím co mám očekávat. Děkuji vám moc za vaše odpovědi

denca033
22. srp 2019

@luciebelohradska31 ahoj tak vítej 😉 co se týče tvého dotazu já Teda nemám stejný problém jako ty/vy. Ale na vašem místě bych se poradila co a jak se svým gynekologem.

kittyy17
22. srp 2019

Nic neocekavej a nesnaz se, akorát se vystresujes. Prostě tomu nech volný průběh, milujte se dle libosti, ne jako povinnost podle kalendáře, a za rok když by se nepodařilo, zkuste umělé...

hermij
22. srp 2019

Luci, to neví nikdo, co čekat... plodnost nemusí být nutně snížená, ale je možné, že nebudeš mít tolik plnohodnotných ovulací, jako jiné ženy v Tvém věku. Možná ale ano. Nenech se ihned manipulovat do IVF, kdyby se Ti lékaři snažili vsugerovat něco jakože "přirozeně nemáš šanci". Něco jiného je, kdyby se Tobě nechtělo čekat a chtěla jsi proces urychlit. Upřímně, úspěchy IVF jsou 20-40% (dle jejich vlastních statistik vydaných na začátku letošního roku). Přirozeně se Ti může zadařit okamžitě, ale stejně tak můžeš čekat několik měsíců... Můžeš si zkusit sledovat hlenovou sekreci (jen to, co je vidět zvenčí - kalhotky, toaleťák), která značí plodnost; můžeš měřit bazální teplotu, která Ti spolehlivě prokáže, zda a kdy u tebe došlo k ovulaci (je to i levnější, než stále kupovat ovulační testy, kterými ovulaci nemusíš zachytit). Pokud je k něčemu podezření, tka můžeš absolvovat i jiná vyšetření - jaterní testy, štítná žláza, zda nemáš endometriózu, PCOS apod. Ale co je nejlepší > máš ve svých rukou plné své zdraví. A partner to svoje. K početí nepotřebuješ hromadu vajíček v zásobě a muž miliony spermií v ejakulátu. Stačí, když budou kvalitní. Tzn. výživa, výživa, výživa. Dále pohyb, mít radost ze života, milovat se, těšit se a být miminku otevřeni 🙂

lery92
22. srp 2019

@luciebelohradska31 záleží na tom zda byla provedena chromopertubace druhého vejcovodu , jaký je stav druhého vaječníků , kolik máš vajíček atd atd .IVF v tvém případě není od věci , ono riziko mimoděložního těhotenství po již prodělaném mimodeloznim těhotenství zde je .Dále záleží na celkovém stavu partnera , jeho spermiogramu atd atd .Vše se dá řešit s gynekologem.Moc bych s mimcem neotalela , moc bych se na vidinu ,,být tehule " neupnila

Je to takový příběh o princezně koloběžce ...

luciebelohradska31
autor
22. srp 2019

@lery92 tak já se připravuji na všechno adopce je pro mě poslední varianta ale to člověk do předu neví snažím se teprve druhým měsícem všechny testy mám v pořádku a partner taky ale spoléhám se na umělé oplodnění kdyby to nahodou přirozeně nešlo jsem na všechno psychicky připravená moc tomu nedávám naději ale skusit to musím.

lery92
22. srp 2019

@luciebelohradska31 ale tak IVF není nutné zlo .Máš jistotu , že se uhnízdí vajíčko , kde má😉, na druhou stranu spontánně otěhotnět můžeš též (2 měsíce je krátká doba )... Uvidíš .
Navíc ruku na srdce , kdyby ti bylo 40...ale holka 31a půl zas není tak hrozný😉😉😉

aurelie34
22. srp 2019

Já nemám tedy problém s jedním vejcovodem ale manžel prodělal rakovinu varlete a i díky chemoterapii měl po dvou letech úplně minimum spermií a ještě byla většina mrtvá. Doktor nám řekl že se nemá vůbec cenu snažit přirozeně že tam není žádná šance že se to povede. IVF jsme nechtěli a tak jsme si řekli že to zkusíme rok přirozeně a pak pokud se nepovede tak půjdeme na umělé. No a po třech měsících jsem našla na testu 2 čárky. Podle lékařů nemožné a stejně se zadařilo. Tak že bych vubec nepropadala panice a věřila svému tělu a přírodě. Ono to přijde nebojte.

summer2012
22. srp 2019

Ahoj, já prodělala odstranění vejcovodu po mimoděložním 2012, v 27 letech. Rok jsme se pak snažili a nic s tak se rozhodli pro IVF, první pokus nevyšel a na druhý už nedošlo, otěhotněla jsem hned další cyklus přirozeně, bylo mi 29. O druhé jsme se začali snažit když mu bylo 31, měli jsme v záloze zmrazená embrya, ale chteli zkusit přirozeně s vyšlo to hned druhý měsíc...u prvního jsem to strašně řešila u druhého prakticky vůbec s bylo to hned...takže ano, určitě to jde, ale je to samozřejmě individuální

astyna88
22. srp 2019

Mam spoluzacku,jejiz mama ma jen jeden vejcovod, porodila jeste dvojcata kluky.....a ty uz ve vyssim veku.

luciebelohradska31
autor
22. srp 2019

Děkuji vám za vaše reakce dává mi to naději že mám šanci ještě na vlastní děti

makovice88
22. srp 2019

@luciebelohradska31 Minuly rok mi vzali pravy vejcovod prave kvuli mimodeloznimu. Byla jsem z toho totalne na dne, miminko jsme moc chteli. Nechali jsme probehnout klasicke sestinedeli, pak dva cykly a hned ten dalsi mesic jsem zjistila, ze jsem tehotna. Ted tu vedle me lezi nas trimesicni poklad. Takze nezoufej! Mozne je uplne vse. Ale souhlasim, ze s prispevkem vyse, ze je potreba se hodit do pohody. Blbe se to dela, ale nam to pomohlo. 🙂

luciebelohradska31
autor
22. srp 2019

@makovice88 tak já po mimoděložním jsem už od února 2016 to mi bylo 27 teď je mi 31 a začínám se teprve snažit dříve nebylo skym a teď mám strach že to nepůjde tak snadno jak holkám které otěhotněly pár měsícu po operaci

summer2012
22. srp 2019

@luciebelohradska31 já otěhotněla 2 a 4 roky po operaci...nemyslím že by ten odstup hrál nějakou významnějsi roli...

loylii
22. srp 2019

@astyna88 u mě stejný😉

daphney
22. srp 2019

Držím palečky ať se povede. Také mám za sebou mimodelozni těhotenství a odstranění pravého vejcovodu. Za 4 měsíce po zákroku jsem byla těhotná a nyní už má dcerka půl roku ♥️ podotýkám první dceru máme po ivf. Mimodelozni těhotenství také po ivf a nakonec zázrak v podobě nečekaného přirozeného těhotenství ♥️♥️♥️ zázraky se dějí a naděje umírá poslední 🍀

makovice88
22. srp 2019

@luciebelohradska31 Nemyslim, ze by hralo roli, jestli je snazeni ihned po operaci nebo az za cas. 🙂 Sance urcite jsou a zase tak stara nejsi..

adelinaover30
23. srp 2019

Ahoj,ja mam od 14 let jen jeden vajecnik a na plodnost to zadny vliv nema...tehotna jsem vzdycky hned,kdyz chceme...takze jeden vejcovod bych uz vubec neresila

terka80
23. srp 2019

@luciebelohradska31 ahoj,ja mam taky jen jeden vejcovod a otehotnela sem prirozene po 2 letech,ted se snazime o druhe uz 6 mesicu ale vzhledem meho veku bude mi 39 mi gyn doporucila zacit lecbu s clostylbegyt na podporu a dozravani vajicek tak uvidim jestli se zadari zaciname od pristiho mesice 😁

klarinka10
23. srp 2019

@luciebelohradska31 Ahoj já prodělala mimoděložní těhotenství vloni v listopadu.. před tím jsme se snažili půl roku o druhé dítě... když mi byl odstraněn levý vejcovod, tak se šance snížili u mě o 5% a 5 měsíců po operaci se nám zadařilo a jsme ve 23tt. Držím ti moc pěsti, je to hrozný stres, ale opravdu nejlepší je vypustit a snažit se dělat něco jiného, mě pomohlo zaměřit se na sportování začala jsem běhat a přišlo to samo aniž by jsme to už čekali... a celou dobu snažení jsme brala fertipronu.

kafr
23. srp 2019

Já mám sice všechno, kde má být, ale o mimčo jsme se snažili strašně dlouho. Díky pravidelným folikulometriim jsme zjistili, že více méně ovuluju jen z jedné strany. Druhý vaječník se vzmůže max 1x za čtvrt roku.
Takže jeden funkční stačí 😚

kikimaruska
25. srp 2019

@luciebelohradska31 Ahoj. Mě je ještě víc, než Tobě... A po mimiděožnim těhotenství s odebráním levého vejcovodu jsem týden... Miminko se nám zadařilo počít hned napoprvé, což jsem ani nečekala, ale bohužel to nedopadlo 😶. Za dva týdny mám kontrolu u Dr. a zeptám se, kdy můžeme začít se snažením. Ale tak 3 měsíce tomu dáme. V nemocnici mi řekli, hlavně na to vnitřní zhojení, jinak klidně hned po šestinedělí. Také mi jedna moc hodná lékařka sdělila, že pravý vejcovod převezme funkci za ten chybějící levý, že tam není napevno a natáhne se pro vajíčko i z levého vaječníku, že v tomhle směru je tělo i příroda mocná (já si třeba myslela, že budu mít jen každý druhý měsíc ovulaci). Trochu se bojím, aby se to nestalo zase, ale pokud to má přijít, tak se to stane. Záleží tedy také, jak průchozí a v jakém stavu je ten druhý vejcovod, což já nevím, ale pohledově nevykazoval patologie.. Dvě děti už mám, tak budu doufat... 🙂.

sayast
25. srp 2019

@luciebelohradska31 jsem rok po mimodeloznim s odstraněným vejcovodem,nyní jsem těhotná po 1 nechráněném styku. Je mi 33. Šance určitě je a ne malá 😊. Držím palce

loylii
10. lis 2019

@hermij ovulace a počet vejcovodu spolu nesouvisí. Mám též jeden a ovulaci každý měsíc. Otěhotněla jsem s jedním po čtyřech měsících, po druhé po dvou měsících.