Zmrazit si vajíčka?

luciebelohradska31
31. bře 2021

Ahoj holky mám na vás dotaz. V květnu mi bude 33 let jsem zatím bez dítěte a mám jeden vejcovod. V loni jsem měla jít na umělé oplodnění ale nevyšlo to takže došlo jen na zmrazení spermatu. To mám zaplacené do srpna tohoto roku. Sperma je od dárce spermatu který šel semnou na kliniku a vše podepsal. No mezitim jsem neměla šanci odcestovat do Čech a podstoupit stimulaci a to ostatní. Teď jsem krátce ve vztahu s novým přítelem kde snahu o dítě musime odložit a nevím na jak dlouho dobu. Jde mi o to že nevím zdali by byl dobrý nápad si nechat zamrazit vajíčka jelikož se bojím že už by plodnost v mém případě mohla klesnout a já ani nevim jak se budou věci vyvyjet zdali budu s nynějším přítelem nebo jestli budeme mít to štěstí a budeme mít děti. Myslím na to že pokavad by byla situace jakkoliv že bych mohla na to umělé oplodnění třeba za dva roky. Děkuji za Vaše reakce

hejluc
31. bře 2021

Ahoj, pokud máš možnost zajít do CAR, objednej se na konzultaci. Do ničeho tě nebudou nutit.
Je mi 41, podstupuji ivf a je to v pr... Mít tu možnost, nechám si vajíčka odebrat už ve 30.
V 35 letech začíná klesat schopnost otěhotnět, už se objevují chybná vajíčka.
Ve 40 schopnost otěhotnět již strmě padá, ve 42 je to téměř konečná. Ve 40 letech je 80 % vajíček vadných a těhotenství v naprosté většině končí potratem... Takže ano, být tebou, neváhám ani minutu.

majili
1. dub 2021

@luciebelohradska31 co jsem slysela nejaky rozhovor s lekarem, tak zamrazena vajicka nemaji moc velkou uspesnost, po rozmrazeni jich neni moc schopnych. Samozrejme zase lepsi nez cekat do 40. Ale kazdopadne je nejlepsi mit spis zamrazena embrya. Tam je ten uspech o hodne vetsi. Pokud mate sperma od darce, tak bych si pro jistotu asi nechala i nejaka vajicka oplodnit, pokud by to nevyslo s pritelem, tak mate nejakou zaruku.

luciebelohradska31
autor
1. dub 2021

@majili děkuji to přesně si myslim i já že by to tak bylo lepší

mhpraha
1. dub 2021

já se také na zamrazení vajíček informovala a prý to má smysl ve věku 28 let.. ideální je prý mít embryo. na druhou stranu proč to nezkusit, když je Vám 33 let a mít to jako pojistku, jako další variantu..

europa00
1. dub 2021

ahoj no spiše by to chtělo přemyslet nad vazným vztahem a založit rodinu...jsi v podstate mlada 33 neni taková hrůza na první díte, ale ze zkušenosti vím že čas uteče jak voda a to doslova...a ano kvalita vajiček se s věkem snižuje...zamrazene vajičko nebyva příliš zivota schopne cím vetší bunka tím lepe proto se zamrazuji oplozene blastocyty...ale chápu te chces to mit pojištené ze všech stran...pamatuj každy je nahraditelny hlavně co se chlapa tyce ale dite to bude tve a je to nadevše...pokud takto touzis po miminku, hledej si vztah ve kterem budete oba chtit to stejne ve stejnou dobu...urcite se nenechej tlacit do teorii počkáme 2 roky jak se to vyvine atd...to kdyz ti pak rekne jeste dasli borec budes mit 37 na prvni dite celkem pozde a buh vi co ti zivot nachysta za komplikace, ne vzdy jde vše podle plánu, že ted si reknu otehotním a bude to....pak to muze trva dalsi 2 roky a nejednou je ti 40 bezdetna a ani nevíš jak se to stalo...
za me si srovnej vlastni priority jak moc chces mimi a jdi si za tim..samozrejme je nejkrasnejší najit chlapa zamilovat se do 3 mesícu dělat na miminku a hned aby se povedlo atd... ano i to se ti muze poštěstit, ale kolik že na to spolehalo pak uteklo 10 let a ony se byji do hlavy, touzi po mimi a vpodstate jsou už reprodukcne za zenitem a jestli se jim poštestí bude to fakt nahoda... i ten nejdokonalejsi vztah nemusi vydrzet na veky ale ditko uz bude pořad tve...navíc v tomto veku spousta muzu chce doslova hnízdit, bud jsou z přechizeneho vztahu ktery se neposunul a vetšinou hned zalaskovaní zakladají rodiny....vyber si vsak takoveho, ktery bude chtit to stejne co ty, ted uz nejsi ve veku aby sis řekla dame tomu 3 roky a uvidime...tak jsem si to riklala ve 25 .-)pokud ses přesvedcena o díteti, jdi si za svym

luciebelohradska31
autor
1. dub 2021

@europa00 ahoj ano já vím já takto i přemýšlím a dávám ti za pravdu taky počítám stim že třeba snim ani nebudu a nebo nakonec věci budou jinak nikdy člověk neví ale pojistit se musím to mě pro moji budoucnost uklidní

tekbasova
12. dub 2021

Ja měla zmrazené oplodněné vajíčko z loňského roku. Je mi 43 let a jsem v 8tt...ani jsem nevěřila, že to vyjde... A vyšlo ♥️

luciebelohradska31
autor
12. dub 2021

@tekbasova a kolik vám bylo když jste si je dala zamrazit